Andrzej Grabowski, Anna Tomaszewska, ogród ich domu w na Woli Justowskiej w Krakowie, 13.09.1998 rok
Fot. Mariusz Makowski / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

„Było mi ciężko”... Anna Tomaszewska ujawnia kulisy rozpadu małżeństwa z Andrzejem Grabowskim 

„W sposób nieubłagany postanowiłam o siebie zawalczyć”

Damian Brillowski 15 października 2021 16:00
Andrzej Grabowski, Anna Tomaszewska, ogród ich domu w na Woli Justowskiej w Krakowie, 13.09.1998 rok
Fot. Mariusz Makowski / Forum

Wszyscy znają Andrzeja Grabowskiego z wielu świetnych ról teatralnych, filmowych i serialowych, a także jako jurora w programie „Taniec z gwiazdami”. Jego zamiłowanie do pracy i poświęcanie się przygotowaniom do ról pochłania mnóstwo czasu. Jednocześnie jest bardzo cenione przez widzów i krytyków filmowych. Niestety cierpi na tym jego życie rodzinne. Andrzej Grabowski ma już na koncie dwa nieudane małżeństwa. Ostatnio jego pierwsza żona, Anna Tomaszewska ujawniła, jaka była prawdziwa przyczyna rozstania ze znanym aktorem. 

Andrzej Grabowski i jego miłości życia 

Historia miłosna Andrzeja Grabowskiego dotyczy trzech kobiet. Jego Pierwszą żoną była Anna Tomaszewska, również aktorka. Ślubowali sobie miłość dokładnie w 1982 roku, zaś do rozwodu doszło w 2008 roku. W tym czasie małżonkowie doczekali się dwóch córek: Zuzanny i Katarzyny. One – podobnie jak sławni rodzice – nie uciekły przed przeznaczeniem i też związały swoją przyszłość ze światem filmowym i teatralnym. Co ciekawe, mężem Zuzanny a jednocześnie zięciem Andrzeja Grabowskiego został Paweł Domagała, znany aktor i wokalista, autor m.in. piosenki pt. „Weź nie pytaj”, która szturmem podbiła serca słuchaczy. 

Po kilku mieścinach od rozpadu małżeństwa Andrzej Grabowski związał się z charakteryzatorką filmową  Anitą Kruszewską. W 2009 roku wzięli ślub. Para była w sobie mocno zakochana i nie unikała wspólnych wyjść na różne wydarzenia kulturalne. Niestety, po 7 latach i to małżeństwo dobiegło końca. W 2016 roku zdecydowali się na rozstanie, by finalnie rozwieść się dwa lata później. Trzecią partnerką aktora została koleżanka po fachu, Aldona Grochola. Para spotyka się od 2020 roku.

Czytaj także: Andrzej Grabowski:  „Czasem jesteśmy z siebie dumni, a czasem nie jesteśmy”

Andrzej Grabowski, Anna Tomaszewska, ogród ich domu w na Woli Justowskiej w Krakowie, 13.09.1998 rok
Fot. Mariusz Makowski / Forum

Andrzej Grabowski, Anna Tomaszewska, ogród ich domu w na Woli Justowskiej w Krakowie, 13.09.1998 rok

Pierwsze małżeństwo Andrzeja Grabowskiego rozpadło się przez pracę

Andrzej Grabowski w wywiadzie dla magazynu „Gala” zdradził przyczynę rozpadu pierwszego małżeństwa. Wszystkiemu winna była praca aktora, której było po prostu za dużo. Szczerze przyznał, że nie chciałby mieć za sobą dwóch nieudanych małżeństw, tylko jedno w pełni szczęśliwe. „Na pewno moje pierwsze małżeństwo rozleciało się przez pracę. Każdy, kto przeżył tyle lat, ma bagaż. Ale jeżeli Pani zapytałaby, czy chciałbym mieć taki, to prawdopodobnie wolałbym nie mieć bagażu dwóch małżeństw, dwóch rozwodów. Wolałbym mieć bagaż szczęśliwego małżeństwa, tę samą żonę, która starzeje się razem ze mną, kocha mnie, ja ją kocham. Ale mnie się to nie udało”, szczerze przyznał aktor.

Anna Tomaszewska do tej pory nie zabierała głosu na temat swojego byłego małżeństwa. Jednak niedawno zdecydowała się uchylić rąbka tajemnicy. W rozmowie z tygodnikiem „Na żywo”, zdradziła kulisy życia małżeńskiego z Andrzeje Grabowskim. Okazuje się, że aktorom w opiece nad dziećmi pomagały nianie. „Gdy graliśmy spektakle, musieliśmy brać opiekunki”. Troska o córki i przymus pozostawania ich w domu pod opieką obcych kobiet bardzo martwiły aktorkę. „Dziewczynki były wrażliwe, nieśmiałe i płochliwe. Bardzo się tym przejmowałam”, wspomina po latach. 

Jednocześnie wyznała, co tak naprawdę  zadecydowało o zakończeniu małżeństwa z Andrzejem Grabowskim. Według kobiety, odtwórcy roli Ferdynanda Kiepskiego praktycznie w ogóle nie było w domu. Liczyła się tylko kariera, sława i nowe propozycje zawodowe. W wieku 49 lat postanowiła powiedzieć dość i rozstać się z gwiazdorem. „Czasem mnie rzucało. Było mi ciężko. Może nawet chciałam się jakoś zbuntować? (…) Praktycznie przestał bywać w domu. Już nie bardzo się orientowałam, gdzie jest i dlaczego. Miałam 49 lat i w sposób nieubłagany postanowiłam o siebie zawalczyć. Rozwiedliśmy się”, zdradziła Anna Tomaszewska.

Czytaj także: Córka Andrzeja Grabowskiego wkrótce zostanie mamą! Aktorka zdradziła płeć dziecka!

 

Andrzej Grabowski, Anna Tomaszewska, córka Katarzyna Grabowska, III jeździeckie mistrzostwa Polski - Zakrzów, 2-3.09.2000 rok
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Andrzej Grabowski, Anna Tomaszewska, córka Katarzyna Grabowska, III jeździeckie mistrzostwa Polski - Zakrzów, 2-3.09.2000 rok

Anna Tomaszewska i Andrzej Grabowski układaj sobie życie na nowo

Po rozstaniu z aktorem, Anna Tomaszewska związała się z popularnym satyrykiem Krzysztofem Piaseckim. W wywiadzie, jakiego niedawno udzieliła "Wysokim Obcasom", przyznała, że przeraża ją perspektywa szybko upływającego czasu i braku pracy. „Wolałabym być młodsza, to na pewno. Nie podoba mi się, że czas tak szybko biegnie. Chciałabym, żeby to wszystko wolniej się toczyło. Perspektywa braku pracy w zawodzie i wizja emerytury mnie zasmucają. Na razie się przed tym bronię, a okoliczności mi sprzyjają”, stwierdziła.

Tymczasem Andrzej Grabowski od roku tworzy szczęśliwy związek z aktorką Aldoną Grocholą. Według najnowszych doniesień tygodnika „Świat i ludzie” para jest już po zaręczynach. Mało tego, zakochani mają wkrótce wybrać się w podróż przedślubną do hiszpańskiej Malagi. Właśnie tam swój dom posiada Mikołaj Grabowski, brat Andrzeja. Para ma zamiar spędzi tam kilkanaście dni. Ale najpierw gwiazdor musi wywiązać się ze swoich obowiązków zawodowych. Przypomnijmy, że m.in. zasiada za stołem jurorskim w „Tańcu z gwiazdami”, którego finał jest przewidziany na 25 października. 

Jak widać, dwa małżeństwa nie zraziły aktora do ponownego sformalizowania związku. Trzymamy kciuki za nową miłość i życzymy dużo szczęścia!  

Czytaj także: Andrzej Grabowski znów jest zakochany. Kim jest jego partnerka?

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.