Piotr Kraśko, Tadeusz Kraśko
Fot. Paweł Kula/PAP, Jerzy Dudek/Dzien Dobry TVN/East News
NIEZWYKŁE RELACJE

„Wychowywałem się z mamą i babcią". Trudna relacja Piotra Kraśki z tatą. Kim był jego ojciec?

„Chyba raz w życiu rozmawialiśmy o sprawach zawodowych i to przez 30 sekund”, wyznał dziennikarz

Karol Sowa 30 maja 2023 12:51
Piotr Kraśko, Tadeusz Kraśko
Fot. Paweł Kula/PAP, Jerzy Dudek/Dzien Dobry TVN/East News

Piotr Kraśko to jeden z najpopularniejszych i najlepszych dziennikarzy w Polsce. Miłość do telewizji odziedziczył po swojej rodzinie. Jego tato, czyli Tadeusz Kraśko również zajmował się dziennikarstwem, a jego specjalnością były reportaże. Kim był i jakie relacje miał ze swoim synem? „Rodzice się rozwiedli, gdy miałem 7 lat. Wychowywałem się z mamą i babcią. To one miały na mnie wpływ. Brakowało mi ojca”, opowiadał Piotr Kraśko w jednym z wywiadów. 

[Ostatnie odświeżenie na Viva.pl: 30.03.2024 rok]

Tadeusz Kraśko. Kim był ojciec Piotra Kraśki? 

Ojciec ulubieńca widzów miał wiele talentów. Z zawodu był dziennikarzem telewizyjnym. Zajmował się również reżyserią oraz pisaniem scenariuszy do filmów dokumentalnych. Zasłynął też jako publicysta, reportażysta i dyplomata. Dodatkowo Tadeusz Kraśko napisał wiele tytułów z literatury faktu. Rozmawiał między innymi z Arturem Międzyrzeckim, Jerzym Turowiczem czy Adamem Zielińskim. 

Co ciekawe, urodził się pod Wilnem. Ukończył Uniwersytet Warszawki, a z wykształcenia był prawnikiem. Przez wiele lat był związany z Telewizją Polską. W latach 90. Został zwolniony z TVP2, później został dyrektorem programowym w pierwszej prywatnej telewizji Top Canal. 

W życiu prywatnym był związany z Barbarą Pietkiewicz, która była producentką i scenarzystką. Zakochani doczekali się syna, Piotra. Co więcej, drugą żoną Tadeusza Kraśki była Nina Terentiew, jednak ich miłość nie przetrwała próby czasu. Następnie poznał Ewę Sochacką, z którą pozostał do końca życia. Mało kto wie, że dziennikarz poza Piotrem, doczekał się też córki Ewy.  

CZYTAJ TEŻ: Wychowała go samotnie. Dziś przebywa w domu opieki. Relacja Piotra Kraśki z mamą

 

Tadeusz Kraśko, Warszawa, 14.03.2003. W warszawskim Domu Chłopa odbyła się konferencja prasowa nowej partii Centrolewicy Rzeczypospolitej Polskiej.

Tadeusz Kraśko
Fot. Paweł Kula/PAP

Trudna relacja Piotra Kraśki z ojcem 

Mimo że Tadeusz Kraśko w życiu zawodowym osiągnął prawie wszystko, to nie zyskał takiej rozpoznawalności co jego syn. Ojciec Piotra Kraśki nie uczestniczył w jego życiu. To bardzo mocno wpłynęło na ich późniejszą relację. Ulubieniec widzów nie miał z nim dobrego kontaktu. Nie udało mu się nawet z nim spotkać przed jego śmiercią.  

Co wpłynęło na ich relację? Piotr Kraśko obwiniał tatę za to, że zostawił mamę i nie interesował się ich życiem. „Rodzice się rozwiedli, gdy miałem 7 lat. Wychowywałem się z mamą i babcią. To one miały na mnie wpływ. Brakowało mi ojca. Mamie czy babci nie opowie się o rzeczach, o jakich rozmawia się z ojcem”, opowiadał dziennikarz w jednym z wywiadów. „Chyba raz w życiu rozmawialiśmy o sprawach zawodowych i to przez 30 sekund. Wydawało mi się, że praca w mediach jest tak absorbująca, pochłaniająca, że mi się nie podobała cała ta telewizja i media. Myślałem, że na pewno nie będę tego robił. W ogóle nie miałem takich planów. Później, kiedy byłem na studiach z teatrologii, myślałem też o reżyserii teatralnej, bo teatr wydawał mi się najważniejszy na świecie. Moi koledzy dostali propozycję z warszawskiego ośrodka telewizyjnego i powiedzieli, że może poszedłbym z nimi. I tak się to zaczęło”, dodawał Piotr Kraśko w rozmowie z portalem dziendobry.tvn.pl. 

Obecna żona prezentera chciała, aby jej mąż naprawił stosunki z Tadeuszem Kraśko. Zależało jej, aby przyszedł na ich ślub, jednak Piotr stanowczo odmówił. Uważał, że jego ojciec jest mu zupełnie obcy. Karolina Ferenstein-Kraśko marzyła też o tym, żeby jej dzieci poznały dziadka, ale on również nie wykazywał żadnej inicjatywy.  

Jak się okazało, Tadeusz Kraśko zdawał sobie sprawę z tego, że ma złe stosunki z synem. „Wiem, że mam świetnego syna. Jestem z tego powodu szczęśliwy i bardzo dumy. Chciałbym, by i on spojrzał kiedyś na mój zakątek losu. Tak jak ja poznałem swojego ojca, choć już było za późno na męską czułość. Mój ojciec, ja i mój syn. Trzej panowie K: Wincenty, Tadeusz i Piotr. Jesteśmy w końcu tak daleko od siebie i przecież tak niepojęcie blisko. Życzę ci szczęścia, Piotrusiu, tak jak mnie życzył zawsze szczęścia mój ojciec”, wyznał wiele lat temu. 

Tadeusz Kraśko zmarł w 2019 roku. 23 lutego na jego profilu został udostępniony wówczas wzruszający wpis. „Nie było mnie na FB. Moje serce poznało straszny oddech śmierci. Dziś przypomnienie czasu, w którym pojawiłem się na tym świecie, prowadzony przez gwiazdę Antares z Konstalacji Skorpiona. Jutro poznam swój dzień decydujący o życiu lub kresie. Jeśli napiszę następny komentarz, będzie to znaczyło, że ciągle jestem z Wami Przyjaciele. Jeśli będzie nim milczenie... wtedy żegnajcie. Hej! Skorpiona już nie ma. Od dziś. Od godziny trzeciej trzydzieści rano”, czytaliśmy. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przez wiele lat mieli ograniczony kontakt, dziś nadrabiają stracony czas. Kim jest Ewa, przyrodnia siostra Piotra Kraśki?

 

Piotr Kraśko, Warszawa, 05.04.2022. Na planie programu Dzień Dobry TVN

Piotr Kraśko
Fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News

Piotr Kraśko, Warszawa, 24.11.2021. Na planie programu Dzień Dobry TVN

Piotr Kraśko
Fot. Mateusz Jagielski/East News

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-20% na wszystko
-20% na wszystko
Rabat 20% na cały asortyment d... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA20
Zobacz
+
-20% na wszystko
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na cały asortyment dostępny na naoko-store.pl, w butiku w Poznaniu (Posnania),  Warszawie (Elektrownia Powiśle) oraz Łodzi (Manufaktura). Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA20
Zobacz
-20% na nową kolekcję
-20% na nową kolekcję
Rabat 20% na nieprzecenione be... więcej»
Kod rabatowy:Balagan20
Zobacz
+
-20% na nową kolekcję
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na nieprzecenione bestsellery i produkty z nowej kolekcji. Oferta dostępna w sklepach stacjonarnych (w Warszawie i Krakowie) i online na balaganstudio.com. Z wyłączeniem kolekcji biżuterii Balagan・W.KRUK・Felicita! Szczegóły w sklepach i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:Balagan20
Zobacz
-20% na markowe obuwie i akcesoria!
-20% na markowe obuwie i akcesoria!
Specjalnie dla Was przygotowal... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
+
-20% na markowe obuwie i akcesoria!
Online
Stacjonarnie
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy niespodziankę w postaci 20% rabatu! Promocja obejmuje cały asortyment z wyłączaniem przecenionych produktów. Niektóre marki mogą być wyłączone a akcji rabatowej. Oferta dostępna na butsklep.pl i w naszym sklepie stacjonarnym. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.
Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Odbierz rabat -20% na naszyjni... więcej»
Kod rabatowy:SZ20
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online
Stacjonarnie

Odbierz rabat -20% na naszyjniki złote oraz -20% na bransoletki srebrne. Rabat nie łączy się z innymi. Oferta i szczegóły promocji dostępne w salonach stacjonarnych i na jubilerschubert.pl.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZ20
Zobacz
25% na wszystkie produkty
25% na wszystkie produkty
Aż 25% zniżki na wszystkie pro... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY25
Zobacz
+
25% na wszystkie produkty
Online

Aż 25% zniżki na wszystkie produkty kosmetyczne cenionej marki RevitaLash oferującą m.in. najlepszą na rynku odżywkę do rzęs. Oferta i szczegóły dostępne na revitalash.pl. 

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY25
Zobacz
Rabat 20% na markę Dr_Irena_Eris
Rabat 20% na markę Dr Irena Eris
Rabat 20% na całą markę Dr Ire... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
Rabat 20% na markę Dr Irena Eris
Online

Rabat 20% na całą markę Dr Irena Eris. Oferta dostępna na www.sklep.drirenaeris.com. Nie łączy się z innymi promocjami, nie dotyczy Prosystem Home Care oraz voucherów prezentowych. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.