Sandra Lewandowska, Warszawa, sierpień 2007
Fot. Piotr Fotek/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Jako „miss Sejmu” wystąpiła w Tańcu z gwiazdami?! Co dziś robi posłanka Sandra Lewandowska?

Wiemy, jak teraz wygląda jej życie

Damian Brillowski 9 maja 2022 17:58
Sandra Lewandowska, Warszawa, sierpień 2007
Fot. Piotr Fotek/REPORTER

Sandra Lewandowska była uważana za jedną z najpiękniejszych polskich posłanek. Media jak tylko dowiedziały się o jej kandydaturze do Sejmu od razu okrzyknęły ją „seksbombą Samoobrony”. Ona sama lubiła prowokować i dostarczać emocji. Po udziale w „Tańcu z gwiazdami” wycofała się z show-biznesu. Jak potoczyło się życie posłanki-celebrytki? Czym się dziś zajmuje i jak wygląda? 

Sandra Lewandowska jako „seksbomba Samoobrony”. Jej polityczna droga

Sandra Lewandowska wkroczyła na salony polityczne z przytupem. Był 2005 rok, gdy nazwisko kobiety pojawiło się na liście kandydatów do Sejmu. Startowała wówczas z ramienia „Samoobrony RP”. Cel został osiągnięty, Sandra zdobyła upragniony mandat poselski i stała się ulubienicą mediów. Te z miejsca okrzyknęły ją „seksbombą Samoobrony”. Urodziwa 28-latka przyciągała uwagę prasy szczerymi wyznaniami m.in. tym, że "opala się bez stanika", że „nagość lubi po mamie" i że „nie pije alkoholu, nie lubi seksu i czytuje Senekę".

O Sandrze Lewandowskiej zrobiło się głośno zwłaszcza po publikacji jej wakacyjnych zdjęć na łamach Super Expressu Otóż będąc na wczasach w Egipcie posłanka została przyłapana w towarzystwie partyjnego kolegi Janusza Maksymiuka, starszego od niej o 30 lat. Dodatkowo dziennik Fakt opublikował kolejne zdjęcia posłów wypoczywających nad Morzem Czerwonym, na których Sandra była w towarzystwie kolegi topless.

W późniejszych wywiadach kobieta tłumaczyła się z tych fotografii. „Na tych zdjęciach nie było nic gorszącego. Wszystkie kobiety w mojej rodzinie opalają się bez stanika”, zdradziła posłanka w programie Uwaga. Z kolei jej ówczesny szef Andrzej Lepper oznajmił w rozmowie z dziennikarzem TVN, że „nic się nie stało, że ktoś komuś na plaży posmarował plecy olejkiem".

Czytaj także: Anna Kalata radykalnie zmieniła swój wizerunek. Jak teraz wygląda była minister?

Sandra Lewandowska, Andrzej Lepper,03.11.2005 Warszawa Posiedzenie sejmu V kadencji
Fot. WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Sandra Lewandowska, Andrzej Lepper, Posiedzenie sejmu V kadencji, Warszawa, 03.11.2005 rok

Sandra Lewandowska i Janusz Maksymiuk mimo sporego zainteresowania mediów spędzali ze sobą coraz więcej czasu. Posłanka zaprosiła kolegę na wspólne świętowanie jej 30 urodzin do znanej warszawskiej restauracji. Byli też widziani podczas wspinaczki na szczyt Śnieżki. Z czasem plotki o romansie ze sporo starszym politykiem, zaczęły mocno uwierać posłankę. 

„Tyle robię w Sejmie, a mówi się w kółko o toplessie, stringach i tak dalej. Ja już teraz mam taki odruch, że naciągam na sobie bluzkę, pilnuję, czy spódnica się nie podwija, bo zaraz ktoś sfotografuje fragment bielizny i będzie z tego news. To przykre”, wyznała podczas rozmowy z portalem Gazeta.pl.

Czytaj także: Monica Lewinsky wciąż walczy z traumą. Zapłaciła wysoką cenę za romans z Billem Clintonem

Sandra Lewandowska, janusz maksymiuk, Sejm, Warszawa, 28.08.2007 rok
Fot. Adam Jagielak/Wprost/East News

Sandra Lewandowska, Janusz Maksymiuk, Sejm, Warszawa, 28.08.2007 rok

Sandra Lewandowska: kariera medialna zaszkodziła w polityce 

Sandra Lewandowska wzbudzała tak duże zainteresowanie mediów, że wkrótce upomniała się o nią telewizja. Posłanka miała okazję wystąpić w programie Szymon Majewski Show, a także w 6. edycji Tańca z gwiazdami na antenie TVN. Jedną z osób, która trzymała za nią kciuki z widowni był nie kto inny jak Janusz Maksymiuk. Przygoda z tanecznym show trwała niezwykle krótko. Posłanka odpadła bowiem już w drugim odcinku. Mogła wtedy liczyć na wsparcie partyjnego kolegi, który osobiście na łamach mediów podziękował jej za „piękne reprezentowanie Samoobrony".

Udział w Tańcu z gwiazdami okazał się dla Sandry Lewandowskiej drogą donikąd. Kiedy kobieta regularnie trenowała na tanecznej sali, politycy z SLD złożyli wniosek do Sejmu o samorozwiązanie, pozbywając się polityczki z szeregów partii. Mimo ponownego startu w wyborach, czy to do Sejmu czy Parlamentu Europejskiego, Sandrze Lewandowskiej nie udało się już zdobyć mandatu poselskiego. W międzyczasie zmieniła polityczne barwy i startowała do Sejmu z list Ruchu Palikota. To przedsięwzięcie również zakończyło się niepowodzeniem. 

„W polityce nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa. Ja się coraz bardziej rozkręcam, dlatego dopóki będę czuła powołanie, to z niej nie zrezygnuję”, zarzekała się na łamach Faktu, po kolejnej porażce w wyborach. 

Czytaj także: Odeszła z Tańca z gwiazdami i została mamą. Jak dziś wygląda Kamila Kajak? 

Sandra Lewandowska, Michał Skawiński, „Taniec z gwiazdami”, Warszawa, 09.09.2007 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Sandra Lewandowska, Michał Skawiński, „Taniec z gwiazdami”, Warszawa, 09.09.2007 rok

Sandra Lewandowska założyła własny biznes 

Po kilku nieudanych próbach dostania się do Sejmu, Sandra Lewandowska zaczęła prowadzić bloga o tematyce politycznej. Na kilku felietonach niestety się skończyło. Następnie założyła własny biznes. 

W 2019 roku była posłanka zamieściła wpis na Facebooku, w którym poskarżyła się na skandaliczne warunki pracy w MSWiA. „Od klimatyzacji w biurach ledwo oddycham. A zatruło mnie na początku SLD w ministerstwie, gdzie wykładziny były pełne roztoczy i jarano szlugi w pokoju bezkarnie”, napisała Sandra Lewandowska.

Obecnie trzyma się z dala od polityki, poświęca się życiu rodzinnemu i dużo podróżuje. Ostatnie zdjęcie, jakie udało się nam znaleźć, pochodzi z 2015 roku. Widać, że Sandra Lewandowska nie planuje wracać do życia publicznego i bardzo ceni sobie swoją prywatność. 

Czytaj takżePrzez chorobę odeszła z telewizji?! Co dziś robi była gwiazda Pytania na śniadanie Ewelina Kopic?

Sandra Lewandowska, Warszawa, sierpień 2007
Fot. Piotr Fotek/REPORTER

Sandra Lewandowska, Warszawa, sierpień 2007

Sandra Lewandowska, pokaz mody Diplomatic Fashion Show Ewy i Piotra Krajewskich, Warszawa, 30.06.2011 rok
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Sandra Lewandowska, pokaz mody Diplomatic Fashion Show Ewy i Piotra Krajewskich, Warszawa, 30.06.2011 rok

Sandra Lewandowska, 2015 rok
Fot. Facebook @Sandra Lewandowska

Tak Sandra Lewandowska wyglądała w 2015 roku

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.