Adam Nawałka
Fot. East News
ZE ŚWIATA SPORTU

Gorzej od Adama Nawałki zarabia tylko... selekcjoner Senegalu!

Jakim honorarium może pochwalić się trener?

Damian Duda 14 czerwca 2018 19:00
Adam Nawałka
Fot. East News

Adam Nawałka bez wątpienia świetnie prowadzi reprezentację Polski w piłce nożnej. Nic dziwnego, że kolejne marki — z różnych segmentów — angażują selekcjonera w kampanie reklamowe. Niektórzy wręcz twierdzą, że trener „jest obecny wszędzie’’. Jednak nikt do tej pory nie miał wątpliwości, że za kolejnymi sukcesami, idą lukratywne komentarze. Niestety, jak się okazuje, rzeczywistość jest zupełnie inna. W takim razie: ile zarabia Adam Nawałka?

Zarobki Adama Nawałki

Kiedy w 2013 roku sportowiec obejmował funkcję selekcjonera reprezentacji, jego głównym celem było doprowadzenie drużyny do Mistrzostw Europy. Wówczas pensja Nawałki wynosiła 80 tys. złotych. Nic dziwnego, że selekcjoner dostał podwyżkę. Od tego momentu konto Nawałki co miesiąc zasila kwota 120 tys. złotych. Rocznie trener m.in. Lewandowskiego, Krychowiaka i Szczęsnego zarabia 1 milion 440 tysięcy złotych — co daje około 270 tys. euro. Oczywiście, nie wliczając w to premii. Za awans reprezentacji na mundial w Rosji Nawałka dostał 4 miliony złotych.

Ta kwota wypada blado na tle zarobków selekcjonerów innych reprezentacji. Dla porównania trener reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów, Joachim Loew zarabia 3,8 mln euro rocznie. Tym samym Niemiec zajął pierwsze miejsce wśród najlepiej zarabiających trenerów. Drugie miejsce zajęli: Tite z Brazylii oraz Didier Deschamps z Francji, którzy otrzymują po 3,4 mln euro rocznie. Selekcjoner reprezentacji Polski znalazł się... na przedostatnim miejscu. Za Polakiem jest już tylko selekcjoner Senegalu.

Kampanie reklamowe Adama Nawałki

Nie brakuje opinii, że Nawałka reklamuje już wszystko’’. Nic dziwnego, selekcjoner wykorzystuje swoje pięć minut, gdyż jego wartość marketingowa wyceniana jest na pół miliona złotych. Trener promuje popularne smartfony, parówki, napoje izotoniczne, a do tego jest twarzą kampanii producenta okien. Niestety, wartość jego kontraktów reklamowych nie jest znana. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?