Colin Farrell walczy o opiekę nad synem
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Colin Farrell walczy o opiekę nad synem. Tak chce zapewnić chłopcu bezpieczeństwo

Znany aktor złożył wniosek o ubezwłasnowolnienie nastolatka

Ksenia Krasko 2 czerwca 2021 10:05
Colin Farrell walczy o opiekę nad synem
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Jak informują zachodnie media, Colin Farrell i jego była partnerka Kim Bordenave spotkają się w sądzie, aby ustalić kwestię opieki nad ich wspólnym synem Jamesem. Nie chodzi jednak o konflikt pary – rodzice nastolatka postępują zgodnie z obowiązującym prawem, ponieważ chłopak we wrześniu będzie pełnoletni i nie będą mogli podejmować żadnych decyzji. Opieka dorosłych jest w tym przypadku niezbędna, ponieważ James cierpi na rzadką chorobę genetyczną i nie może o siebie zadbać.

Colin Farrell walczy o opiekę nad starszym synem

Syn Colina Farrella cierpi na zespół Angelmana, niezwykle rzadką chorobę genetyczną. Objawy to między innymi niepełnosprawność intelektualna i zaburzenia motoryki ciała. Rodzice chłopca skierowali do sądu dokumenty, które udowadniają, że prawie pełnoletni James nie może o siebie zadbać. Para zaznaczyła, że chłopiec nie radzi sobie z codziennymi czynnościami, jak prysznic czy przygotowanie sobie posiłku.

Zobacz też: Syn Colina Farrella cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Co mu dolega?

Kim Bordenave i Colin Farrell chcą przejąć całkowitą opiekę nad pełnoletnim synem, co wiąże się z ubezwłasnowolnieniem. „James nie ma możliwości wyrażenia opinii o tym, kogo chciałby widzieć w roli swoich opiekunów, ale jasne jest, że wybrałby swoich rodziców”, odnotowane jest w dokumentach.

Rozprawa zaplanowana jest na drugą połowę września. Nastolatek nie pojawi się na sali sądowej ze względu na stan zdrowia.

Colin Farrell z synem Jamesem, 2009 rok

Colin Farrell walczy o opiekę nad synem
Fot. Phillip Massey/FilmMagic

Dzieci Colina Farrella

Kilka lat temu Colin Farrell przyznał w wywiadzie, że choroba syna sprawia mu ból. „Walka o życie dziecka ze specjalnymi potrzebami jest tak zaciekła, że ​​może rozerwać serce”, mówił. James urodził się w 2003 roku, a cztery lata później aktor opowiedział światu o diagnozie chłopca. Wcześniej rozstał się z modelką Kim Bordenave, ale zapewnił, że nie zrezygnuje z potomka i zapewni mu wszystko, czego tylko potrzebuje.

Farrell ma jeszcze jednego syna, który urodził się w 2009 roku. Mamą Henry’ego Tadeusza jest aktorka Alicja Bachleda-Curuś, która rozstała się z aktorem rok po narodzinach chłopca. 

Zobacz też: „Miałem świetną rodzinę”. Colin Farrell żałuje rozstania z Alicją Bachledą-Curuś?

Colin Farrell walczy o opiekę nad synem. Kim jest James?
Fot. Phillip Faraone/Getty Images for Maui Film Festival

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.