Ida Nowakowska-Herndon
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Fani ostro rugają Idę Nowakowską za zdjęcie na grobach! Wsparła ją Anna Lewandowska

W stronę prezenterki posypały się gromy. Co odpowiedziała?

Konrad Szczęsny 3 listopada 2019 05:32
Ida Nowakowska-Herndon
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Mimo że do tej pory słynęła z nienagannego wizerunku i stroniła od skandali, najnowsza publikacja na profilu Idy Nowakowskiej mocno nadwyrężyło zaufanie jej fanów. Tancerka, która przebywa obecnie w Izraelu, zamieściła nagranie z polskiego cmentarza w Jerozolimie. Niestety, fani oskarżyli ją o ekshibicjonizm i brak poszanowania dla pamięci zmarłych... Słusznie?

Ida Nowakowska-Herndon na cmentarzu w Jerozolimie

Temat relacjonowania wizyt na cmentarzach, nawet przy okazji takich dni, jak Wszystkich Świętych, wciąż budzi ogromne emocje. Jedni uważają, że to naruszanie tabu związanego ze śmiercią, inni, że w XXI wieku taka postawa pełni funkcję dydaktyczną i może skłonić obserwujących dany profil do refleksji i odwiedzin w miejscach pochówku.

Z ostrą krytyką spotkała się z pozoru niewinna fotografia, którą 1 listopada na swoim profilu na Instagramie zamieściła Małgorzata Rozenek-Majdan. Do grona tych, którzy wywołali treściami w mediach społecznościowych kontrowersje, dołączyła również Ida Nowakowska-Herndon.

Tancerka i prezenterka podróżuje obecnie po Izraelu. Przy okazji wizyty w Jerozolimie odwiedziła polski cmentarz, na którym spoczywa 86 naszych rodaków. Zrelacjonowała wizytę, publikując nagranie na swoim profilu w mediach społecznościowych.

„Polski Cmentarz w Jerozolimie, na którym jest 86 grobów naszych rodaków oraz pomnik upamiętniający cywilów i żołnierzy II Korpusu Polskiego Generała Władysława Andersa, byłych jeńców i więźniów sowieckich łagrów zmarłym w drodze do ojczyzny w latach II Wojny Światowej i po jej zakończeniu. #swietozmarlych #szlaknadziei@badzmyrazem.tvp Pomódlmy się za wszystkich Polaków pochowanych za granicą naszego kraju...”, zaapelowała.

Niestety, nie spotkało się to ze zrozumieniem części jej fanów...

Internauci ostro skrytykowali Idę Nowakowską za nagranie z cmentarza

Oskarżyli oni Idę Nowakowską o tani lans i brak poszanowania dla pamięci zmarłych.

„Nakręcanie filmiku na Instagram na cmentarzu nie jest na miejscu. No, ale cóż żyjemy w czasach, kiedy ludzie sprzedają wszystko dla fejmu, nie mają problemu nawet ze zrobieniem selfie w niemieckim obozie śmierci czy na cmentarzu. Dla mnie mało poważne. (...) Ida to nie Wołoszański, Instagram to nie film dokumentalny. Mnie się to nie podoba i mam prawo do swojego zdania”, napisała jedna z fanek, rugając tancerkę.

Jednak Ida Nowakowska zachowała zimną krew i cierpliwie starała się wytłumaczyć swój punkt widzenia.

„Szanuję Twoje zdanie, aczkolwiek uważam, że właśnie takimi rzeczami należy się dzielić na mediach społecznościowych, które są w tym momencie najbardziej efektywnym sposobem przekazywania wiadomości i emocji... Pozdrawiam Cię serdecznie i wiedz, że moje intencje są tutaj bardzo dobre i naładowane szacunkiem dla historii”, odpowiedziała.

Co ciekawe, w komentarzach pod filmikiem wypowiedziała się sama... Anna Lewandowska, której zdjęcie w przebraniu na Halloween wywołało ostatnio podobną falę krytyki.

„Byłam tam. Super”, podkreśliła.

A jakie jest Twoje zdanie w kwestii zamieszczania w sieci zdjęć i nagrań z wizyt na cmentarzach? To faktycznie „tani lans” czy może walka o zwiększanie świadomości u innych?  

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.