Czym zajmują się dziś Prince, Paris i Blanket Jackson?

Olga Figaszewska 6 listopada 2021 08:45

Nie chodziły do szkoły, nie kontaktowały się z rówieśnikami. Kiedy pojawiały się za bramą Neverlandu, miały na głowach chusty albo koce. A świat pytał - kim są dzieci wychowane przez podejrzewanego o pedofilię ojca ekscentryka Michaela Jacksona? Prince, Paris Jackson i Blanket od urodzenia są znajdowały się pod obstrzałem mediów. Jak zmieniały się przez lata? Czy poszły w ślady ojca?

Dzieci Michaela Jacksona - kim są ich matki?

Nad pochodzeniem dzieci Michaela Jacksona cały czas toczyły się spekulacje. Matką Michaela Juniora i Paris została była pielęgniarka muzyka, Debbie Rowe. Mówiło się jednak, że posłużyła ona wyłącznie jako wynajęty brzuch. Materiał genetyczny pochodził bowiem od innej kobiety. Debbie chętnie zrzekła się praw rodzicielskich za 8,5 miliona dolarów. Matka najmłodszego, Prince’a, prawdopodobnie nawet nie wiedziała, czyje dziecko rodzi – zostało ono po prostu „dostarczone” do Neverlandu ze szpitala przez prawnika Króla popu.

Zobacz: Michael Jackson molestował? Rodzina broni Króla Popu! 

Jak wyglądało życie dzieci Michaela Jacksona?

Dzieci piosenkarza rzadko wychodziły na zewnątrz posiadłości, a jeśli, to zawsze w maskach lub przykryte chustkami albo kocami (stąd pseudonim najmłodszego Prince’a „Blanket” – kocyk). A kiedy w 2002 roku Michael wystawił dziewięciomiesięcznego Blanketa za okno hotelu w Berlinie, świat zamarł z przerażenia.

Zza bram rezydencji również ­dochodziły niepokojące wieści. Komentowano, że dzieci nie mają kontaktu z rówieśnikami. Żyły sterylnie. Aż do przesady. Karmione są zdrową żywnością z jednorazowych naczyń. A kiedy Michael zażyje zbyt dużo leków, staje się wobec nich agresywny. Okazało się jednak, że wszyscy byli w błędzie. Ubrani skromnie w trakcie pogrzebu Michael Jr, Paris i ­Prince wyglądali jak wszystkie inne dzieci pogrążone w rozpaczy po śmierci rodzica. „Tatuś był najlepszym ojcem, jakiego sobie mogłam wymarzyć”, powiedziała mała Paris podczas pogrzebu.

Tak naprawdę Jackson chronił je jedynie przed brukowcami. Poza tym miały zwykły dom. „Podczas pobytu w Mullingar w Irlandii, w 2006 roku, gdzie Michael pracował nad nowym albumem »The Santa Clause 3«, każdego ranka gotował im owsiankę”, wspominał jeden z muzyków pracujących przy projekcie. Gdy szły do kina, jadły popcorn i piły colę.

To nie są jakieś rozpieszczone bachory podobne do pociech innych celebrytów. Ale bardzo mądre i grzeczne dzieci.

Nie chodziły do szkoły, ale miały regularne lekcje ze swoją opiekunką Grace Rwaramba. A gdy wyjeżdżały poza USA, miały bardzo wiele swobody. Michael Jackson zabierał je do teatrów, księgarń i muzeów. W 2005 roku były na premierze musicalu „Billy Elliot” w Londynie. Właściciel księgarni Hughes & Hughes z Dun Laoghaire w Irlandii, Bert Wright, twierdził, że: „Dzieci nie były w maskach. Podekscytowane biegały po sklepie i co chwila wołały do Michaela: »Tato, tato, spójrz na to«”. Podobne spostrzeżenia poczynił dyrektor Smithsonian National Air and Space Museum w Waszyngtonie, Don Lopez. „Michael Jr, Paris i ­Prince chłonęli każde słowo taty i zadawali mu mnóstwo pytań”.

Zobacz: Oskarżyciele Michaela Jacksona o molestowaniu: „Dotykał moich nóg i mojego krocza”

Wszystkie urodziny i święta obchodziły w gronie dzieci pracowników Neverlandu. Śmiały się i wygłupiały jak inne maluchy. Najbardziej dokazywał Blanket. Wskakiwał znienacka tacie na barana albo na kolana i robił różne psoty. Upominany przez Michaela, robił słodką minkę i psocił dalej.

Mimo to żadne z dzieci muzyka nigdy nie zaznało przemocy. Michael nigdy przy nich nie tracił cierpliwości. Wszystkie uzdolnione muzycznie, lubią razem śpiewać piosenki Beatlesów, a Blanket świetnie tańczy i znakomicie naśladuje kroki taneczne, których uczył go tata. Podobno cała trójka planuje nagranie płyty na jego cześć. Są też znakomicie wychowane. „To nie są jakieś rozpieszczone bachory podobne do pociech innych celebrytów. Ale bardzo mądre i grzeczne dzieci”, zachwycała się nimi prasa.

Czym dziś zajmują się dzieci Króla Popu?

Prince Jackson, najstarszy syn Jacksona nie jest zainteresowany sławą. 24-latek jest bardzo skrytą, skromną osobą i twardo stąpa po ziemi. Na co dzień jest producentem filmowym i często tworzy teledyski.  Sam nie umie śpiewać ani tańczyć – nie potrafi nawet wykonać słynnego kroku „moonwalk”! „Próbowałem, ale to żenujące. Nie mówmy o tym!” Zamiast tego zajął się produkcją: „Postanowiłem zostać producentem ponieważ jest to nadal praca w branży, ale po drugiej stronie kamery”.

Prince Jackson angażuje się także w działalność charytatywną. Założył fundację Heal the World nazwaną od tytułu piosenki jego ojca z 1992 roku.  W jednym z wywiadów podkreślał, że miał niemal zwyczajne dzieciństwo, a Michael Jackson był wspaniałym tatą.  „Pamiętam jak raz byliśmy przed hotelem Dorchester, ludzie krzyczeli i wołali jego imię, a tata wysłał im pizzę i gorącą czekoladę”. Prince Jackson stracił ojca, kiedy miał zaledwie 12 lat.

  • Paris Jackson: jedyna córka Michaela Jacksona

Z trójki rodzeństwa, Paris Jackson najchętniej pojawiała się w  show-biznesie. Ma 23 lata, jest modelką i aktywistką. Ostatnio wystąpiła w kampanii amerykańsko-brytyjskiej marki Rag & Bone. Zagrała również w filmach Gringo i Every Valley. Poza tym, chętnie opowiada o dzieciństwie, śmierci ojca... „To zawsze będzie boleć”, mówiła jeszcze w jako czternastolatka w programie Oprah Winfrey. Gdy zmarł Michael Jackson, Paris miała 11 lat, jej dzieciństwo skończyło się bezpowrotnie. Musiała szybko dorosnąć i sprostać wymaganiom dorosłego świata. Od tamtego momentu zmagała się z  silną depresją i uzależniła się od narkotyków, strachem, licznymi lękami. Przyznała też, że jest biseksualna.

W ostatnich latach ujawnia mroczne tajemnice swojego życia. W wieku 14 lat została zgwałcona. Okazało się, że była także molestowana przez obcego człowieka. Pozostawiona sama sobie. W wywiadzie dla Rolling Stone wyznała także, że w czerwcu 2013 próbowała popełnić samobójstwo podcinając sobie żyły. Zresztą nie pierwszy raz. „Po prostu tylko raz stało się to informacją publiczną. Próby były trzy” - wyjaśnia. Nienawidziła siebie samej. Miała niską samoocenę, cały czas nie mogła znieść myśli, że ojciec mógł jeszcze żyć. „Myślałam, że nic nie umiem robić i nie zasługuję na to, by żyć. Zadawałam sobie rany nożem i ukrywałam to przed rodziną. W końcu zdecydowała się na podjęcie terapii.

  • Blanket Jackson: najmłodszy syn Michaela Jacksona

O najmłodszym dziecku Jacksona wiadomo niewiele. Blanket Jackson ma 19 lat i nazywa się teraz Bigi Jackson. Po śmierci ojca trafił pod opiekę babci, Katherine Jackson. Nastolatek na co dzień uczęszcza do elitarnej szkoły Buckley School. I co ciekawe, pasjonuje się wschodnimi sztukami walki i muzyką. Niedawno udzielił swojego pierwszego wywiadu. Podkreślił, że dla ojca, oprócz muzyki, ważne było pomaganie innym. Opowiedział także jak ważna jest dla niego ochrona środowiska. Zabrał też głos w kwestii zmian klimatycznych, wykorzystując czas przed kamerą, by wezwać światowych przywódców do rozwiązania problemu.

Jak zmieniały się pociechy Michaela Jacksona przez lata? Sprawdźcie!  

1/12
Prince Jackson i Michael Jackson
Copyright @East News
1/12

Prince Jackson i Michael Jackson

2/12
Michael Jackson, Prince Jackson i Paris Jackson
Copyright @East News
2/12

Michael Jackson, Prince Jackson i Paris Jackson

3/12
Prince Jackson
Copyright @Getty Images
3/12

Prince Michael Jackson miał zaledwie 12 lat kiedy zmarł jego ojciec.

4/12
Prince Jackson
Copyright @Getty Images
4/12

Prince Jackson jest najstarszym dzieckiem Miachaela Jacksona.

5/12
Paris Jackson
Copyright @Getty Images
5/12

Gdy Jackson zmarł, Paris miała 11 lat.

6/12
Paris Jackson
Copyright @ Matt Baron/REX/Shutterstock/EAST NEWS
6/12

Paris Jackson ma już 20 lat.

7/12
Prince Michael Jackson II
Copyright @ AXELLE/BAUER-GRIFFIN.COM/East News
7/12

Blanket Jackson

8/12
Blanket Jackson
Copyright @ Sharpshooter Images / Splash /EAST NEWS
8/12

Blanket Jackson ma dziś 16 lat! Interesuje się muzyką i sztukami walki.

9/12
Prince Jackson i Paris Jackson
Copyright @East News
9/12

Prince Jackson i Paris Jackson

10/12
Paris Jackson, Prince Michael Jackson I,
Copyright @Getty Images
10/12

Prince Jackson i Paris Jackson, 2018

11/12
Prince Jackson i Paris Jackson
Copyright @East News
11/12

Prince Jackson i Paris Jackson w 2009 roku

12/12
Paris Jackshon, Prince Michael Jackson I,  Prince Michael Jackson II
Copyright @Getty Images
12/12

Paris Jackshon, Prince Michael Jackson I, Prince Michael Jackson II 2012 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…