Grażyna Torbicka, VIVA! maj 2018
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo
O TYM SIĘ MÓWI

Grażyna Torbicka i Dawid Podsiadło złożyli nietypowe życzenia. Wyśmiali rząd

Ten filmik jest hitem sieci

Konrad Szczęsny 30 stycznia 2022 15:11
Grażyna Torbicka, VIVA! maj 2018
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo

W sobotę 29. stycznia Dawid Podsiadło opublikował na swoich profilach w sieci filmik, w którym wystąpił wraz z Grażyną Torbicką. Zatytułowany został „koncert życzeń” i nawiązywał do kultowego programu. W ten sposób wypromował swoją aukcję, z której dochód zostanie przekazany na WOŚP. W nagraniu wprost roi się od aluzji społeczno-politycznych, które w krzywym zwierciadle ukazują rząd oraz niektóre celebrytki.

Dawid Podsiadło wsparł WOŚP. Wystąpił w filmiku „koncert życzeń” z Grażyną Torbicką

W podpisie pod filmikiem na swoich oficjalnych profilach Dawid Podsiadło złożył życzenia fundacji Jurka Owsiaka oraz ujawnił, co w tym roku wystawił na licytację. A jest to prawdziwa gratka dla jego fanów!

„Kochani, przede wszystkim chciałem złożyć bardzo szczere życzenia Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Robię to już dwudziesty-któryś raz, przez parę pierwszych lat życia skupiałem się głównie na gospodarce i systemach ogrzewania na moim osiedlu, ale odkąd mój mózg zaczął myśleć o innych ludziach (...) to wspieram i raduję się, gdy nadchodzi moment finału. (...) 30 lat WOŚP pomaga nam zdrowieć. Pięknie. Z tej okazji przygotowaliśmy co nieco. Tym razem, w odpowiedzi na liczne prośby o pozdrowienia, życzenia itd. itd., postanowiliśmy przywołać z przeszłości Koncert Życzeń. To niezwykle ciekawa inicjatywa, dzięki której będziecie mogli wykorzystać mnie w bardzo wyjątkowych okolicznościach”, zdradził młody artysta.

Czytaj także: Kinga Rusin przekazała na WOŚP bajońską sumę! Ostro punktuje rządzących

WOŚP 2021
Fot. MAT. PRASOWE WOŚP

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 30.

Czarnek, Górniak, Sasin: kogo Torbicka i Podsiadło wyśmiali w „Koncercie życzeń”?

Do wpisu zostało załączone wyjątkowe nagranie. 28-latek wystąpił w nim razem z Grażyną Torbicką. Na zmianę odczytywali szczególne życzenia – to nawiązanie do Telewizyjnego Koncertu Życzeń, emitowanego w TVP od lat 70. do 90. XX wieku. Wersja dziennikarki i wokalisty pełna była odniesień do sytuacji społeczno-politycznej w kraju i w sposób błyskotliwy oraz kreatywny piętnowała jej absurdy. 

„Pierwsze życzenia kierujemy do pana Przemysława. Serdeczne gratulacje wywalczonego w tym roku prestiżowego tytułu oraz pozdrowienia dla wszystkich sympatyków Republiki Gileadu w Polsce przesyłają nauczyciele, uczniowie i rodzice”, odczytała Grażyna Torbicka.

To oczywiste nawiązanie do Przemysława Czarnka, ministra edukacji, który uzyskał pierwsze miejsce w prześmiewczym plebiscycie na „Dzbana roku”, organizowanym przez tygodnik „Nie” oraz satyryczny profil Make Life Harder. 

Następnie złożono życzenia Jackowi Sasinowi i poczyniono aluzję do kopertowych (korespondencyjnych) wyborów prezydenckich, które nigdy się nie odbyły a na które wydane zostało aż 70 milionów złotych. W dalszej części nawiązano m.in. do Polskiego Ładu i premiera Mateusza Morawieckiego. „Panu Mateuszowi za zupełnie nowe emocje w pracy, a także ogromną pomoc w samodyscyplinie finansowej przesyłają podatnicy oraz księgowi”, odczytał Dawid Podsiadło.

Z kolei Grażyna Torbicka wyrecytowała życzenia dla prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Nawiązano w nich do ponownego powołania go na tę funkcję oraz do „Sylwestra Marzeń”, na którym gościem specjalnym był amerykański wokalista Jason Derulo.

„Panu Jackowi w kolejną rocznicę powołania życzenia szampańskiej zabawy i niech sylwester trwa cały rok. Te życzenia przesłał nam pan Dżejson”, odczytała dziennikarka niegdyś związana ze stacją.

Następnie wokalista nawiązał do znanych ze swoich antyszczepionkowych poglądów celebrytek: Violi Kołakowskiej oraz Edyty Górniak. Życzenia, która odczytał, miał przesłać „Bill z Ameryki”, czyli nie kto inny a Bill Gates, były prezes zarządu Microsoft. Osoby sceptyczne wobec szczepionek twierdzą, że to on jest odpowiedzialny za pandemię COVID-19 na świecie.

„Paniom: Justynie [Sosze – najpewniej chodzi o agentkę ubezpieczeniową, która uchodzi za nieformalnego przywódcę ruchu antyszczepionkowego – red.], Edycie i Violetcie – wielu łask oraz nieustające życzenia pełni zdrowia. Pozostając w pełnej dyspozycji, przesyła Bill z Ameryki” (cytat za serwisem Plejada).

Na koniec w krzywym zwierciadle ukazano Daniela Obajtka, prezes Polskiego Koncernu Naftowego Orlen i byłego wójta gminy Pcim. W dalszej części nagrania prowadzący zachęcili wszystkich do licytacji oraz złożyli – tym razem już bez żadnych aluzji i podtekstów – życzenia Jerzemu Owsiakowi oraz Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Na koniec Dawid Podsiadło i Grażyna Torbicka zaprosili internautów do udziału w licytacji. Fani w komentarzach nie kryją zachwytu i gratulują prowadzącym błyskotliwości, wymyślenia zabawnego konceptu oraz zabawy formą tego kultowego programu. „Genialne”, „mistrzostwo”, „Rozwaliliście system” – to tylko niektóre z określeń, jak padły pod adresem tego pomysłu. Nagranie możesz zobaczyć poniżej.

Zaś aukcję możesz znaleźć POD TYM ADRESEM 

Czytaj także: Olejnik, Lewandowska, Gajos. Tak gwiazdy wspierają WOŚP 2022!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.