Andrzej Gołota, Viva! wrzesień 2010
Fot. Michał Szlaga
o nim jest głośno

Dzięki wierze uratowali małżeństwo. Historia Marioli i Andrzeja Gołotów

Byli o krok od rozwodu...

Monika Katarzyna Krupska 31 maja 2018 11:00
Andrzej Gołota, Viva! wrzesień 2010
Fot. Michał Szlaga

Stoczył wiele ciężkich walk i miał zatargi z prawem. Wydawać by się mogło, że dziewczyna śpiewająca w chórze nie zwróci na niego uwagi. A jednak, pozory często bywają mylące i dziś Andrzej Gołota i Mariola Babicz-Gołota mogą świętować 28 lat małżeństwa. Połączyła ich wiara, o której nie wstydzą się mówić. 

Mariola = Anioł 

„Niespecjalnie miałam czas. Gdybym się wtedy nie dała przekonać, to bym nie spotkała Andrzeja. Oni zaraz potem wracali do Polski”, mówiła Mariola w jednym z wywiadów. Kobieta poznała Andrzeja na jednej z walk w Chicago. Para od razu wpadła w sobie oko, jednak dzieliły ich tysiące kilometrów. Okazją do ponownego spotkania było dopiero wesele kuzynki w Polsce. Mariola przyleciała do kraju, na miejscu spotkała się z Gołotą. Rozstanie dla pary było bardzo dręczące. Andrzej biegał na pocztę o 4 rano, żeby oczekiwać na połączenia od Marioli. Pisał też listy miłosne do ukochanej. W końcu zadecydował, że wyprowadza się z Polski, aby móc spędzić życie u boku Marioli. 

Dzięki Marioli i proboszczowi polonijnej parafii w Chicago Andrzej chętnie uczestniczył w mszach świętych. „W każdą niedzielę chodzę z rodziną do kościoła, przystępuję do spowiedzi i komunii świętej”, mówił kilka lat temu w wywiadzie do książki Boży doping. Dodał, że gdy stawał do walk i wiedział, że jego przeciwnik jest silniejszy, to właśnie wiara dodawała mu otuchy i utwierdzała w przekonaniu, że może wygrać. Gołota nigdy nie prosił Boga o zwycięstwo, jedynie o uniknięcie kontuzji.

W latach świetności w jego małżeństwie nie zawsze układało się dobrze. Rozwód wisiał na włosku, jednak udało się go uniknąć. „Popełniliśmy wszystkie błędy, jakie są możliwe do popełnienia. Z pomocą Opatrzności udało się je pokonać kryzysy”, mówiła Mariola. 

Andrzej i Mariola wychowują dwójkę dzieci - córkę Olę i syna Andrzeja. W jednym z wywiadów Mariola powiedziała, że gdyby wzięli rozwód, to żadne z nich nie byłoby szczęśliwe.  

Andrzej Gołota
Fot. Michał Szlaga

Andrzej Gołota
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.