Elżbieta Zapendowska, Viva! 20/2015
Fot. Fot. Piotr Domagała/Purple Talents
O TYM SIĘ MÓWI

Elżbieta Zapendowska szczerze o emeryturze i zarobkach: „To jest śmieszna stawka”  

Kwota zaskakuje

Olga Figaszewska 9 czerwca 2022 12:15
Elżbieta Zapendowska, Viva! 20/2015
Fot. Fot. Piotr Domagała/Purple Talents

Elżbieta Zapendowska w rozmowie z mediami wyznała, ile wynosi jej emerytura. Specjalistka od emisji głosu otworzyła się także na temat swoich zarobków i ujawniła, ile należy zapłacić za jej warsztaty. „Zarabiam poza emeryturą, bo inaczej już by mnie nie było”, mówi w nowym wywiadzie. 

Elżbieta Zapendowska o emeryturze 

Ekspertka cieszy się niesłabnącą sympatią i uznaniem fanów. Ciężką praca i konsekwencją zbudowała swoją silną pozycję w branży. Nic dziwnego, że Elżbieta Zapendowska należy do grona cenionych krytyków muzycznych i specjalistów od emisji głosu. Z zawodu jest nauczycielem muzyki. „Powinnam prowadzić chóry. W szkole muzycznej uczyłam grać na fortepianie. Nie lubiłam tego i byłam w tym kiepska, marzyłam o tym, żeby zająć się muzyką rozrywkową i dlatego poszłam do WDK-u w moim mieście – Opolu. To był początek czarnej drogi. Ja naprawdę nic nie umiałam, ale byłam i jestem zdolna muzycznie. A w tym WDK-u kolega i mój kierownik powiedział: „Ty zrób studium piosenki”. Dałam ogłoszenie do gazetki i tak to się zaczęło. Bo zawodowo jestem bardzo ambitna. […] Zależało mi na tym, żeby moje studium miało klasę. Dużo się nauczyłam od muzyków, z którymi współpracowałam – klasyków, jazzmanów, rockowców, aktorów. Utworzyła się grupa fajnych ludzi. A potem dołączali do nas ciągle nowi napaleńcy. Przesiadywaliśmy tam po nocach, snuliśmy projekty”, mówiła w VIVIE! z 2015 roku.

„Zawsze chciałam żyć artystycznie, bez podporządkowywania się konwenansom. I to mi się chyba udało”, dodawała w rozmowie z Krystyną Pytlakowską.

Elżbieta Zapendowska pomogła szlifować wokalne zdolności gwiazdom polskiej estrady. To  pod jej skrzydłami rozwijali swoje talenty m.in.  Doda czy  Łukasz Zagrobelny. Zasiadała także w jury programów Idol, Jak oni śpiewają czy Must be the music. Tylko muzyka.

W jednej z ostatnich rozmów otworzyła się na temat swoich zarobków. Niektórym mogłoby się wydawać, że w związku z jej popularnością i umiejętnościami, nie ma żadnych problemów z domowym budżetem.

Sprawdź też: Elżbieta Zapendowska zabrała głos w sprawie słów Edyty Górniak: „Czekałam na to, kiedy ona mnie zaatakuje”

Jak dziś wygląda Elżbieta Zapendowska?
Fot. FOT. PIOTR DOMAGAŁA/PURPLE TALENTS

Elżbieta Zapendowska w sesji VIVY!, 2015 rok

Elżbieta Zapendowska o zarobkach

Inflacja uderzyła w finanse Elżbiety Zapendowskiej podobnie, jak  w pozostałą część społeczeństwa. W rozmowie z Plotkiem, specjalistka od emisji głosu zdradziła, ile wynosi jej emerytura. Nie ukrywa, że musi dorabiać, by móc się utrzymać.

„Myślę, że jak każdego dotknęła mnie inflacja. Ja mam bardzo wysoką emeryturę. 1300 zł. Rzeczywiście nie wiem, co robić z kasą”, żartowała w rozmowie z mediami. Elżbieta Zapendowska prowadzi warsztaty w jednym z Domów Kultury, zarabia uczestnicząc w konkursach. Ujawniła, jak wyglądają jej stawki.

„Lekcje u mnie w ogóle nie kosztują, ponieważ ja nie udzielam lekcji. Natomiast mam takie dwie grupy ludzi, z którymi pracuję na co dzień. Uczestniczę w warsztatach, które mają swoje stawki. Uczestniczę w różnych konkursach. Zarabiam poza emeryturą, bo inaczej już by mnie nie było. Może to zaskoczy wszystkich, ale w Domu Kultury dostaję 100 zł za godzinę. To jest stawka śmieszna”, zdradziła Plotkowi.  

Źródło: Plotek 

Czytaj też: Elżbieta Zapendowska o stanie swojego zdrowia: "Pogodziłam się z tym. Nie histeryzuję"

Jak dziś wygląda Elżbieta Zapendowska?
Fot. FOT. PIOTR DOMAGAŁA/PURPLE TALENTS

Elżbieta Zapendowska w sesji VIVY!, 2015 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…