Anna Nowak-Ibisz, VIVA! 11/2021
Fot. Marlena Bielinska/Move Picture
DZIEŃ MATKI 2024

Dzień Matki 2024: gwiazdy opublikowały wzruszające zdjęcia. Wpis Anny Nowak-Ibisza chwyta za serce

„Tak bardzo kochała życie, tak młodo odeszła”, napisała w sieci

Konrad Szczęsny 26 maja 2024 13:35
Anna Nowak-Ibisz, VIVA! 11/2021
Fot. Marlena Bielinska/Move Picture

Na całym świecie obchodzony jest w różnym czasie. W jednych państwach w marcu (Słowenia, Egipt czy Liban), w innych w kwietniu (Armenia), w jeszcze innych w drugą niedzielę maja (Turcja, Czechy czy Dania). W Indonezji zaś dopiero 22 grudnia. W Polsce Dzień Matki świętujemy 26 maja. Jest to wyjątkowa okazja do podziękowania, złożenia życzeń i podzieleniami się osobistymi wspomnieniami: zarówno dla tych, które dzieci urodziły, jak i dla samych latorośli. Nie inaczej jest i w tym roku. Tak o swoich ukochanych mamach napisały w sieci Kayah, Anna Lewandowska czy Paulina Krupińska. Ale to wpis Anny Nowak-Ibisz wzrusza do głębi...

Tak gwiazdy obchodzą Dzień Matki 2024. Opublikowały archiwalne zdjęcia

To ten dzień, w którym mamom wręczamy kwiaty lub słodkości. Dzwonimy z życzeniami, kierujemy w ich stronę serdeczność i ciepło. Okazujemy wdzięczność. Dla nich samych zaś to okazja, by uściskać swoje dzieci i spędzić z nimi czas. W mediach społecznościowych 26 maja publikowane są archiwalne, wspólne zdjęcia, nie brakuje osobistych wyznań i próśb, by tę pamięć kultywować.

W gronie tym są znane i lubiane osoby ze świata show-biznesu. Tak uczciły Dzień Matki...

Mam Matkę i jestem Matką. W obu przypadkach to przywilej i ogromna wdzięczność. Obie miłości są wielkie choć totalnie różne. Jeśli macie możliwość to zadzwońcie dzis do swoich Mam i dbajcie o nie (jak ktoś kiedyś śpiewał) żeby nie było za późno. Drogie Mamy - dobrze, że Was mamy”, napisała Kayah. Na opublikowanych fotografiach pozuje zarówno z mamą, jak i ze swoim synem Rochem.

Czytaj także: Natalia Kukulska zamieściła emocjonalny wpis o ojcu. Tak uczciła jego pamięć w wyjątkową rocznicę

Prowadząca „Dzień Dobry TVN” Paulina Krupińska zaznaczyła natomiast, że rola matki kompletnie odmieniła jej życie i nadała mu inny wymiar. „Mama: najpiękniejsze słowo świata, w którym kryje się tyle miłości i emocji. Cieszę się, że mam cudowną mamę oraz cieszę się, że mi również udało się nią zostać”, napisała.

Dodała, że w tym dniu myśli w sposób szczególny o tych kobietach, które pragnęły spełnić się w roli matki a nie było im to dane... „Przytulam dzisiaj do serca wszystkie kobiety, które nie mogły spełnić się w roli mamy i to właśnie Wy jesteście dla mnie największymi bohaterkami”, podkreśliła.

Joanna Przetakiewicz z kolei zdecydowała się podziękować mamie za wszystko, co jej dała. Za wsparcie, bezwarunkową miłość i ciepło. „MOJA KOCHANA MAMO. Jesteś jedyna i najlepsza. Zawsze mogłam na Ciebie liczyć. Byłaś, wspierałaś. Cieszyłaś się z sukcesów i pomagałaś, kiedy najbardziej tego potrzebowałam. Pozwalałaś mi popełniać błędy. Nauczyłaś mnie kochać ludzi i cieszyć się życiem. KOCHAM CIĘ BARDZO”, zadeklarowała.

Z kolei Iwona Pavlović zamieściła zdjęcie swojej mamy w niecodziennej pozie. Okazuje się, że 91-latka ceni sobie wysiłek fizyczny i wciąż zaskakuje innych członków rodziny pomysłami i wigorem! „Mama Zenia....niepowtarzalna. Skończyła 91 lat i pyta nas jak się robi deskę? Jest cudowna i wspaniała”, czytamy w sieci.

Anna Nowak Ibisz straciła mamę wcześnie. Tak ją upamiętniła 

Ale wpis, który wzrusza najbardziej, to ten Anny Nowak-Ibisz. Była żona Krzysztofa Ibisza ujawniła, że straciła mamę wcześnie. Sama zaś jest wdzięczna za to, że było jej dane doświadczyć macierzyństwa...

„Mama, tak bardzo kochała życie, tak młodo odeszła. Moim największym szczęściem jest to, że nadal jestem, żyję i mogę być mamą dla mojego syna, mogę patrzeć jak dorasta, jak staje się dorosłym człowiekiem. Moje serce jest przepełnione wdzięcznością i miłością”, zadeklarowała.

Przyznała jednocześnie, że z uwagi na zbyt wczesne odejście mamy, dla niej macierzyństwo było wymagającym, trudnym okresem... „Doceniam każdy dzień, każdą chwilę, każde: kocham Cię mamo, każdy czuły gest. Życie bez mamy, jest trudne, bycie mamą, bez mamy, przepełnione jest poczuciem straty, ale może być szaleńczo wspaniałe. Wiem, że jesteś mamo i czuwasz nad nami, delikatnie przechadzasz się po naszym domu, trzymając tatę za rękę. Twoją smukła dłoń dotyka kwiatów jaśminu w naszym wazonie”, zakończyła.

Tak o tym doświadczeniu mówiła natomiast niedawno w intymnej rozmowie z Marzeną Rogalską. „Tak ostatecznie to 11 [lat - przyp. red.], kiedy mama zmarła, ale tak wcześniej, to oni się jeszcze rozstali, [...], to 7 było, 7-8. To są czasy, które pamięta się bardzo dobrze, bo one nas budują. To są czasy, które sprawiają, że później masz różne wektory. Po pierwsze wiesz, że już nic cię nie zatłucze, [...], a po drugie wiesz, gdzie są twoje słabe punkty”, stwierdziła w programie „Rogalska Show”.

I dodała, że trudne dzieciństwo mocno ją ukształtowało. Jest dzięki niemu bardziej ostrożna w relacjach z innymi ludźmi... „Wiesz, czego ci brakuje, a druga osoba nie jest od tego, żeby ci to dawać”, zwierzyła się.

Jak ten dzień świętowały inne gwiazdy? Ich osobiste zdjęcia z bliskimi zobaczysz poniżej...  

Czytaj także: Córka Daniela Olbrychskiego i Zuzanny Łapickiej unika show biznesu. Wybrała życie za oceanem

Anna Lewandowska, Dzień Matki 2024, mama Maria Stachurska
Fot. Instagram @annnalewandowska
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.