Czy Whitney Houston była lesbijką? Relacja diwy i jej asystentki, Robyn Crawford
Fot. BE&W
O TYM SIĘ MÓWI

„Byłyśmy jednością”. Robyn Crawford ujawnia prawdę o romansie z Whitney Houston!

Asystentka artystki potwierdza doniesienia sprzed lat!

Ksenia Krasko 18 listopada 2019 20:56
Czy Whitney Houston była lesbijką? Relacja diwy i jej asystentki, Robyn Crawford
Fot. BE&W

Robyn Crawford przez wiele lat była największym wsparciem legendarnej Whitney Houston. Film dokumentalny Whitney już rok temu rzucił nowe światło na relację przyjaciółek, potwierdzając pogłoski o ich romansie – o biseksualności gwiazdy mówił wcześniej jej mąż, Bobby Brown. Robyn Crawford wydała właśnie pamiętnik A song for you. My Life with Whitney Houston (Piosenka dla ciebie. Moje życie z Whitney Houston), w którym przyznała, że ​​łączyło je wzajemne uczucie.

Robyn Crawford o związku z Whitney Houston

Whitney Houston i Robyn Crawford poznały się w Nowym Jorku w 1979 roku. Panie szybko się zaprzyjaźniły, i artystka wkrótce mianowała Robyn swoją osobistą asystentką. Nie tylko wokalistka doceniła zaangażowanie Crawford – osoby, odpowiedzialne za sukces Houston, często prosiły ją o porady w kwestiach strategicznych dla kariery piosenkarki.

Asystentka diwy opowiedziała w wywiadzie z NBC, jak wyglądał początek ich relacji. „Tego lata się poznaliśmy. To był pierwszy raz, kiedy się całowałyśmy. To nie było zaplanowane, po prostu się stało. Było cudownie. Niedługo potem spędziłyśmy razem noc”. Przyjaciółka Whitney Houston przyznała, że artystka obawiała się skandalu oraz potępienia ze strony fanów i rodziny, dlatego ukrywały łączące je uczucie.

Whitney wiedziała, że ją kocham, a ja wiedziałam, że moje uczucie było odwzajemnione. Przysięgałyśmy sobie, że zawsze będziemy blisko”, wyznała Crawford. Wcześniej konsekwentnie odmawiała mediom i nie zgadzała się na komentowanie doniesień o ich romansie. Po latach zmieniła zdanie.

„Dlaczego teraz?”, pyta we wstępie swoich wspomnień. „Uwierzcie, starałam się pozostać w cieniu, ale uważam, że moim obowiązkiem jest chronić honor mojej dziewczyny i wyjaśnić wiele nieścisłości dotyczących mnie i tego, kim była Whitney”. W swojej książce Crawford po raz pierwszy potwierdziła związek z Houston, który rozpoczął się, gdy obie były nastolatkami.

„To nie była tylko fizyczna bliskość”, podkreśla Robyn. „Mogłyśmy sobie ufać, rozmawiać o uczuciach i powierzać najskrytsze tajemnice. Byłyśmy przyjaciółkami, nie tylko kochankami. Po prostu byłyśmy dla siebie wszystkim. Byłyśmy jednością”. Whitney Houston zakończyła relację miłosną, gdy tylko podpisała pierwszy duży kontrakt.

Pomimo to, Robyn pozostała największym wsparciem dla diwy. „Nasza przyjaźń urosła dzięki temu, że byłyśmy wobec siebie szczere”, ujawniła w rozmowie z BBC. „Znałyśmy się bardzo dobrze. Zawsze miałyśmy na myśli główny cel i nic nie mogło temu zapobiec. Whitney wierzyła, że jeśli ludzie dowiedzą się o naszym związku, wykorzystają go przeciwko nam. To były lata 80. [...] Nie było łatwo, a my byłyśmy jeszcze dość młode”, dodaje.

W swojej książce otwarcie opisuje, że razem zażywały narkotyki. Ujawnia, że bezradnie obserwowała, jak jej najlepsza przyjaciółka wpada w otchłań uzależnienia. „Pomimo wszystkich zasad, które wspólnie opracowałyśmy, aby pokonać uzależnienie od narkotyków, ona stale je łamała”, przyznaje Crawford w A song for you. My Life with Whitney Houston.

Diwę znaleziono martwą w hotelowej wannie w lutym 2012 roku, tuż przed rozdaniem nagród Grammy. Autorka nie ukrywa, że chce przypomnieć światu, że Whitney Houston była przede wszystkim hojną, bezinteresowną, zabawną osobą, niezwykle utalentowaną. „Chcę postawić ją na piedestale, aby mogła zabłysnąć swoim twórczym dziedzictwem”, wyjaśniła Crawford w rozmowie z BBC.

W 2000 roku przyjaciółki zerwały kontakt, ze względu na konflikt Robyn Crawford z mężem i rodziną Whitney Houston. Była asystentka artystki powoli odbudowała swoje życie, stworzyła szczęśliwy związek i wychowuje dwójkę adoptowanych dzieci. Była dziennikarką, a teraz pracuje jako instruktorka fitness. 

Czy Whitney Houston była lesbijką? Relacja diwy i jej asystentki, Robyn Crawford
Fot. BE&W

Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.