Fot. Piętka Mieszko / AKPA
o tym się mówi

Tak dziś wygląda życie Dawida Kubackiego. Adam Małysz ujawnił najbliższe plany sportowca

Skoczek wspierał żonę w heroicznej walce o zdrowie

Marcjanna Maryszewska 8 maja 2023 14:55
Fot. Piętka Mieszko / AKPA

Za Dawidem i Martą Kubackimi bardzo trudne chwile. Pod koniec marca żona skoczka wylądowała na oddziale kardiologicznym z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Kilka tygodni temu wróciła do domu ze wszczepionym rozrusznikiem serca, podzieliła się również z fanami zdjęciem blizn — pamiątek po licznych operacjach, które uratowały jej życie. Aby wspierać żonę, Dawid Kubacki zrezygnował z międzynarodowych zawodów. Teraz Adam Małysz ujawnił, jak wyglądać będzie najbliższa przyszłość sportowca.

Dawid Kubacki wraca do treningów. Adam Małysz zdradził szczegóły

Od dramatu małżonków miną wkrótce dwa miesiące. Priorytetem nadal pozostaje zdrowie Marty, której skoczek nie opuszczał ani na krok. Teraz gdy wszystko zmierza ku dobremu, fani sportu są ciekawi, kiedy znów zobaczą swojego ulubieńca na stoku. Wszystkie wątpliwości zdecydował się rozwiać sam Adam Małysz. Jak się okazuje — pozostaje on w stałym kontakcie z trenerem Dawida, Thomasem Thurnbichlerem. 

Sportowiec ma w sobie wiele samozaparcia i już rozpoczął przygotowania do zbliżającego się sezonu startowego. Swój czas dzieli pomiędzy treningi a dom, gdzie czeka na niego ukochana oraz dwójka pociech. "Dawid wrócił do treningów. Jesteśmy cały czas z Thomasem w kontakcie, bo to do niego i Dawida należy ułożenie planu, jak przygotować się do nowego sezonu, żeby mimo wszystko Dawid był więcej w domu i miał bardziej indywidualny tok przygotowawczy, ale też widać po Dawidzie, że on chce kontynuować" — mówił Adam Małysz w rozmowie z Szymonem Majewskim podczas audycji Nie mam pytań.

ZOBACZ: Marta Kubacka pokazała blizny po operacji. Żona skoczka przez wiele tygodni walczyła o życie

Dowiadujemy się również, że życie Kubackich powoli wraca na właściwe tory. Adam Małysz jest dobrej myśli i mocno trzyma kciuki za małżonków. "Wiem, że poukładali sobie z żoną wszystkie sprawy i myślę, to funkcjonuje. Na pewno to nie będzie proste tak, jak przedtem, ale myślę, że sobie poradzą", podkreślił.

Dawid Kubacki, Marta Kubacka, Puchar Świata w skokach narciarskich Zakopane 2014

Puchar Świata w skokach narciarskich Zakopane 2014, Dawid Kubacki, Marta Kuabcka
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Marta Kubacka pokazała blizny po operacji

Temat Dawida Kubackiego i jego żony powrócił również za sprawą zdjęcia, które Marta opublikowała w niedzielę na swoim Instagramie. Przedstawia ono bliznę — jedną z wielu pamiątek po operacjach, dzięki którym znów może cieszyć się życiem. Równocześnie po raz pierwszy od wielu tygodni zabrała głos i opowiedziała o swoim samopoczuciu. Nie zabrakło również podziękowań do lekarzy — a także ukochanego męża, który wiele poświęcił, aby być przy niej w najtrudniejszych chwilach.

"Z całego serca chcę podziękować mojemu kochanemu mężowi Dawidowi Kubackiemu, który poświecił całą końcówkę sezonu, aby być ze mną i wspierać mnie w walce z choroba, kosztem swojej walki o najlepsze miejsce w PŚ. Pamiętaj kochanie, że jeszcze wiele przed Tobą. Dziękuję każdej osobie z rodziny, która pomogła nam w tym trudnym czasie w opiece nad naszymi dziećmi. Jeśli to czytacie, to wiedzcie, że jesteście niezastąpieni!! Nie mogę zapomnieć również o żadnej osobie, która modliła się w mojej intencji. Lista osób do wymieniania jest naprawdę bardzo, bardzo długa" — czytamy we wzruszającym wpisie Marty.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Katarzyna Dowbor żegna się z programem Nasz nowy dom. Dziennikarka wystosowała mocne oświadczenie

Żona opuściła szpital ze wszczepionym rozrusznikiem serca. W przyszłość patrzy z nadzieją i optymizmem — doskonale wie, że ma dla kogo walczyć. "Mam nadzieję, że urządzenie, które w sobie mam, pomoże mi przeżyć jeszcze wiele wspaniałych chwil z moją rodziną oraz bliskimi. Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki!! A teraz zaczynam życie od nowa i skupiam się wyłącznie na przyszłości" — i tego właśnie z całego serca jej życzymy!  

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?