Krzysztof Krawczyk, oszuści, pomnik
Fot. Tomasz Adamowicz / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Fani Krzysztofa Krawczyka zostali oszukani! Wyłudzano od nich pieniądze. „Nie dajcie się naciągnąć”

Agent zmarłego artysty zaapelował o rozsądek i zdradził najbliższe plany

Rafał Kowalski 21 kwietnia 2021 14:55
Krzysztof Krawczyk, oszuści, pomnik
Fot. Tomasz Adamowicz / Forum

Od śmierci Krzysztofa Krawczyka minęły zaledwie dwa tygodnie, a jego bliscy, agent i fani nie mogą skupić się na spokojnym przeżywaniu żałoby. Wszystko przez oszustów, którzy podszywając się pod współpracowników piosenkarza, chcieli wyłudzić od internuatów pieniądze. Na doniesienia o próbie popełnienia przestępstwa zareagował już menedżer zmarłego 74-letniego muzyka.

Oszuści założyli zbiórkę na pomnik Krysztofa Krawczyka

Kilka dni temu na jednym z portali crowdfundingowych rozpoczęła się zbiórka, której celem było upamiętnienie - poprzez postawienie pomnika – Krzysztofa Krawczyka. Problem w tym, że autorami strony nie był nikt o dobrych intencjach. Agent zmarłego wokalisty potwierdził w sieci, że to zwykłe oszustwo.

Andrzej Kosmala oburzony tym, co zobaczył w Internecie, zamieścił na swoim Facebooku kilka wpisów tłumaczących, co się stało. „Proszę Państwa! Ta zrzutka jest nieprawdziwa! Nikt z nami nie rozmawiał! […] Ręce nam opadają! Znowu ktoś się podszywa po Wielkiego Artystę! Robi to do wyciągnięcia pieniędzy dla siebie”, napisał agent Krzysztofa Krawczyka i poprosił, by nikt nie dał się naciągnąć. Zbiórka zniknęła już z sieci.

Jutro zostanie ogłoszony komunikat o powołaniu Komitetu Pamięci Krzysztofa Krawczyka. NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGAĆ OSZUSTOM! Andrzej Kosmala i Ewa Krawczyk

Opublikowany przez Andrzeja Kosmalę Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Gdzie stanie pomnik Krzysztofa Krawczyka?

Przy okazji Andrzej Kosmala dodał, że faktycznie jest kilka podobnych pomysłów na to, jak upamiętnić wielkiego piosenkarza. Nie trwa jednak żadna oficjalna zbiórka pieniędzy. „Jeszcze chwilę, bo to nie jest takie proste. Tutaj chodzi nie tylko o pomnik-nagrobek na cmentarzu, bo to może Ewa (żona Krzysztofa Krawczyka – przyp. red.) zrobić bez trudu, tylko o spełnienie życzeń fanów Krawczyka. […] Jest też kwestia ławeczki na Piotrkowskiej. Jak wiecie miasto Łódź ustawia na Piotrkowskiej rzeźby ludzi związanych Łodzią. Siedzi tam Rubinsztein przy fortepianie, Tuwim na ławeczce i chcemy, żeby Krzysztof miał swoją i będzie z mikrofonem, do którego każdy będzie mógł zaśpiewać w duecie z Krzysztofem. Architekt Miejski zaproponował już miejsce”, czytamy na profilu Andrzeja Kosmali, który obiecał, że jeszcze dziś poda kolejne szczegóły pomysłu.

Mamy nadzieję, że trwających prac nie zaburzy już żadna inna próba oszustwa. 

CZYTAJ TEŻ: Andrzej Kosmala wspomina Krzysztofa Krawczyka: „To był człowiek dusza. Mówił, że miłość jest darem z nieba”

Andrzej Kosmala i Krzysztof Krawczyk - zdjęcie archiwalne

Krzysztof Krawczyk, Andrzej Kosmala kto to
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.