Dziś upływa 25 lat od śmierci królowej ludzkich serc

Gabriela Czernecka 31 sierpnia 2022 09:09

Tragiczna śmierć księżnej Diany wstrząsnęła całym światem. Nawet teraz, po 25 latach od wypadku pojawiają się nowe informacje na ten temat, wciąż budzą ogromne emocje. Wśród ostatnich doniesień znalazły się m.in. te dotyczące wyglądu grobu księżnej Diany. Internauci byli wstrząśnięci tym widokiem i nie mają wątpliwości, że rodzina zmarłej nieco zaniedbała miejsce pochówku królowej ludzkich serc. Ostatnie zdjęcia wielu powinny jednak uspokoić.

Grób Diany - gdzie dziś spoczywa ciało księżnej?

To, gdzie znajduje się grób księżnej Diany, jeszcze niedawno wzbudzało kontrowersje. W ubiegłym roku  serwis Daily Mail podał, że trumna Diany jest pusta, a jej ciało spoczywa w kościele St. Mary w Oxfordzie! Wiarygodność tej informacji miał potwierdzać fakt, że w tym samym kościele pochowano ojca Diany, Edwarda Spencera. Serwis informuje, że miejsce pochówku Diany zmieniono, by nikt nie zbezcześcił jej zwłok.

Zobacz: Zachowane przywileje i nowe możliwości. Jak wyglądało życie księżnej Diany po rozwodzie?

Rodzina Diany chciała po jej śmierci zapewnić jej przede wszystkim spokój, którego brakowało jej za życia. Niestety, wyspa Althorp okazała się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Możliwość oddania matce Harry'ego i Williama hołdu miało kosztować 20 dolarów. Niewykluczone więc, że ciało Diany zostało przeniesione, ale wciąż Althorp jest oficjalnym miejscem pochówku królowej ludzkich serc. Przypomnijmy, że wyspa Althorp znajduje się na terenie rodzinnej posiadłości Spencerów, gdzie mieszka brat Diany, Charles Spencer.

Sprawdź też: Wielka Brytania. Najpiękniejsze zdjęcia Harry'ego z matką. Łączyła ich wyjątkowo silna więź...

Jak dziś wygląda grób Diany? Zdjęcia

Według Brytyjczyków Althorp najpiękniej wygląda wiosną. Grobowiec Diany otacza 36 drzew, które mają symbolizować każdy rok jej życia. Miejsce porośnięte jest ulubionymi kwiatami Diany: tulipanami, angielskimi białymi różami i niezapominajkami. Co roku na wyspę Althorp na jeziorze Round Oval przyjeżdżają tłumy fanów, by oddać hołd „królowej ludzkich serc”. Wyspa ma wymiar symboliczny. To miejsce, gdzie Diana bawiła się w dzieciństwie. Miejsce, do którego uwielbiała przyjeżdżać, by odpocząć od medialnego zgiełku. Co ciekawe, na początku pojawiła się propozycja, by pochować Lady Di w rodowej Kaplicy Spencerów, niedaleko Great Brington. Ostatecznie jednak wybrano Althorp. 

Zobacz: Oto szczegóły ugody rozwodowej między Dianą a Karolem. Z czego musiała zrezygnować księżna?

Na zdjęciach, które trafiły do sieci, widać obrośnięty mchem grób księżnej Diany, zasłonięty drzewami. Wyglądał tak, jakby nikt dawno tam nie zaglądał. Oburzeni internauci napisali lawinę komentarzy, pytając dlaczego rodzina nie dba o tak ważne miejsce.

W końcu rzecznik posiadłości zmuszony został, by wydać oświadczenie: „Na terenie parku jest 14 pamiątkowych kamieni, które mimo starań, w naturalny sposób wrastają w krajobraz. Wyspa zaś, na której położona jest kolumna i grób Diany, porośnięta jest starymi drzewami, które zapewniają prywatność grobu. Jednak ich gałęzie zasłaniające kolumnę i opadłe liście są sukcesywnie usuwane”.

Także brat Diany, Charles Spencer, postanowił odnieść się do zarzutów. Na swoim Twitterze opublikował fotografię wyspy. Co prawda ujęcie jest dość dalekie, ale wygląda na to, że grób Lady Di teraz jest znacznie mniej zaniedbany niż kiedyś... Czy krytyka internautów miała na to wpływ? Być może, ale najważniejsze, że to ważne dla tysięcy ludzi miejsce nie przypomina dziś zarośniętych krzaków.

Sprawdź też: Podczas małżeństwa cierpiała na bulimię, z której wyleczyła się po rozwodzie. Kucharz księżnej Diany zdradza, co lubiła

Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda miejsce, w którym pochowano Dianę. Poniżej zaś prezentujemy najnowszą fotografię tej samej wyspy - już uporządkowanej. 

1/3
Grób księżnej Diany w Althorp
Copyright @Getty Images
1/3

Tak wygląda dziś miejsce, w którym pochowana jest księżna Diana.

2/3
Grób księżnej Diany w Althorp
Copyright @Getty Images
2/3

Wyspa ma wymiar symboliczny. To miejsce, gdzie Diana bawiła się w dzieciństwie.   

3/3
Grób księżnej Diany w Althorp
Copyright @Getty Images
3/3

Czy faktycznie miejsce wygląda na zaniedbane?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.