Paulina Młynarska, Alicja Nauman
Fot. ADAM GUZ/REPORTER, East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Córka Pauliny Młynarskiej wzięła ślub po raz drugi. Relację opublikowała na Instagramie

Alicja Nauman z mocnym przekazem

Redakcja VIVA! 21 września 2020 12:31
Paulina Młynarska, Alicja Nauman
Fot. ADAM GUZ/REPORTER, East News

Córka Pauliny Młynarskiej jest artystką, tancerką i aktywistką. W 2019 roku poślubiła w Londynie swoją partnerkę, Dominikę. Po roku kobiety zdecydowały się odnowić przysięgi małżeńskie. Alicja Nauman opublikowała na swoim profilu instagramowym zdjęcia z ceremonii. Wykorzystała tę okazję, żeby dosadnie wyrazić swój głos sprzeciwu wobec tego, jak osoby nieheteronormatywne są traktowane w Polsce. 

Córka Pauliny Młynarskiej wzięła ślub po raz drugi

Minął rok od ceremonii zawarcia związku partnerskiego między Alicją Nauman a jej partnerką, Dominiką. "Będę ją wspierać i będę bezwarunkowo przy niej. Tak rozumiem słowo rodzina. To jest moja polityka pro rodzinna i tylko to. Odkąd Ala jest z Dominiką uważam, że mam dwie córki. Wspaniałe kobiety", napisała na swoim profilu facebookowym Paulina Młynarska. Post opublikowała w czerwcu nawiązując do ataków władz państwowych na społeczność LGBT+. Jej córka aktywnie angażuje się w większość publicznych inicjatyw, mających na celu propagowanie idei tolerancji i akceptacji. Wraz ze swoją partnerką postanowiła ostatnio odnowić przysięgę małżeńską. Przebieg ceremonii relacjonowała przez Instagram. Wykorzystała tę okazję, żeby ponownie wyrazić swój głos sprzeciwu wobec regularnych przejawów homofobii w Polsce. 

Na tych zdjęciach jest moje dziecko. I ja, chociaż sama prawie dziecko, jako mama. Taki był mój początek...

Opublikowany przez Paulina Młynarska Środa, 17 czerwca 2020

Córka Pauliny Młynarskiej, Alicja Nauman przeciw homofobii

Alicja Nauman opublikowała przez Instagram relację z ceremonii odnowienia przysięgi małżeńskiej. Z tej okazji ponownie wyprawione zostało również wesele. Na swoim InstaStory wstawiła zdjęcia swoje i swojej partnerki, ołtarza, weselnych stołów oraz nagrania gości celebrujących związek Alicji i Dominiki. Nie zabrakło również dosadnego przekazu. Alicja Nauman wykorzystała tę okazję, żeby głośno sprzeciwić się homofobii. Nie jest to pierwszy taki manifest córki Pauliny Młynarskiej.

28-letnie kobieta oprócz swojej działalności artystycznej, znana jest z aktywizmu. Regularnie publikuje w mediach społecznościowych treści, mające na celu podniesienie świadomości społecznej Polaków. Wyraża też w ten sposób sprzeciw wobec traktowania osób nieheteronormatywnych zarówno przez władze, jak i społeczeństwo w Polsce. Aktywnie angażuje się również w manifestacje oraz inne inicjatywy publiczne.  

Alicja Nauman, ślub
Fot. Instagram @alka_nauman

Alicja Nauman, ślub
Fot. Instagram @alka_nauman

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.