Adam Nawałka
Fot. East News
ZE ŚWIATA SPORTU

Gorzej od Adama Nawałki zarabia tylko... selekcjoner Senegalu!

Jakim honorarium może pochwalić się trener?

Damian Duda 14 czerwca 2018 19:00
Adam Nawałka
Fot. East News

Adam Nawałka bez wątpienia świetnie prowadzi reprezentację Polski w piłce nożnej. Nic dziwnego, że kolejne marki — z różnych segmentów — angażują selekcjonera w kampanie reklamowe. Niektórzy wręcz twierdzą, że trener „jest obecny wszędzie’’. Jednak nikt do tej pory nie miał wątpliwości, że za kolejnymi sukcesami, idą lukratywne komentarze. Niestety, jak się okazuje, rzeczywistość jest zupełnie inna. W takim razie: ile zarabia Adam Nawałka?

Zarobki Adama Nawałki

Kiedy w 2013 roku sportowiec obejmował funkcję selekcjonera reprezentacji, jego głównym celem było doprowadzenie drużyny do Mistrzostw Europy. Wówczas pensja Nawałki wynosiła 80 tys. złotych. Nic dziwnego, że selekcjoner dostał podwyżkę. Od tego momentu konto Nawałki co miesiąc zasila kwota 120 tys. złotych. Rocznie trener m.in. Lewandowskiego, Krychowiaka i Szczęsnego zarabia 1 milion 440 tysięcy złotych — co daje około 270 tys. euro. Oczywiście, nie wliczając w to premii. Za awans reprezentacji na mundial w Rosji Nawałka dostał 4 miliony złotych.

Ta kwota wypada blado na tle zarobków selekcjonerów innych reprezentacji. Dla porównania trener reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów, Joachim Loew zarabia 3,8 mln euro rocznie. Tym samym Niemiec zajął pierwsze miejsce wśród najlepiej zarabiających trenerów. Drugie miejsce zajęli: Tite z Brazylii oraz Didier Deschamps z Francji, którzy otrzymują po 3,4 mln euro rocznie. Selekcjoner reprezentacji Polski znalazł się... na przedostatnim miejscu. Za Polakiem jest już tylko selekcjoner Senegalu.

Kampanie reklamowe Adama Nawałki

Nie brakuje opinii, że Nawałka reklamuje już wszystko’’. Nic dziwnego, selekcjoner wykorzystuje swoje pięć minut, gdyż jego wartość marketingowa wyceniana jest na pół miliona złotych. Trener promuje popularne smartfony, parówki, napoje izotoniczne, a do tego jest twarzą kampanii producenta okien. Niestety, wartość jego kontraktów reklamowych nie jest znana. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…