Rodzice przygotowali dla niej wyjątkowy prezent

Rafał Kowalski 30 lipca 2021 11:05

Helena Englert to jedyne wspólne dziecko Jana Englerta i Beaty Ścibakówny. Para aktorska od lat zachwyca publiczność swoim warsztatem, obyciem przed kamerą i wspaniałymi rolami teatralnymi. Nic więc dziwnego, że tak dobre geny zostały przeniesione na ich córkę. Studentka Akademii Teatralnej w Warszawie obchodziła niedawno urodziny. 21-latka może liczyć na ogromne wsparcie rodziców, którzy kibicują jej na kolejnych etapach budowania kariery. Aby ułatwić córce start w dorosłe życie postanowili, że zrobią jej niespodziankę! Jaką? 

Helena Englert – pierwsze role, studia w USA

Nie była jeszcze pełnoletnia, a już wystąpiła w serialu Barwy szczęścia i filmie Układ Zamknięty. Drzwi do kariery właściwie zawsze były dla Heleny Englert otwarte. 21-latka robi jednak wszystko, by stale poprawiać swój warsztat i pracować na własne nazwisko.

Odważny krok początkująca aktorka wykonała w 2019 roku. To wtedy uznała, że chce wziąć udział w rekrutacji do prestiżowej nowojorskiej szkoły Tisch School of the Arts. Ze wszystkich chętnych władze uczelni wybierają co roku około jedynie 16% kandydatów. Polce udało się dzięki świetnemu monologowi, który musiała przygotować na przesłuchanie. „To była najbardziej stresująca styczniowa godzina, jaką mogłam sobie wyobrazić”, wspominała potem Helena.

Dzięki wielu wysiłkom córka Jana Englerta i Beaty Ścibakówny przez ponad rok  uczęszczała do tej samej szkoły, którą poznali też: Woody Allen, Martin Scorsese, Adam Sandler, Lady Gaga, Alec Baldwin, Anne Hathaway czy Angelina Jolie. Wkrótce jednak 21-latka zaskoczyła swoich rodziców i ogłosiła, że wraca do Polski.

CZYTAJ TEŻ: Helena Englert zmaga się z poważną chorobą?

Helena Englert wróciła do Polski. Gdzie studiuje?

Jak donosiły kolorowe magazyny, okazało się, że tęsknota za rodziną i krajem zmieszała się z początkiem pandemii. To właśnie wtedy 21-latka przyleciała w ostatniej możliwej chwili do Polski i zaczęła układać swoje życie na nowo. „Ona mocno przeżywała to, co dzieje się w kraju. Jest bardzo zżyta ze swoimi rodzicami. Martwiła się o nich. Szczególnie o tatę, który za niespełna dwa miesiące skończy 77 lat. Wie, że wirus jest najbardziej niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku i drżała o ojca. To ze względu na niego chciała, jak najszybciej dotrzeć do domu”, twierdziło źródło Na żywo.

Dziś córka aktorów jest studentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Jednocześnie na koncie Heleny znalazły się kolejne role, m.in. w serialach: Znaki, Żywioły Saszy - Ogień czy Diagnozie. 21-latka prowadzi też swój Instagram.

Na stronie uczelni za zalety Heleny Englert uznano taniec współczesny, jazdę konną, grę na fortepianie (po ukończonej szkole muzycznej pierwszego stopnia), step, śpiew a nawet podstawy boksu i kickboxingu. To wszystko oznacza tylko jedno: młoda artystka świetnie poradzi sobie w polskim, a może i zagranicznym, świecie kina i teatru.

Sprawdź też: Beata Ścibakówna i Jan Englert od 25 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo 

Helena Englert otrzymała od rodziców wyjątkowy prezent

Ponieważ Helena Englert wróciła do Polski rodzice postanowili, że za pieniądze, które miały pokryć jej naukę w Nowym Jorku zostaną wykorzystane w inny sposób i zagwarantują jej lepszy start w dorosłe życie.

Jeśli wierzyć informacjom opublikowanym w Na żywo, Jan Englert i Beata Ścibakówna kupili mieszkanie w starej kamienicy niedaleko Łazienek Królewskich.  „Nie jest tajemnicą, że długo oszczędzali na jej studia we wspomnianej elitarnej szkole aktorskiej, ale skoro pandemia pokrzyżowała te plany, uznali, że można te pieniądze zainwestować w jej własne lokum”, podano w magazynie.

W mieszkaniu trwa na razie remont. Już po powrocie na studia będzie mogła wprowadzić się do nowego domu. Na razie Helena Englert skupia się na pracy przy nowym serialu.

„Teraz trwa tam remont, ale to nie problem, bo Helenka czas wakacji spędza na planie wieloodcinkowego serialu kręconego dla HBO, który będzie wyświetlany w wielu krajach. Jest więc bardzo zajęta i chętnie wraca na noc do rodziców. Ale od nowego roku akademickiego będzie mogła rozpocząć samodzielne życie”, donosi magazyn.   

1/5
Helena Englert z mamą, 2007
Copyright @TRICOLORS/East News
1/5

 Helena Englert z mamą, 2007. Pani Beata od najmłodszych lat dbała, by córka rozwijała też umiejętności artystyczne

2/5
Beata Ścibakówna i Helena Englert, Viva! 2013
Copyright @zdjęcie Agata Pospieszyńska/AF PHOTO
2/5

Cała rodzina pojawiła się w sesji do VIVY! w 2007 roku

3/5
Beata Ścibakówna i Helena Englert, Viva!, maj 2013
Copyright @Agata Pospieszyńska/AF PHOTO
3/5

Helena miała wtedy 7 lat i już czuła się przed aparatem jak ryba w wodzie

4/5
Helena Englert z mamą, 2016
Copyright @PIOTR FOTEK/REPORTER
4/5

Tu rok 2016. Helena Englert z czasem coraz częściej towarzyszyła rodzinom na imprezach show-biznesowych

5/5
Helena Englert 2020
Copyright @AKPA
5/5

Teraz kształci swój warsztat i zabiega o kolejne role. Życzymy samych najlepszych!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.