Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Fot. Michal WARGIN/East News
POŻEGNANIE

 Nie żyje Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Miała 78 lat

Liderka Tercetu Egzotycznego zmarła po ciężkiej chorobie

Olga Figaszewska 1 maja 2019 11:27
 Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Fot. Michal WARGIN/East News

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska nie żyje. Wokalistka i liderka Tercetu Egzotycznego zmarła po walce z ciężką chorobą. Miała 78 lat.

Nie żyje Izabela Skrybant-Dziewiątkowska

O śmierci Izabeli Skrybant-Dziewiątkowkiej poinformowano na profilu Tercetu Egzotycznego. „Szanowni Państwo, z ogromnym bólem zawiadamiamy, że rano 1 maja po walce z ciężką chorobą zmarła Izabela Skrybant-Dziewiątkowska - ikona polskiej sceny muzycznej, liderka Tercetu Egzotycznego”, napisano.

Piosenkarka przegrała walkę z chorobą. W 2017 roku lekarze zdiagnozowali u niej raka trzustki.

,,Występowaliśmy na festiwalu polskiej piosenki w Opolu. Wszyscy mi mówili: "Iza, jaka ty jesteś żółta na twarzy". Ja tego nie widziałam. Myślałam, że jestem tak pięknie opalona. Na następny dzień po festiwalu pojechałam do lekarza i okazało się, że mam żółtaczkę. Pogotowie mnie zabrało z przychodni do szpitala, zrobili wszystkie badania i okazało się, że oprócz żółtaczki mam raka: 10 tys. komórek nowotworowych na badaniach wykazało – dużo, bardzo dużo. Tak więc tego raka wykryli mi przy okazji– dobrze, że ta żółtaczka mi się przyplątała, bo inaczej bym z tym rakiem chodziła i nic nie wiedziała – bo go nie czuć, nie boli. Mógł, skubaniec jeden, siedzieć we mnie jeszcze długi czas", mówiła w wywiadzie dla Gazety Wrocławskiej

Piosenkarka nie załamała się i podjęła walkę. ,,Nie załamałam się, od razu powiedziałam profesorowi: „Niemożliwe – nie miałam raka, nie mam i mieć nie będę”. Nie dopuszczałam do siebie myśli, że ten rak jest we mnie. Ze mną. Nie zaprzyjaźniłam się z nim", dodała. 

Tercet Egzotyczny

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska od ponad 55 lat była związana z Tercetem Egzotycznym. Zespół działał nieprzerwanie od 1963 roku.  Publiczność ją kochała. W wywiadach żartowała, że nigdy nie spóźniła się na żaden koncert. W stu procentach oddawała się muzyce. 

„Przede wszystkim mieć dużo dystansu do tego, co się robi, dużo pokory, pracować i dbać o publiczność. Dzięki publiczności jestem tym, kim jestem. Dla artysty to duże wyróżnienie", mówiła niedawno w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Za swoją działalność artystyczną otrzymała m.in. Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i Złoty Krzyży Zasługi. 


Tercet Egzotyczny, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Tercet Egzotyczny, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?