Emily Ratajkowski, Harvey Weinstein
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Harvey Weinstein prawdopodobnie uniknie więzienia. Emily Ratajkowski nie odpuszcza

Producent filmowy przekupił ofiary?

Ksenia Krasko 13 grudnia 2019 14:55
Emily Ratajkowski, Harvey Weinstein
Fot. Getty Images

Wygląda na to, że proces Harveya Weinsteina, oskarżonego o liczne przestępstwa na tle seksualnym, dobiegł końca. Według dziennika The New York Times, zwarł ugodę z domniemanymi ofiarami i zdecydował się wypłacić odszkodowanie trzydziestu osobom – przeznaczy na ten cel 25 milionów dolarów.

Emily Ratajkowski o Harveyu Weinsteinie

Zarówno zachodnie media, jak i przeciwników Harveya Weinsteina najbardziej oburza fakt, że producent nie będzie musiał płacić ze swojego portfela. Wszystkie wydatki zostaną pokryte przez firmy ubezpieczeniowe reprezentujące The Weinstein Company.

Modelka Emily Ratajkowski ostro zareagowała na najnowsze doniesienia prasy. 28-latka postanowiła okazać swoje oburzenie w dość nietypowy, ale stanowczy i otwarty sposób – wraz z mężem Sebastianem Bear-McClardem udała się na premierę filmu Uncut Gems. Pozując na czerwonym dywanie, z dumą prezentowała krótki, ale treściwy komentarz o treści „Fuck Harvey” (P******ć Harveya), napisany markerem na jej lewej ręce.

Emily Ratajkowski
Fot. Getty Images

W 2017 roku ponad 80 kobiet oskarżyło Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. Kiedy skandal rozrósł się do skali globalnej, narodził się ruch #MeToo, ujawniający nazwiska mężczyzn, przekraczających granice i namawiający wszystkie ofiary, aby nie milczały.

Harvey Weinstein nie przyznaje się do winy.

Harvey Weinstein
Fot. Getty Images

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.