Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Wiemy, jak wyglądały ostatnie chwile Dariusza Gnatowskiego. „Za późno trafił do szpitala. Nie było już ratunku. Szok"

Producenci serialu „Świat według Kiepskich” wyznali całą prawdę

Karol Sowa 25 września 2022 15:19
Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA

Dariusz Gnatowski zachwycał telewidzów w popularnym serialu „Świat według Kiepskich”. Z produkcją związany był od 1999 roku. Niestety w październiku 2020 roku dowiedzieliśmy się o śmierci ulubieńca widzów. Od ostatniego pożegnania minęło już prawie dwa lata, jednak wspomnienia o aktorze wciąż są żywe. Niedawno do przeszłości postanowili wrócić producenci kultowego serialu. Opowiedzieli o ostatnich chwilach serialowego Arnolda Boczka. 

Ostatnie chwile Dariusza Gnatowksiego 

Serialowy Arnold Boczek przez wiele lat rozśmieszał i zachwycał miliony telewidzów. Obecnie możemy obejrzeć ostatni sezon „Świata według Kiepskich”. Co ciekawe, 12 października tego roku w księgarniach będziemy mogli kupić książę, która będzie opowiadać o kulisach serialu. „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu" ma w piękny sposób zamknąć 20-letnią obecność produkcji na antenie Polsatu. 

W lekturze przeczytamy wypowiedzi nie jednej osoby związanej z serialem . Oczywiście, nie zabrakło paru zdań na temat Dariusza Gnatowskiego. Przypomnijmy, że produkcja przez cały czas kręciła coraz to nowsze odcinki, jednak serialowy Boczek pojawiał się rzadziej. Ekipa miała nadzieję, że pomimo przewlekłej choroby, z którą musiał walczyć, powróci na plan.

„Tak wczesna i nagła śmierć Darka Gnatowskiego była dla całej ekipy totalnym zaskoczeniem. Miał tylko pięćdziesiąt osiem lat. Ciężko znaleźć w sobie zgodę, kiedy ktoś umiera w sile wieku. Da­rek opuścił nas tuż przed zdjęciami do kolejnej sesji. Pamiętam, że przed samym pisaniem tej serii dzwoniłam do niego, ponieważ były pomysły na dwa odcinki z dużym udziałem Boczka. W żargo­nie mówimy, że były pisane na niego”, mówiła Anna Skowrońska, czyli kierowniczka i współproducentka produkcji. Według niej, aktor zdecydowanie za późno otrzymał pomoc od lekarzy. On przez cały czas był pewny, że jest tylko przeziębiony. „Po jakimś czasie od tamtej rozmowy Darek zachorował. Poczuł się gorzej i nie zareagował w porę. Po prostu uznał to za przeziębie­nie. Za późno trafił do szpitala. Nie było już ratunku. Szok. Dwa scenariusze pisane na Darka poszły do kosza. Jego śmierć była ta­kim zaskoczeniem, że wszyscy się zatrzymaliśmy, zastanawiając się, co robić dalej, co pisać, jak teraz pisać…”, dodawała. 

A jak potoczyły się losy serialowego Arnolda? Wyjechał w podróż w poszukiwaniu szczęścia. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Maciej Musiał otrzymał list od Franciszka Pieczki. Niestety, nie zdążył na niego odpowiedzieć...

Andrzej Grabowski, Dariusz Gnatowski
Fot. Baranowski/AKPA

Dariusz Gnatowski – przyczyna śmierci  

Dariusz Gnatowski zmarł 20 października 2020 roku w szpitalu w Krakowie. Śmierć 59-letniego wówczas aktora była wielkim zaskoczeniem zarówno dla fanów, jak i jego najbliższych. „Trafił do nas w bardzo ciężkim stanie, właściwie kilka godzin po przyjęciu do szpitala zmarł. To była bardzo trudna, bardzo żmudna akcja reanimacyjna, ogromny wysiłek lekarzy i pielęgniarek, którym bardzo dziękuję, bo włożyli mnóstwo serca, mnóstwo energii, by uratować Darka Gnatowskiego, niestety nie skończyło się to optymistycznie i Darka żegnamy”, informował wtedy Marcin Mikos, czyli dyrektor szpitala, w którym znajdował się artysta.  

Co było powodem jego śmierci? Dziennikarze RMF FM mówili wówczas, że do zgonu doszło przez zapalenie płuc oraz niewydolność oddechowa. Z czasem dowiedzieliśmy się, że artysta chorował też na koronawirusa. Przypomnijmy, że 59-latek zmagał się również z cukrzycą.   

CZYTAJ TEŻ: Małgorzata Foremniak ma powody do dumy! Jej 30-letnia córka szykuje się do ślubu

Dariusz Gnatowski, 26.02.2019
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?