Edyta Bartosiewicz
Fot. Facebook/Edyta Bartosiewicz
O TYM SIĘ MÓWI

Dramatyczne wyznanie Edyty Bartosiewicz: „Byłam bliska śmierci. Czułam, że odchodzę”

Gwiazda udzieliła szczerego wywiadu

Gabriela Czernecka 27 stycznia 2019 15:24
Edyta Bartosiewicz
Fot. Facebook/Edyta Bartosiewicz

Edyta Bartosiewicz jest jedną z najbardziej tajemniczych wokalistek. Choć jej piosenki zna każdy Polak, próżno szukać jej na ściankach czy filmowych premierach. Dla wokalistki najważniejsze jest to, co sobą reprezentuje jako artystka. Obecnie szykuje się do wydania nowego albumu zatytułowanego Ten moment. Z tej okazji udzieliła wywiadu w magazynie Pani zdobyła się na odważne wyznanie: „Byłam bliska fizycznej śmierci”, opowiada.

Edyta Bartosiewicz:  „Byłam bliska śmierci. Czułam, że odchodzę”

W wywiadzie dla magazynu Pani, Edyta Bartosiewicz zdobyła się na odważne wyznanie. Artystka pojawiła się na okładce gazety, promując swój najnowszy album, Ten moment. To pierwszy krążek gwiazdy od sześciu lat. Przypomnijmy,że na poprzedni Renovatio (wydany w 2013 roku), fani Edyty Bartosiewicz musieli czekać ponad dwanaście lat. Tym  razem przerwa w działalności piosenkarki trwała nieco krócej.

Teraz już wiadomo, dlaczego artystka na tak długo zniknęła ze świata kultury. W wywiadzie z magazynem Pani po raz pierwszy opowiedziała o tragicznych wydarzeniach ze swojego życia. „W 2006 roku byłam bliska fizycznej śmierci, czułam, że odchodzę. Ze wszystkich sił trzymałam się wtedy życia. Chcesz żyć. Po prostu nie chcesz umierać. Zresztą wcale nie jest tak łatwo umrzeć, przejść na drugą stronę”, zdradziła Monice Stukonis.

Jak sama przyznała, przełomowym momentem w jej życiu była przeprowadzka. Nowa posiadłość sprawiła, że Bartosiewicz zamknęła pewien rozdział w swoim życiu. Co więcej, odwróciła uwagę gwiazdy od przykrych wspomnień.

„Pewnego dnia dzwoni do mnie kierownik budowy. Mówi, że pod domem odkryli wielki pokój i że jak pracuje 40 lat, czegoś takiego jeszcze nie widział. Okazało się, że jest to komora kompensacyjna, przez którą biegną rury z ciepłą wodą i ciepłym ogrzewaniem. Olbrzymie pomieszczenie, jak schron. Panowie z ekipy remontowej pięknie je oczyścili i odpowiednio zabezpieczyli. Odebrałam to bardzo symbolicznie – jakbym dokopała się do katakumb, odkryła jakąś tajemnicę. Otworzyła starą ranę, o której istnieniu mogłam nawet nie wiedzieć. Teraz rana została oczyszczona, założono opatrunek i następuje powolne gojenie”, mówi w rozmowie z Moniką Stukonis dla magazynu Pani

Piosenkarka odebrała to jako symbol rozliczenia się z trudną przeszłością. Fani z niecierpliwością czekają teraz na nowy album artystki. Czy znajdzie się na nim kawałek, który osiągnie sukces na miarę takich utworów jak Ostatni, Sen czy Jenny? 

Edyta Bartosiewicz
Fot. VIPHOTO/East News

Edyta Bartosiewicz
Fot. Michal WARGIN/East News

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?