Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Helena Vondráčková o związku z młodszym mężem
Fot. AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Helena Vondráčková odważnie o mężu: „kobieta ma potrzeby, więc młodszy mężczyzna jest lepszy”

Wokalistka nie obawia się tematów tabu

Ksenia Krasko 1 kwietnia 2021 06:45
Helena Vondráčková o związku z młodszym mężem
Fot. AKPA

Helena Vondráčková kilkanaście lat temu wywołała spore kontrowersje, gdy okazało się, że wzięła ślub z młodszym mężczyzną. Media i internauci zastanawiali się, czy różnica wieku między małżonkami nie jest zbyt duża, ale czeska wokalistka nie przejęła się tymi komentarzami, a nawet wskazała, jakie są plusy takich związków.

Helena Vondráčková - kariera

„Królowa czeskiej piosenki” jest niezwykle popularna nie tylko w rodzinnym kraju, ale i w Polsce, do której często wraca. Wokalistka zapraszana jest na festiwale muzyczne i z chęcią udziela wywiadów telewizyjnych. Wzięła też udział w polskiej edycji Tańca z gwiazdami i była jurorką w programie Star Voice. Gwiazdy mają głos. Od wielu lat przyjaźni się również z Marylą Rodowicz.

74-letnia dziś Helena Vondráčková obecna jest na scenie muzycznej od ponad 50 lat. Od czasu gdy w 1964 roku wygrała konkurs Szukamy nowych talentów, wydała kilkadziesiąt albumów. W 1977 roku otrzymała Grand Prix w Sopocie za utwór Malowany dzbanku.

ZOBACZ TEŻ: Helena Vondráčková przyjaźni się z Marylą Rodowicz i uwielbia Polskę

Artystka ceniona jest za szczerość i otwartość, a także fakt, że nie wstydzi się swoich poglądów i mówi o nich głośno. Trzykrotnie została uznana za ikonę społeczności LGBT, zwyciężając w plebiscycie Gay Stars w kategorii Gay Personality. O życiu prywatnym również mówi otwarcie i nie uznaje tematów tabu.

Helena Vondráčková często wraca do Polski. Zdjęcie z planu „Star Voice. Gwiazdy mają głos”, 2020 rok

Helena Vondráčková o związku z młodszym mężem
Fot. AKPA

Helena Vondrackova o intymności i związku z młodszym mężem

Helena Vondráčková brała ślub dwa razy. Z pierwszym mężem, Helmutem Sickelem, pobrała się w 1983 roku i była z nim przez osiemnaście lat. Wkrótce potem poznała zakochała się ponownie, a jej wybrankiem został przedsiębiorca Martin Michal, młodszy o kilkanaście lat. Różnica wieku nie miała dla pary znaczenia, dlatego w 2003 roku wzięli ślub podczas bajkowej ceremonii na zamku Karlsztejn.

W 2017 roku czeska artystka porozmawiała z Super Expressem o życiu prywatnym. „Mój mąż jest młodszy ode mnie o dwanaście lat. Poprzedni był młodszy o siedem. Nie planowałam tego, ale to nie jest złe. A wręcz bardzo dobre! Taki mąż motywuje do tego, żeby dziewczyna się starała, dbała o siebie. Jest większa mobilizacja. Kobieta cały czas ma potrzeby, więc młodszy mężczyzna jest lepszy. Potrafi je zaspokoić. Poza tym mój mąż jest dla mnie podporą. Czuję się z nim bardzo fajnie”, przyznała na łamach dziennika.

Postawę artystki skomentowała seksuolog Katarzyna Kucewicz. „O kobietach 50+ atrakcyjnych, lubiących młodszych mężczyzn i niezależnych finansowo mówi się potocznie: kuguarzyce. One zwykle bardziej niż młodsze panie akceptują swoje ciało, dobrze siebie znają, są otwarte na finezyjny seks i na czerpanie przyjemności. Rozumieją swoje potrzeby, co czyni je tak bardzo pociągającymi dla mężczyzn w każdym wieku. Dawniej było to nie do pomyślenia, ale dziś coraz więcej jest takich związków i bardzo dobrze, bo każda kobieta bez względu na wiek zasługuje na to, by jej potrzeby były zaspokajane tak, jak ona tego pragnie, czasem wbrew konwenansom”, oceniła w rozmowie z Super Expressem.

ZOBACZ TEŻ: Urszula Dudziak: „Seks to coś pięknego, co zostało nam dane przez naturę”

Specjalistka podkreśliła też, że takie związki często okazują się szczęśliwe. „Choć związki dojrzałych kobiet z młodszymi mężczyznami są złośliwie komentowane, to jednak wiele badań wskazuje, że to relacje szczęśliwe, spełnione i dopasowane zarówno pod względem emocjonalnym, jak i fizycznym”, dodała.

Helena Vondráčková sama musiała pogodzić się z brakiem akceptacji dla swojej miłości, ponieważ od lat nie ma kontaktu z bratem, Jiřím Vondráčkiem, który uważa, że Michal ożenił się z nią wyłącznie dla pieniędzy. „Jest mi przykro, bo byliśmy wspaniałą rodziną, ale on nie akceptuje mojego męża. Nie rozumiem tego, przecież jestem z nim bardzo szczęśliwa”, wyznała w jednym z wywiadów. 

Źródło: Super Express, Radio Zet

Szczęśliwy związek wymaga czasu i zaangażowania. Te poradniki podpowiedzą, na czym warto się skupić podczas pracy nad rozwojem relacji miłosnej:

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…