Z ŻYCIA GWIAZD

Piotr Kraśko, Anna Kalczyńska i Marta Kuligowska wzięli udział w Eko Maratonie Mazury!

Przeczytaj relację z wydarzenia

Konrad Szczęsny 5 czerwca 2019 13:06

Za nami VIII już edycja Maratonu Mazury i Biegu Szlakiem Krutyni, która odbyła się 1 czerwca w malowniczym Gałkowie na terenie Puszczy Piskiej. Pierwsze miejsca na królewskim dystansie 42, 195 m w klasyfikacji generalnej kobiet  i mężczyzn zajęło małżeństwo Lidia i Rafał Czarnecy. W Biegu Szlakiem Krutyni 10 km na pierwszym miejscu uplasowali się Kurhanskaya Sviatlana i Sanko Alex. W kategorii the best of Media w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Anna Kalczyńska, trzecie Marta Kuligowska, w kategorii mężczyzn I miejsce Norbert Kaczan (dziennikarz Gazety Wyborczej), drugie miejsce Piotr Kraśko.

Gwiazdy na Eko Maratonie Mazury w Gałkowie

W tym roku organizatorzy postawili sobie ekologiczne wyzwanie, które pomogli  przeprowadzić i rozpropagować gwiazdy Polskich mediów: Piotr Kraśko, Anna Kalczyńska, Marta Kuligowska, Katarzyna Kolenda-Zalwska . Eco challenge został rozpoczęty został od zastąpienia większości plastikowych przedmiotów produktami zastepczymi, ograniczając zużycie plastiku o 80% partnerem akcji był BNP Paribas. Już na wstępie w biurze zawodów uczestnicy odebrali  pakiety startowe w papierowych woreczkach zamiast tysiąca foliowych toreb. Rzeczy pozostawione w depozycie zabezpieczone zostały w workach wykonanych z przyjaznych środowisku tworzyw.

Pasta Party oraz posiłek regeneracyjny serwowane zostały w naczyniach wytworzonych z otrąb pszennych i pulpy trzcinowej wraz z drewnianymi sztućcami. Trasa Maratonu Mazury i Biegu Szlakiem Krutyni biegnie na skraju Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Puszczy Piskiej. Samochody pilotujące bieg pod hasłem #naturalniedomety zastąpione zostały elektrycznymi pojazdami o zerowej emisji spalin Wasilewski i Syn dealer marki Nissan! To idealne rozwiązanie ponieważ Maraton Mazury to alternatywa do wielkich biegów ulicznych! Przepiękne jeziora, lasy, łąki i ścieżki- to tylko niektóre atrakcje mazurskiego krajobrazu! Trasa biegnie przez region, który jako jedyny w Europie znalazł się w gronie finalistów konkursu na Siedem Nowych Cudów Świata! 

Ponad 42 kilometry wspaniałych widoków, przygotowane z myślą o tych, którzy gotowi są na spotkanie ze wszystkimi, którzy chcą poznać samych siebie, granice swoich możliwości i biec w miejscu, które warte jest każdego wysiłku, każdego kolejnego kroku, każdego kolejnego oddechu, nawet jeśli coraz bardziej zmęczonego. "Bieg Rodzinny" dla dzieci i wszystkich tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem. Na trasie Maratonu Mazury przygotowane zostały również ekologiczne punkty nawadniające z Cisowianką, w których biegacze spożywali wodę i napoje izotoniczne w papierowych kubeczkach. Uczestnicy korzystali również z atrakcji przygotowanych w „Miasteczku Maratońskim ECO Life” oraz strefie regeneracji.

Wszyscy uczestnicy Maratonu Mazury otrzymali koszulki, medale oraz prezenty od sponsorów, takie jak smartfony i bezprzewodowe głośniki od partnera technicznego LG, sportowe ubrania z najnowszej sportowej kolekcji Lamania, a dzieci słodkie upominki od piekarni Szabelski oraz miasteczko atrakcji. Rodzice biorący udział w maratonie, na czas biegu pozostawić mogli swoje pociechy pod opieką wolontariuszy. Maraton Mazury to fantastyczny czas pełen wielkich sportowych emocji, okazji do poznania nowych przyjaciół i spędzenia niezapomnianych chwil w jednym z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie! Całe wydarzenie zakończył wspólny trash- challenge wraz z partnerem technologicznym marką LG, czyli sprzątanie trasy w ramach akcji "Czyste Mazury", wszystkie śmieci umieszczone zostały w workach jutowych.

Zdjęcia z wydarzenia możesz zobaczyć w galerii  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.