Robią ogromne wrażenie!

Gabriela Czernecka 28 września 2021 10:19

Serial o brytyjskiej królowej Elżbiecie II wciąż cieszy się ogromną popularnością. W monarchinię w piątym sezonie The Crown wcieli się Imelda Staunton, księcia Karola zagra Dominic West, a księżną Dianę Elizabeth Debicki. Ale nie tylko w aktorzy wzbudzają spore zainteresowanie. Gdzie kręcono serial The Crown? Większość tych miejsc można zwiedzać! Zobaczcie sami. 

The Crown - gdzie kręcono serial?

Odtworzenie na ekranie Pałacu Buckingham to nie lada wyzwanie, a co dopiero kilku królewskich posiadłości, takich jak Pałac Kensington czy Zamek Balmoral. Nie jest jednak niemożliwe, co potwierdzą widzowie serialu The Crown. Twórcy serialu świetnie poradzili sobie z wyborem miejsc, które idealnie odwzorują klimat królewskich rezydencji, choć jak mówi kierownik lokalizacji serialu: „Dokładne odtworzenie miejsca na planie filmowym wymaga wielu poszukiwań”. Jak więc udało się wybrać te, które mamy okazję podziwiać teraz na ekranie? „Zdecydowaliśmy się właśnie na te ze względu na ich przepych”, dowiadujemy się. 

Zobacz: The Crown 5 zbliża się wielkimi krokami. O czym będzie kolejny sezon serialu o królowej? 

Wiele z tych miejsc otwarte jest lda publiczności, co sprawia, że odwiedzając je możemy choć przez chwilę poczuć się jak bohaterowie naszego ulubionego serialu. The Crown 5 będzie miało swoją premierę dopiero w listopadzie 2022 roku. Pozostaje nam więc cierpliwie czekać, a w tym czasie możemy popodziwiać miejsca, które „zagrały” w produkcji. Robią ogromne wrażenie… 

1/8
The Crown: Burghlay House
Copyright @Tim Graham/Getty Images)
1/8

Burghlay House posłużył za odzwierciedlenie Zamku Windsor w czwartym sezonie serialu. To posiadłość zbudowana w XVII wieku.

2/8
The Crown: Hatfield House
Copyright @East News
2/8

Hatfild House to posiadłość, która byłą domem dzieciństwa dzieci Hnryka VIII. To tutaj powiedziano Elżbiecie I, że zostaje królową i właśnie tu kręcono kilka scen serialu.

3/8
The Crown: Winchester Cathedral
Copyright @Tim Chapman/Getty Images
3/8

Winchester Cathedral służyło za miejsce, w którym w serialu ukazano pogrzeb Winstona Churchilla. Gotycka katedra jest jedną z największych w Europie.

4/8
The Crown: Knebworth House
Copyright @Richard Gardner/REX/Shutterstock/EAST NEWS
4/8

Knebworth House to posiadłość, w której nagrano kilka scen serialu The Crown, ale warto dodać w ramach ciekawostek, że tutaj kręcono też film „Jak zostać królem”. 

5/8
The Crown: Old Royal Naval College
Copyright @Marek MICHALAK/East News
5/8

Old Royal Naval College jest jednym z najsłynniejszych miejsc w Londynie, które często służy za plan filmowy. W serialu The Crown odtworzył zewnętrzną część Pałacu Buckingham.

6/8
The Crown: Belvoir Castle
Copyright @Education Images/Universal Images Group via Getty Images
6/8

Belvoir Castle - wnętrza zamku „zagrały” w drugim i trzecim sezonie The Crown i odzwierciedlały Zamek w Windsorze. Rezydencja pochodzi z XI wieku.

7/8
The Crown: Ely Cathedral
Copyright @Rex Features/East News
7/8

Ely Cathedral zastąpiła w serialu The Crown Opactwo Westminsterskie podczas sceny ślubu królowej Elżbiety II i księcia Filipa.

8/8
The Crown: Wilton House
Copyright @Historic England/Mary Evans Picture Library/East News
8/8

Zadaniem Wilton House było odtworzenie wnętrz pałacu Buckingham w pierwszych trzech sezonach The Crown. XVII-wieczna rezydencja robi ogromne wrażenie.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.