Ewa Bem, Viva! 5/2022
Fot. Iza Grzybowska
O TYM JEST GŁOŚNO

Ewa Bem nie mogła pojawić się na Festiwalu w Sopocie. Ze sceny padło wiele słów wsparcia

Występ odwołano w ostatniej chwili. Co się stało?

Rafał Kowalski 25 sierpnia 2023 07:54
Ewa Bem, Viva! 5/2022
Fot. Iza Grzybowska

Czwarty i ostatni dzień Festiwalu Top of The Top Sopot Festival przyniósł nam dużo wzruszeń i niespodziewanych momentów. Koncert mówiący o ważnych słowach ubarwiły występy wielu wspaniałych artystów. Wśród nich zabrakło jednak głośno zapowiadanej wcześniej Ewy Bem. Co się stało?

Ania Karwan zaśpiewała za Ewę Bem. Artystka ma problemy ze zdrowiem

Niedyspozycja zdrowotna – to powód, przez który Ewa Bem nie zaśpiewała wczoraj podczas zamknięcia Top of The Top Sopot Festival w telewizji TVN.

Na scenę wyszła za nią Ania Karwan. Piosenkarka miała zaśpiewać tego wieczoru jeden utwór, ale na chwilę przed startem koncertu została poproszona o jeszcze jeden… „To nie jest tak, jak wygląda, że na scenie jesteśmy wszyscy spokojni. Mi się na np. cały czas trzęsą nogi. A przede mną ogromne wyzwanie, o którym dowiedziałam się wczoraj. Z racji tego, że nasza królowa Ewa Bem nie mogła dotrzeć na festiwal, wykonam za nią piosenkę, którą poznałam wczoraj”, opowiadała gwiazda na swoim Instagramie.

Ewa Bem nieobecna w Sopocie
Fot. Podlewski AKPA

Ze sceny po zakończeniu piosenki zwróciła się już bezpośrednio do królowej jazzu. „Pozwolę sobie na kilka słów prywaty. Pani Ewo Bem, nasza królowo, nie mogła pani do nas dojechać na nasz festiwal, ale my wysyłamy największą moc zdrowia, szczęścia. Będziemy na panią czekać”, usłyszeliśmy. Ania Karwan poprosiła też publiczność o zaśpiewanie dla chorej piosenkarki fragmentu „Podaruj mi trochę słońca”.

„Droga pani Ewo, czekamy na panią i trzymamy za słowo, że niebawem się widzimy”, dodał prowadzący wieczór Maciej Stuhr.

Ania Karwan, Festiwal w Sopocie 2023

Ania Karwan, Festiwal w Sopocie 2023
Fot. Piętka Mieszko AKPA

Reakcja Ewy Bem na występ Ani Karwan. Artystka odwołuje koncerty.

W nocy na profilu wokalistki pojawił się wpis z podziękowaniami dla tych, którzy zrobili wszystko, by publiczność w Operze Leśnej nie odczuła braku pani Ewy. „Kolosalne wzruszenie wywołała odśpiewana przez Państwa na widowni z Anią Karwan piosenka „Podaruj mi trochę słońca”, której Pani Ewa sama dziś w Top of the Top Sopot Festival z powodów zdrowotnych zaśpiewać nie mogła.  Dziękujemy za wszystkie życzenia, kochana Małgorzata Ostrowska pięknie wykonała „Ktoś mnie pokochał”, a Maciej Stuhr wspaniale wszystko przekazał <3. Dobrze Was wszystkich mieć. Do zobaczenia!”, zakończono wpis.

Dziennikarze Super Expressu sprawdzili, że to nie pierwszy występ, który pani Ewa musiała odwołać. Za dwa dni miała zaśpiewać w Świdniku. „Z powodu problemów zdrowotnych artystki wydarzenie zostało przesunięte na 10 września", czytamy na stronie swidnik.pl.

Życzymy mnóstwa zdrowia! 

Ewa Bem, Viva! 5/2022
Fot. Iza Grzybowska

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.