Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, zdjęcia z zaręczyn
Fot. East News, @Alexi Lubomirski
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jak to się zaczęło, czyli premiera filmu „Książę Harry i Meghan Markle: miłość ponad konwenanse”

To była miłość od pierwszego wejrzenia!

Gabriela Czernecka 18 maja 2018 21:57
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, zdjęcia z zaręczyn
Fot. East News, @Alexi Lubomirski

Cały świat mówi tylko o jednym. Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle odbędzie się w sobotę 19 maja 2018 roku. Z tej okazji 18 maja w telewizji TVN Style pokazano film dokumentalny poświęcony miłości Meghan i Harry'ego.  Dzisiejszego wieczoru miała miejsce premiera filmu Książę Harry i Meghan Markle: miłość ponad konwenanse. Dziś amerykańska aktywistka i brytyjski książę tworzą jedną z najpiękniejszych par na świecie. A jak to wszystko się zaczęło?

Książę Harry i Meghan Markle: historia miłości

Co dla amerykańskiej aktorki oznacza małżeństwo z brytyjskim księciem i w jaki sposób wpłynie ono na przyszłość rodziny królewskiej? Na to pytanie twórcy filmu postanowili odpowiedzieć. „Film ten, to niezwykła opowieść o miłości, zaręczynach i planach na przyszłość, która pozwoli widzom poznać bliżej najpopularniejszych narzeczonych na świecie”, czytamy w opisie produkcji. Postanowiliśmy więc w jednym miejscu zebrać wszystkie najważniejsze informacje o najgorętszej parze tego sezonu i odpowiedzieć na najważniejsze pytania! 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: Jak książę Harry poznał Meghan Markle? 

Na początku 2016 roku w Nowej Zelandii o księciu mówiono, że jest niczym Bridget Jones. Do tematu podszedł jednak  żartobliwie: „Nie przeszkadza mi, że nie  mam dziewczyny. Nie ma o czym mówić, nikogo na siłę nie szukam. Jest dobrze”, zapewnił. Na brak zainteresowania kobiet nie narzekał. Presja znalezienia tej jedynej była jednak ogromna.

To już dziś! Bądźcie z nami podczas ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle! Kliknij w link>>

Media nieustannie rozpisywały się o kolejnych damach u jego boku. W końcu książę w wywiadzie dla The Sunday Times odpowiedział: „Jeżeli znajdę dziewczynę, dołożę wszelkich starań, żeby między nami się ułożyło, zanim nastąpi nieuniknione naruszenie prywatności”, powiedział książę Harry w jednym z wywiadów., po czym dodał: „Druga sprawa jest taka, że gdy tylko porozmawiam z jakąś dziewczyną, ludzie robią z niej moją narzeczoną i zaczynają się do niej dobijać”. 

Mimo to udało mu się poznać kobietę, u której znalazł upragnione szczęście i spokój. O ich romansie dowiedziano się dopiero miesiące później. Jak książę Harry poznał Meghan Markle? To była randka w ciemno! Prawdopodobnie umówiła ich wspólna znajoma, Violet von Westenholz, córka przyjaciela księcia Karola. Gdy Meghan Markle dowiedziała się, że spotka się z mężczyzną o imieniu Harry jedyne pytanie jakie zadała koleżance to: „Czy jest miły?”.

Książę Harry nigdy wcześniej o niej nie słyszał, nie oglądał jej w serialu W Garniturach.  Książę wyznał, że w Meghan Markle zakochał się niemal... od pierwszego wejrzenia. „Byłem pięknie zaskoczony, kiedy wszedłem do tego pokoju i ją ujrzałem”, wspomniał Harry w wywiadzie. „Od razu między nimi zaiskrzyło. Od początku znaleźli wspólny język”, opowiadał jeden z jego przyjaciół. 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: jak Harry oświadczył się Meghan?

Harry podarował Meghan wyjątkowy pierścionek. Jak się okazuje, do oświadczyn Harry'ego i Meghan doszło podczas zwykłego wieczoru w jego domu w Pałacu Kensington, kiedy wspólnie przygotowywali pieczonego kurczaka. 

„To była niesamowita niespodzianka, wszystko wyszło tak słodko i naturalnie. Bardzo romantycznie. Owszem, uklęknął przede mną. A ja ledwo pozwoliłam mu skończyć oświadczyny. Krzyknęłam: »Czy mogę już powiedzieć TAK?«, mówiła Meghan z uśmiechem na twarzy podczas pierwszego wspólnego wywiadu, nie odrywając wzroku od księcia. „Spytałem, czy mogę dać Ci już pierścionek? To był bardzo miły moment. Tylko my dwoje i chyba udało mi się Ciebie zaskoczyć”, wyznał książę.

Biżuterię zaprojektował sam książę Harry. Do pierścionka zaręczynowego Meghan wykorzystał dwa diamenty pochodzące z kolekcji jego zmarłej matki, Diany, którą odziedziczył wraz z bratem, Williamem, oraz diament z Botswany, miejsca dla nich ważnego, gdzie często jeździł jako dziecko, a ostatnio spędzał tam wakacje z Meghan. 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: oświadczenie

Meghan Markle – rozwódka, Amerykanka, aktywistka na rzecz praw kobiet, była aktorka. Z dnia na dzień z przeciętnie znanej aktorki stała się kobietą popularną na całym świecie. Wszystkie media chciały wiedzieć nieco więcej o przyszłej żonie księcia. Koczowano pod jej domem, wypytywano najbliższych. W końcu książę Harry nie wytrzymał. Pałac Kensington wydał oficjalne oświadczenie, by media zaprzestały gnębienia jego ukochanej.

Na niewiele się to zdało, ale bardzo szybko okazało się, że Meghan powoli staje się stałą bywalczynią Pałacu Kensington. Wspólne spacery, wyjścia do kina, wybieranie choinki, wspólne wyjście na wesele jednego z przyjaciół... Ich związek nabierał tempa. Na ogłoszenie zaręczyn nie trzeba było długo czekać. 27 listopada 2017 roku książę Harry i Meghan Markle ogłosili zaręczyny. A już w sobotę 19 maja 2018 roku staną na ślubnym kobiercu. Specjalnie dla Was będziemy tę uroczystość relacjonować na żywo!

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: czy para chce mieć dzieci?

Jak najbardziej! Zakochani mają wspaniałe plany na przyszłość. Oprócz reprezentowania królowej, udzielania się charytatywnie, para planuje założyć rodzinę! „Postanowiłem wieść w miarę normalne życie i jeśli doczekam się dzieci pragnę dla nich tego samego”, wyznał w jednym z wywiadów. Czy jego potomkowie będą nosić tytuły książęce? To zależy. Syn bądź córka księcia Harry'ego otrzyma tytuł hrabiowski, chyba że królowa zechce inaczej. Tak stało się choćby w przypadku księcia i księżnej Cambridge. 

W wywiadzie, którego Harry i Meghan udzielili zaraz po zaręczynach wyznali, że stanowią drużynę, którą biorąc pod uwagę słowa księcia, zamierzają poszerzać o nowych członków zespołu. Wygląda na to, że już niebawem znów dojdą do nas cudowne wieści!   

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Fot. East News

Meghan Markle i książę Harry, ślub księcia Harry'ego
Fot. East News, @Alexi Lubomirski

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.