Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Fot. Michal WARGIN/East News
POŻEGNANIE

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska kochała muzykę, ale to rodzina była dla niej najważniejsza...

Jaka była w życiu prywatnym?

REDAKCJA VIVA! 2 maja 2019 06:45
 Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Fot. Michal WARGIN/East News

W środę dotarła do nas bardzo smutna informacja o śmierci Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej. Artystka przegrała walkę z ciężką chorobą. Jej śmierć jest ciosem dla rodziny, przyjaciół i wiernych fanów. Gwiazda kochała scenę i muzykę. A jaka była prywatnie? W walce z chorobą Izabela Skrybant-Dziewiątkowska zawsze mogła liczyć na swoje córki, Katarzynę i Annę. Co wiemy o jej najbliższych? 

Śmierć Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej

„Szanowni Państwo, z ogromnym bólem zawiadamiamy, że rano 1 maja po walce z ciężką chorobą zmarła Izabela Skrybant-Dziewiątkowska - ikona polskiej sceny muzycznej, liderka Tercetu Egzotycznego”, napisano na facebookowej stronie Tercetu Egzotycznego. Artystka przegrała walkę z rakiem trzustki

Rodzina Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska od ponad 55 lat była związana z Tercetem Egzotycznym. „W zespole i rodzinie zawsze była miłość”, mówiła w rozmowie z Dzień Dobry TVN. Zawsze doceniała swoich fanów i starała się poświęcić im czas po każdym z występów. Pracę zawsze potrafiła łączyć z czasem rodzinnym. Córki artystki żartowały, że nawet przy wigilijnym stole potrafiła robić próbę przed występem.

Grupę założył w 1963 roku mąż artystki, Zbigniew Dziewiątkowski. Przez lata komponował muzykę, odpowiadał za warstwę tekstową, a także był wokalistą. Mąż piosenkarki zmarł w 2002 roku. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że od pewnego czasu  skład zespołu zasilały ich córki. Katarzyna i Anna również poświęciły się muzyce. 

Katarzyna Dziewiątkowska-Mleczko komponuje muzykę i gra na fortepianie. ,,Dla mnie pisanie muzyki czy tekstów do piosenek to jest przyjemność. Łączę pracę z przyjemnością. Tak samo jest ze śpiewaniem z Tercetem Egzotycznym – wychodzę na scenę i jestem w swoim żywiole i od razu zapominam, że na przykład musiałam jechać busem na koncert dziesięć godzin", zwierzała się w jednym z wywiadów. 

Z kolei Anna Dziewiątkowska-Trębska podobnie jak siostra występowała w chórkach Tercetu Egzotycznego. Prywatnie jest szczęśliwą mamą. 

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z córką, Katarzyną w 2010 roku

Tercet Egzotyczny, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z córką, Katarzyną
Fot. MICHAL GWOZDZIK/REPORTER

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z córką, Katarzyną

Tercet Egzotyczny, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z córką, Katarzyną
Fot. Michal WARGIN/East News

Tercet Egzotyczny, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!