Bruce Willis, Demi Moore historia związku
Fot. Getty Images
NIEZWYKŁE HISTORIE

Demi Moore i Bruce Willis każdego dnia udowadniają, że istnieje przyjaźń po rozwodzie!

„Nie wiem, czy naprawdę się znaliśmy”

Gabriela Czernecka 10 marca 2022 12:51
Bruce Willis, Demi Moore historia związku
Fot. Getty Images

Po dwudziestu latach od rozstania, Demi Moore i Bruce Willis znowu razem! Para spędzała wspólnie czas w trakcie kwarantanny. Przed laty łączyła ich głęboka miłość, ale ich uczucie nie przetrwało. Dlaczego się rozstali, jak udało im się stworzyć patchworkową rodzinę i co sprawiło, że ich przyjaźń wciąż wzbudza podziw? Oto niezwykła historia relacji Demi Moore i Bruce’a Willisa. 

Demi Moore i Bruce Willis - jak się poznali?

Jest rok 1987. Trwa premiera filmu Stakeout w Los Angeles. Demi Moore pojawia się na czerwonym dywanie u boku Emilio Esteveza, Bruce Willis jest jednym z zaproszonych gości. Ich pierwsze spotkanie, choć przypadkowe, zdaje się być jak grom z jasnego nieba. „Wydawało mi się, że to taki… kretyn, ale Bruce był taki szarmancki! Oczywiście na swój własny, nieco hałaśliwy sposób, prawdziwy dżentelmen”, pisze po latach w pamiętniku aktorka. Ona urzekła go od pierwszej chwili, jeszcze tego samego wieczoru prosi ją, by zapisała swój numer telefonu na jego ramieniu. Jakiś czas później Moore i Estevez rozstają się, a aktorka daje szansę Bruce’owi. W listopadzie tworzą już jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych par Hollywood.

Bruce Willis i Demi Moore 1988 rok
Fot. Getty Images

Ich miłość szybko się rozwija. Już po czterech miesiącach romansu para bierze ślub w hotelu Golden Nugget w obecności zaledwie kilku gości. Miesiąc później pobierają się ponownie tym razem w towarzystwie plejady gwiazd. Dla niego to pierwsze małżeństwo, dla niej drugie - Demi przez pięć lat była żoną wokalisty Freddie’go Moore’a. Chwilę później para ogłasza, że spodziewa się dziecka. 

Zobacz takżeZgwałcona, porzucona przez ojca, uzależniona od kokainy. Złamane życie Demi Moore

Bruce Willis, Demi Moore razem
Fot. Getty Images

Demi Moore i Bruce Willis: historia miłości

„Nasze zauroczenie przekształciło się w stworzenie pełnej rodziny i to już po pierwszym roku”, wspominała Demi Moore. Przyznaje jednak, że dopiero wtedy uderzyła ich rzeczywistość. „Nie wiem, czy naprawdę się znaliśmy”, przyznała. On jest bohaterem filmów akcji, ona gwiazdą o niebanalnej urodzie i ogromnym talencie. Razem stanowią parę, jakiej Hollywood dawno nie widziało. Po narodzinach córki Rumer para przenosi się do Idaho, by wychowywać rodzinę z dala od Hollywood.

Zobacz takżeZwiązek Julii Roberts i Daniela Modera udowadnia, że miłość pokonuje wszelkie przeszkody!

W 1991 roku na świat przychodzi córka Scout, a trzy lata później Tallulah. Będąc w siódmym miesiącu ciąży, Demi Moore nago zachwyca na okładce Vanity Fair. Wydaje się, że para przeżywa właśnie najpiękniejsze chwile w swoim życiu. Byli u szczytu kariery - on miał na koncie takie produkcje jak Pulp Fiction czy Szklana Pułapka, ona Uwierz w ducha czy A Few Good Men

Vanity Fair Demi Moore nago w ciąży
Fot. mAt. prasowe

Kryzys w związku Demi Moore i Bruce'a Willisa

Dopiero po latach na jaw wyszło, że w ich związku od dawna nie dzieje się najlepiej. Para próbuje pogodzić życie prywatne z zawodowym. Po latach Demi Moore przyznała, że to właśnie nadmiar zobowiązań sprawił, że w ich związku zaczęły się problemy. Oboje chcieli jednak stworzyć szczęśliwy dom. Pochodzili z rozbitych rodzin, więc zależało im, by ich dom był pełen miłości i rodzinnego ciepła. Szybko okazało się, że wchodząc w ten związek, niewiele o sobie wiedzieli. 

Zobacz także: Miłością księcia Karola i księżnej Diany żył cały świat. Oto nieznana historia ich burzliwego związku

On chciał być głową rodziny, uważał, że rola żony to siedzenie w domu i wychowywanie dzieci. Ona chciała się rozwijać, spełniać zawodowe marzenia. „Macierzyństwo okazało się dla mnie czymś zupełnie naturalnym, jedną z niewielu rzeczy, do których miałam wrodzone zdolności. Opiekowanie się Rumer [pierwszą z trzech córek Demi i Bruce’a – przyp. red.] obdarzanie jej miłością bez żadnych masek czy gier i odczuwanie jej odwzajemnionych uczuć wprawiało mnie w euforię. Przez dwa lata nie zostawiłam jej samej na ani jedną noc i przez cały ten czas karmiłam ją piersią”, tłumaczyła się w swojej biografii.

Zobacz również: Ta historia miłości przypomina scenariusz filmu... Jak poznali się Meryl Streep i Don Gummer?

Bruce Willis i Demi Moore
Fot. Getty Images

Demi Moore i Bruce Willis: rozstanie 

Coraz częściej pojawiały się w mediach plotki, że w ich związku nie dzieje się najlepiej, a para więcej czasu spędza osobno. Za wszelką cenę próbowali jednak ratować łączącą ich relację. W końcu w rozmowie z Vanity Fair Demi przyznała: „plotki nie ustaną, aż do pewnego dnia, kiedy w końcu się okaże, że Ci, co tak mówili, mają rację”. W 1996 roku media zaczęły pisać o zdradach Bruce’a Williisa. Takie doniesienia pojawiły się po wywiadzie aktora dla Playboya, w którym podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi monogamii: „Żadna kobieta nie jest w stanie zaspokoić naturalnego instynktu mężczyzny dotyczącego rozmnażania. Ten impuls nie znika, nawet jak masz troje, dziesięcioro czy nawet sto dzieci”.

Dopiero później aktorka próbowała tłumaczyć słowa męża, mówiąc, że Willis jest mężczyzną, który pragnie ciągłej fascynacji i próbowania nowych rzeczy. „Zasadniczo chciał robić, co mu się tylko podoba. Miał 36 lat, dorzuć do tego sławę i pieniądze i sam wywnioskuj”. W końcu w 1998 roku po jedenastu latach małżeństwa decydują się na rozstanie.

Dopiero w 2019 roku Demi Moore zdradziła powody decyzji. Aktorka w swoich pamiętnikach wyznała, że aktor wolał, by ona więcej czasu spędzała w domu z dziećmi, niż poświęcała czas karierze. Ona nie zaniedbywała dzieci, ale nie czuła potrzeby rezygnacji ze swoich marzeń, ponieważ będąc wówczas u szczytu sławy, wiedziała, że musi wykorzystać swoją szansę, która być może szybko się nie powtórzy. 

Bruce Willis żona
Fot. Getty Images

Para rozstała się w przyjaźni, co dla wielu było sporym zaskoczeniem. Rozwód został sfinalizowany dopiero w 2000 roku. „To zabawne, że to powiem, ale jestem bardzo dumna z naszego rozwodu. Myślę, że Bruce na początku bał się, że zamierzam utrudnić mu rozstanie i że będę przenosić swój gniew na niego, utrudniając mu dostęp do dzieci, i że zwrócę się do tych wszystkich sztuczek, które pary  w trakcie rozwodu używają jako broni. Ale ja tego nie zrobiłam, i on również się do tego nie posunął. Demi po rozwodzie usuwa się w cień. Na koncie ma kilka genialnych filmów, może sobie pozwolić na przerwę od grania. Skupia się na wychowywaniu córek.  Po rozwodzie z Bruce’em Willisem zaczyna jej jednak doskwierać samotność. Demi Moore wpadła w głęboką depresję. To zmienia się gdy poznaje dużo młodszego aktora... 

Demi Moore i Ashton Kutcher - co ich łączyło?

Powraca do mediów w 2003 roku, by zagrać w filmie Aniołki Charliego, ale później znów znika. Chwilę później odnajduje miłość u boku Ashtona Kutchera. Znów życie miłosne Demi Moore pojawia się na łamach prasy. Media nie dają im spokoju, ale dla nich szesnaście lat różnicy kompletnie w niczym nie przeszkadza. W 2005 roku para staje na ślubnym kobiercu. Bruce Willis jest jednym z gości. Dla dobra trzech córek zaprzyjaźnił się z Ashtonem: „Może to dziwnie wygląda, ale jesteśmy ze sobą bardzo zżyci. Jeździmy razem na wakacje, spotykamy się na rodzinnych obiadach. Ashton imponuje mi jako facet. Jestem szczęśliwy, że jest z Demi. Wciąż mi na niej zależy. Kocham ją. I wiem, że ona kocha mnie”, zdradził w magazynie People w 2007 roku.

Ashton Kutcher i Demi Moore
Fot. Getty Images

Bruce Willis znów zakochany

Aktor sam końcu sam odnajduje szczęście w miłości - w 2009 roku poślubia młodszą o 23 lata modelkę Emmę Heming. Para poznała się przez wspólnych przyjaciół. Aktor nie ukrywał, że długo nie mógł pozbierać się po rozwodzie z Demi Moore: „Przeszedłem od „pieprzyć miłość” do „miłość jest odpowiedzią na wszystko”, wyznał szczerze w rozmowie z W Magazine. „Spędziłem ostatnie dziesięć lat samotnie i przeważnie byłem nieszczęśliwy. Nigdy nie myślałem, że bycie z kimś cokolwiek rozwiąże. Mówiłem sobie „jestem sam, ale nie jestem samotny”, potem zacząłem kręcić się w pobliżu Emmy i moje życie każdego dnia stawało się szczęśliwsze”. 

Nałogi Demi Moore

Gdy on odnalazł szczęście w miłości, nie najlepiej zaczęło dziać się w związku jego byłej żony. „Gdy poznałam Ashtona, poczułam się tak, jakbym dostała drugą szansę od losu i mogła się cofnąć w czasie, żeby ponownie przeżyć młodość razem z nim, i to znacznie intensywniej niż wtedy, gdy miałam dwadzieścia parę lat”, przyznała w biografii. Niestety, choć na zewnątrz wydawali się parą idealną, to prywatnie para przeżywała burze. Podczas związku z Ashtonem Demi wróciła do nałogów. Pojawił się alkohol, narkotyki. Córki po raz pierwszy zobaczyły ją nieprzytomną. 

Dopiero po latach Demi Moore przyznała, że była w ciąży z aktorem w 2005 roku. Spodziewała się córki, której mieli dać na imię Chaplin Ray, ale Demi Moore poroniła w szóstym miesiącu ciąży. To doświadczenie i ciągłe doniesienia o zdradach partnera sprawiły, że para definitywnie się rozstała. W 2011 roku Demi Moore i Ashton Kutcher ogłaszają rozstanie. Według zagranicznych mediów para sfinalizowała rozwód w 2013 roku, a powodem rozstania miała być niewierność Ashtona Kutchera.

Relacja Demi Moore i Bruce'a Willisa po rozwodzie

Demi Moore i Bruce Willis, mimo że wiodą osobne życie, wciąż utrzymują kontakt. Wspólnie wychowują córki, które nadal są dla nich najważniejsze. „Zawsze starali się, aby wszystkie rodzinne imprezy odbywały się razem, robili wszystko, by nasza rodzina pozostawała jednością”, wyznała najstarsza córka pary, Rumer. Bruce doczekał się dwójki dzieci z Emmą - Mabel i Evelyn.

Wszystkie dzieci Bruce’a Willisa mają ze sobą świetny kontakt, o czym świadczyć mogą wspólne zdjęcia w social mediach.

Byli małżonkowie na każdym kroku udowadniają, że przeszli długą drogę od czasu rozwodu i dziś śmieją się z nieudanego małżeństwa, a ich relacje zdają się być lepsze niż kiedykolwiek. W marcu 2019 roku Bruce Willis i Emma Heming Willis odnowili przysięgę małżeńską po dziesięciu latach związku. Na uroczystości nie zabrakło byłej żony, Demi. Dwadzieścia lat po rozwodzie Demi Moore i Bruce Willis wraz z córkami spędzają wspólnie czas w okresie kwarantanny w Los Angeles. Oboje na swój sposób wiodą szczęśliwe życie i są dowodem na to, że istnieje przyjaźń po rozwodzie!   

Bruce Willis, Demi Moore dzieci
Fot. Getty Images
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.