Katarzyna Grochola, Dorota Szelągowska, VIVA! 2004
Fot. Krzysztof Opaliński
O TYM SIĘ MÓWI

Dorota Szelągowska o skomplikowanej relacji z mamą. Dochodziło do rękoczynów!

Prezenterka zdobyła się na wyjątkowo osobiste wyznanie

Konrad Szczęsny 1 maja 2019 07:31
Katarzyna Grochola, Dorota Szelągowska, VIVA! 2004
Fot. Krzysztof Opaliński

We wtorek Dorota Szelągowska wraz z Katarzyną Grocholą gościła na kanapie u Kuby Wojewódzkiego. Prezenterka i pisarka opowiedziały m.in. o swojej burzliwej relacji. Okazuje się, że prowadząca Dorota Was urządzi wyprowadziła się z domu w wieku 18 lat, zaś wcześniej między nią i jej mamą często dochodziło do kłótni, a nawet rękoczynów!

Dorota Szelągowska i Katarzyna Grochola u Kuby Wojewódzkiego

38-letnia dziennikarka, którą widzowie cenią za profesjonalizm, spokój i pogodę ducha, w młodości miała naturę buntowniczki. Nie dogadywała się najlepiej ze swoją mamą i, jak zdradziła, w ich domu często dochodziło do kłótni, rzucania przedmiotami a nawet... rękoczynów!

„To był zabawny czas. Rzucałyśmy się z mamą różnymi rzeczami. Największą z nich była patelnia. Ona też miała swoją, odbiła ją i wybiła szybę”, zdradziła Dorota Szelągowska.

„Doprowadzałyśmy się do wściekłości. Bardzo znałyśmy swoje słabe punkty i w nie perfekcyjnie uderzałyśmy”, wyjaśniła.

W dalszej części programu prowadzący pytał ją o początki kariery, w tym o kultowy dziś program Rower Błażeja oraz o obecne formaty, które zapewniły jej ogromną sympatię widzów. Przy okazji został ostro skrytykowany, że niewłaściwie wymawia słowo „boazeria”. Gdy Kuba Wojewódzki zaczął drążyć kwestie związane z życiem prywatnym prezenterki, ta zdobyła się na dosyć niecodzienne wyznanie...

Dorota Szelągowska ma za sobą dwa nieudane małżeństwa? Kim był pierwszy mąż prezenterki?

Padło pytanie o to, dlaczego wraz z Katarzyną Grocholą mają różne nazwiska. Okazało się, że pisarka po ślubie nazywała się „Szelągowska”, jednak gdy się rozwiodła, wróciła do panieńskiego nazwiska. Dorota Szelągowska nawiązała w tym momencie do... dwóch swoich nieudanych małżeństw, mimo że do tej pory powszechnie było wiadomo o jednym jej ślubie, z kompozytorem Adamem Sztabą, z którym rozwiodła się w maju 2015 roku.

„Wolę być po dwóch rozwodach niż być 55-letnim kawalerem”, stwierdziła prezenterka, niejako zdobywając się na złośliwość względem Kuby Wojewódzkiego.

Poruszyła również kwestię „kastrowania mężczyzn”, czyli sposobu wychowywania, który w dorosłym życiu czyni ich bezradnymi i niezdarnymi, niezdolnymi do wykonywania najprostszych czynności, uważanych powszechnie za właściwe przedstawicielom płci męskiej.

„Uważam, że są dwie płcie, mężczyzna i kobieta”, podkreśliła Dorota Szelągowska.

Przy końcu rozmowy okazało się, że prezenterka doskonale radzi sobie z parodiowaniem zapomnianej dziś wokalistki, Paulli, która karierę oparła na naśladowaniu wybitnej polskiej artystki, Edyty Górniak. Mało tego! Córka Katarzyny Grocholi ujawniła, że przez jakiś czas były związane z byłą żoną Adama Konkola, lidera zespołu Łzy, na polu zawodowym.

„Przez miesiąc byłam jej menedżerką. Po programie »Jestem, jaki jestem« Michała Wiśniewskiego wyrwałam jej z rąk Katarzyny Kanclerz”, ujawniła Dorota Szelągowska.

Wiedziałaś o tym?  

Dorota Szelągowska i Katarzyna Grochola bez makijażu, kwiecień 2019:

Fot. Instagram

Dorota Szelągowska i Katarzyna Grochola, 2004 rok:

Dorota Szelągowska, Katarzyna Grochola, 2004
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.