Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Fot. Michal WARGIN/East News
WSPOMNIENIE

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska kochała muzykę, ale to rodzina była dla niej najważniejsza...

Jaka była w życiu prywatnym?

Olga Figaszewska 23 listopada 2021 17:40
 Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Fot. Michal WARGIN/East News

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska odeszła 1 maja 2019 roku. Artystka przegrała walkę z ciężką chorobą. Jej śmierć była ciosem dla rodziny, przyjaciół i wiernych fanów. Gwiazda kochała scenę i muzykę. A jaka była prywatnie? W walce z chorobą Izabela Skrybant-Dziewiątkowska zawsze mogła liczyć na swoje córki, Katarzynę i Annę. Co wiemy o jej najbliższych? 

Śmierć Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej

„Szanowni Państwo, z ogromnym bólem zawiadamiamy, że rano 1 maja po walce z ciężką chorobą zmarła Izabela Skrybant-Dziewiątkowska - ikona polskiej sceny muzycznej, liderka Tercetu Egzotycznego”, napisano w 2019 roku na facebookowej stronie Tercetu Egzotycznego. Artystka przegrała walkę z rakiem trzustki

Zobacz też: Testament Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej. Jaką tajemnicę skrywał?

Rodzina Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska od ponad 55 lat była związana z Tercetem Egzotycznym. „W zespole i rodzinie zawsze była miłość”, mówiła w rozmowie z Dzień Dobry TVN. Zawsze doceniała swoich fanów i starała się poświęcić im czas po każdym z występów. Pracę zawsze potrafiła łączyć z czasem rodzinnym. Córki artystki żartowały, że nawet przy wigilijnym stole potrafiła robić próbę przed występem.

Grupę założył w 1963 roku mąż artystki, Zbigniew Dziewiątkowski. Przez lata komponował muzykę, odpowiadał za warstwę tekstową, a także był wokalistą. Mąż piosenkarki zmarł w 2002 roku. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że od pewnego czasu  skład zespołu zasilały ich córki. Katarzyna i Anna również poświęciły się muzyce. 

Sprawdź też: Nie żyje Artur Ligęska. Okoliczności jego śmierci rodzą wiele pytań...

Katarzyna Dziewiątkowska-Mleczko komponuje muzykę i gra na fortepianie. ,,Dla mnie pisanie muzyki czy tekstów do piosenek to jest przyjemność. Łączę pracę z przyjemnością. Tak samo jest ze śpiewaniem z Tercetem Egzotycznym – wychodzę na scenę i jestem w swoim żywiole i od razu zapominam, że na przykład musiałam jechać busem na koncert dziesięć godzin", zwierzała się w jednym z wywiadów. 

Z kolei Anna Dziewiątkowska-Trębska została nauczycielką języka angielskiego. Wcześniej, podobnie jak siostra występowała w chórkach Tercetu Egzotycznego.  Prywatnie jest szczęśliwą mamą.  

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z córką, Katarzyną w 2010 roku

Tercet Egzotyczny, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z córką, Katarzyną
Fot. MICHAL GWOZDZIK/REPORTER

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z córką, Katarzyną

Tercet Egzotyczny, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z córką, Katarzyną
Fot. Michal WARGIN/East News

Tercet Egzotyczny, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.