Elton John, Michael Jackson
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Elton John wspomina Michaela Jacksona: „Biedak zupełnie stracił głowę!”

Artysta ujawnia smutną prawdę o zdrowiu króla popu

Ksenia Krasko 15 października 2019 12:27
Elton John, Michael Jackson
Fot. East News

Elton John poszedł w ślady Demi Moore i opublikował swoją autobiografię. Książka już wkrótce pojawi się w sprzedaży, jednak niektóre fragmenty pojawiły się w sieci trochę wcześniej. Czytaliśmy już ciekawostkę o życiu księżnej Diany i humorystyczna wzmiankę o charakterze królowej Elżbiety II – nadszedł czas na wspomnienie o Michaelu Jacksonie.

Elton John o chorobie psychicznej Michaela Jacksona

Elton John przyznał w autobiografii, że na samym początku kariery Michaela Jacksona istniała między nimi pełna zaufania i przyjazna relacja. Wszystko zmieniło się na przestrzeni lat, kiedy Jackson zaczął izolować się od społeczeństwa.

„Poznałem Michaela, kiedy miał 13-14 lat. Był najbardziej uroczym dzieciakiem, jakiego można sobie wyobrazić. Jednak w pewnym momencie zaczął izolować się od świata i rzeczywistości, jak kiedyś Elvis Presley”, wspomina artysta.

Bohater filmu Rocketman ujawnia również, że kiedyś zaprosił Jacksona na przyjęcie rodzinne. W pewnym momencie piosenkarz zniknął, a po pewnym czasie znaleziono go, bawiącego się z synem gospodyni. Wtedy John zauważył, że z jakiegoś powodu „nie mógł poradzić sobie z przyjęciem dla dorosłych”.

„Bóg wie, co działo się w jego głowie, i Bóg wie, jakie leki zażywał. Ale za każdym razem, gdy widziałem go w ostatnich latach, zdawałem sobie sprawę, że biedak zupełnie stracił głowę. W najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Naprawdę był chory psychicznie, i przebywanie z nim nie było przyjemne”, czytamy w książce Eltona Johna.

Nie tylko nietypowe zachowanie Michaela Jacksona było tematem licznych plotek. Artystę oskarżono o pedofilię – ten temat poruszano jeszcze za jego życia, ale prawdziwa burza wybuchła po premierze filmu dokumentalnego Leaving Neverland. 

Elton John
Fot. ONS

Michael Jackson, stylizacje
Fot. Richard Young / Rex Features/EAST NEWS

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.