Colin Farrell walczy o opiekę nad synem
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Colin Farrell walczy o opiekę nad synem. Tak chce zapewnić chłopcu bezpieczeństwo

Znany aktor złożył wniosek o ubezwłasnowolnienie nastolatka

Ksenia Krasko 2 czerwca 2021 10:05
Colin Farrell walczy o opiekę nad synem
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Jak informują zachodnie media, Colin Farrell i jego była partnerka Kim Bordenave spotkają się w sądzie, aby ustalić kwestię opieki nad ich wspólnym synem Jamesem. Nie chodzi jednak o konflikt pary – rodzice nastolatka postępują zgodnie z obowiązującym prawem, ponieważ chłopak we wrześniu będzie pełnoletni i nie będą mogli podejmować żadnych decyzji. Opieka dorosłych jest w tym przypadku niezbędna, ponieważ James cierpi na rzadką chorobę genetyczną i nie może o siebie zadbać.

Colin Farrell walczy o opiekę nad starszym synem

Syn Colina Farrella cierpi na zespół Angelmana, niezwykle rzadką chorobę genetyczną. Objawy to między innymi niepełnosprawność intelektualna i zaburzenia motoryki ciała. Rodzice chłopca skierowali do sądu dokumenty, które udowadniają, że prawie pełnoletni James nie może o siebie zadbać. Para zaznaczyła, że chłopiec nie radzi sobie z codziennymi czynnościami, jak prysznic czy przygotowanie sobie posiłku.

Zobacz też: Syn Colina Farrella cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Co mu dolega?

Kim Bordenave i Colin Farrell chcą przejąć całkowitą opiekę nad pełnoletnim synem, co wiąże się z ubezwłasnowolnieniem. „James nie ma możliwości wyrażenia opinii o tym, kogo chciałby widzieć w roli swoich opiekunów, ale jasne jest, że wybrałby swoich rodziców”, odnotowane jest w dokumentach.

Rozprawa zaplanowana jest na drugą połowę września. Nastolatek nie pojawi się na sali sądowej ze względu na stan zdrowia.

Colin Farrell z synem Jamesem, 2009 rok

Colin Farrell walczy o opiekę nad synem
Fot. Phillip Massey/FilmMagic

Dzieci Colina Farrella

Kilka lat temu Colin Farrell przyznał w wywiadzie, że choroba syna sprawia mu ból. „Walka o życie dziecka ze specjalnymi potrzebami jest tak zaciekła, że ​​może rozerwać serce”, mówił. James urodził się w 2003 roku, a cztery lata później aktor opowiedział światu o diagnozie chłopca. Wcześniej rozstał się z modelką Kim Bordenave, ale zapewnił, że nie zrezygnuje z potomka i zapewni mu wszystko, czego tylko potrzebuje.

Farrell ma jeszcze jednego syna, który urodził się w 2009 roku. Mamą Henry’ego Tadeusza jest aktorka Alicja Bachleda-Curuś, która rozstała się z aktorem rok po narodzinach chłopca. 

Zobacz też: „Miałem świetną rodzinę”. Colin Farrell żałuje rozstania z Alicją Bachledą-Curuś?

Colin Farrell walczy o opiekę nad synem. Kim jest James?
Fot. Phillip Faraone/Getty Images for Maui Film Festival

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?