Królewskie życie

Czy łączy ich miłość? Ekspert mowy ciała przeanalizował zachowania Meghan i Harry'ego!

Książęcy ślub już jutro!

Monika Katarzyna Krupska 18 maja 2018 15:31

Najbardziej oczekiwane wydarzenie towarzyskie roku już jutro! Książę Harry poślubi amerykańską aktorkę Meghan Markle. Od dnia ogłoszenia zaręczyn para nie schodzi z pierwszych stron gazet. Brytyjscy dziennikarze chcąc wiedzieć, czy to naprawdę jest miłość, w tej sprawie udali się nawet do eksperta.

Ekspert o mowie ciała Meghan i Harry'ego

„Przede wszystkim widzę tu wzajemny szacunek. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się niewystudiowany”, powiedział Darren Stanton, ekspert od dekodowania mowy ciała w The Independent. Swoją ocenę wydał na podstawie materiałów wideo przyszłych nowożeńców.

To już dziś! Bądźcie z nami podczas ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle! Kliknij w link>>

„Kiedy ludzie darzą się szczerą sympatią, niezależnie od tego, czy są wieloletnimi przyjaciółmi, znajomymi czy parą, możemy zauważyć tzw. odwzorowanie. Osoby w dobrych relacjach przyjmują podobną postawę ciała, mimowolnie naśladują swoje gesty. Im bardziej dosłowne jest odwzorowanie, tym cieplejsza relacja. Widać to i w tym przypadku” wyjaśnił brytyjskiej gazecie. 

Darren głębokiej analizie poddał m.in. wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego dla BBC, który został obejrzany już ponad 2 mln razy. Na wideo widać, jak aktorka szuka dłoni księcia, co oznacza, że jest on dla niej bliski. 

Czy można ocenić Meghan na podstawie zachowania pozawerbalnego? 

To pytanie dla Darrena Stantona również nie było zagadką. „Meghan jest niezwykle komunikatywna, ma łatwość w wypowiadaniu się, widać, że jest gadułą. Nie chodzi tu jednak o chęć grania pierwszych skrzypiec czy zdominowania otoczenia. Po każdej wypowiedzi ma zwyczaj szukać wzroku narzeczonego, żeby upewnić się, że wszystko jest w porządku i że Harry aprobuje jej wypowiedź", powiedział brytyjskim dziennikarzom. Dodał, że aktorka przed kamerami jest „znacznie bardziej wyluzowana i pewna siebie niż narzeczony”. Wpływ ma na to oczywiście zawód, jaki wykonywała. 

Zdaniem eksperta książę Harry zagryza wargi, co jest typową oznaką nerwowości. Zazwyczaj robi to, gdy słyszy pytania osobiste, na które niechętnie odpowiada, tak samo jak jego brat i ojciec. 

Lubicie Meghan Markle?  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.