Księżna Diana i księżna Kate
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kate po raz kolejny oddała hołd księżnej Dianie swoim strojem

Dlaczego naśladuje styl Królowej Ludzkich Serc?

Weronika Kostyra 16 maja 2019 18:52
Księżna Diana i księżna Kate
Fot. Getty Images

Księżna Kate jest uznawana za prawdziwą ikonę stylu. Tysiące kobiet podziwia jej gust i naśladuje modowe wybory. Mówi się nawet o „efekcie Kate”, ponieważ to co nosi, błyskawicznie znika ze sklepowych półek. Jej klasyczne stroje są zawsze odpowiednie do sytuacji – księżna nigdy nie zaliczyła wpadki. Co ciekawe, niektóre jej stylizacje jawnie nawiązują do stylu księżnej Diany. Ostatnio Kate po raz kolejny wybrała kreację, która do złudzenia przypomina sukienkę, którą przed laty miała na sobie Królowa Ludzkich Serca. Dlaczego regularnie składa jej w ten sposób hołd?

Dlaczego Kate naśladuje styl księżnej Diany?

Księżna Kate doskonale wie, jak ważne miejsce w sercach Brytyjczyków zajmowała tragicznie zmarła matka księżna Williama. Nie próbuje mierzyć się z legendą Diany, ale tak ona jest żoną następcy tronu i ma szansę w przyszłości zostać królową. Podobnie jak matka Williama, Kate jest fanką klasycznej elegancji, dlatego podobne modowe wybory są dla niej naturalne. Naśladując jej stylizacje lub nosząc tę samą biżuterię, przywołuje wspomnienia i oddaje hołd swojej teściowej, której nigdy nie miała okazji poznać. Za każdym razem kiedy się na to zdecyduje, jest to szeroko komentowane. Tak było między innymi, kiedy pokazała się publicznie tuż po urodzenia księcia Louisa rok temu. Jej kreacja nawiązywała do stroju, który Diana miała na sobie w 1984 roku, kiedy to na świat przyszedł książę Harry. Wcześniej, w 2013 roku, gdy księżna urodziła księcia George’a, pozowała do zdjęć przed szpitalem ubrana w błękitną kreacji w białe kropki. Diana po pierwszym porodzie pojawiła się przed szpitalem w sukience w dokładnie taki sam wzór.

W ostatnich miesiącach większe zainteresowanie mediów budziła jednak księżna Meghan. Pojawienie się w rodzinie królewskiej, a później ciąża sprawiły, że jej imię nie znika z medialnych nagłówków. Nie bez znaczenia jest fakt, że żona księcia Harry'ego nie jest pokorną księżną i na każdym kroku przełamuje tradycje, które od pokoleń panowały na królewskim dworze. Jej wizerunek byłej hollywoodzkiej gwiazdy jest bardzo medialny i nieco przyćmił Kate, której pozycja była wcześniej niezagrożona, a pozycja w hierarchii jest przecież wyższa. Do tego wszystkiego dokłada się osobisty konflikt, który panuje podobno między Kate i Williamem a Meghan i Harrym. Być może wybierając sukienkę w stylu księżnej Diany Kate chciała ponownie zwrócić na siebie uwagę mediów, udowodnić, kto jest prawdziwą ikoną stylu i przypomnieć, kto w przyszłości zostanie królową Wielkiej Brytanii. 

Księżna Kate
Fot. Getty Images

Księżna Diana
Fot. Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.