Aretha Franklin
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Rodzina i fani Arethy Franklin żegnają ją w kontrowersyjny sposób...  Zdjęcia szokują!

To co najmniej dziwny pomysł

Rafał Kowalski 29 sierpnia 2018 17:59
Aretha Franklin
Fot. East News

Dwanaście dni po śmierci Arethy Franklin, ciało wybitnej wokalistki wystawiono w Muzeum Historii Afroamerykańskiej w Detroit, gdzie wokalistka spędziła ogromną część swojego życia. By pożegnać się z idolką, jej fani zjeżdżają na miejsce nietypowej akcji z całego świata. Dla jednych taki pomysł na uczczenia zmarłej na raka trzustki artystki mieści się w granicach dobrego smaku, dla innych jest absolutnie odwrotnie.

Kontrowersyjne pożegnanie Arethy Franklin w muzeum

Mimo wielu komentarzy internautów, którzy twierdzą, że otwarta na kilka dni przed właściwym pogrzebem trumna to pomysł wręcz obrzydliwy, zdecydowana większość wielbicieli talentu piosenkarki jest zadowolona z takiego rozwiązania. Wszystko dlatego, że ostatnia droga Franklin, która została zaplanowana na 31 sierpnia, będzie miała charakter prywatny i nikt poza bliskimi ikony soulu, nie będzie mógł w niej uczestniczyć.

Zadowolona z takiej formy pożegnania jest także Kelly Major Green, członkini zarządu Muzeum Historii Afroamerykańskiej, która w rozmowie z dziennikarzami przyznała, że poprzez wystawienie ciała na widok publiczny chciano odzwierciedlić piękno wokalistki oraz udowodnić, że cały czas emanuje ona taką mocą, jaką miała za życia.

Jak wygląda Aretha Franklin w trumnie?

Ciało wokalistki złożono w pozłacanej trumnie. Gwiazda została ubrana w czerwoną sukienkę i szpilki tego samego koloru. Według relacji zebranych na miejscu, Aretha Franklin ma idealnie wykonany makijaż i fryzurę. Z kolei wspomniana wcześniej Green uważa, że czerwone buty mają udowodnić, że Aretha Franklin jest divą do samego końca.

Przed muzeum ustawiają się kolejki fanów artystki. Ci, którzy oczekują przed wejściem składają pod ścianą kwiaty, rysunki i kolorowe balony. Z kolei Ci, którym udaje się podejść do otwartej trumny, żegnają się z Arethą przy dźwiękach jej piosenek. Wiele osób wykonuje przed trumną znak krzyża. Niektórzy wysyłają też pocałunki w powietrze lub gorzko łkają.

Czy Waszym zdaniem taki sposób na oddanie Franklin hołdu to dobry pomysł? Zobaczcie zdjęcia wykonane w i pod Muzeum Historii Afroamerykańskiej.  

Aretha Franklin pożegnanie w muzeum
Fot. PAUL SANCYA/AFP/East News

Aretha Franklin pożegnanie w muzeum
Fot. JEFF KOWALSKY/AFP/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.