Carrie Symonds, Boris Johnson
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Boris Johnson i Carrie Symonds są już po ślubie! Skromna uroczystość odbyła się w tajemnicy

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia

Rafał Kowalski 30 maja 2021 20:29
Carrie Symonds, Boris Johnson
Fot. East News

W wielkiej tajemnicy i zgodnie z restrykcyjnymi obostrzeniami. Wczoraj w Londynie premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i jego o 23 lata młodsza partnerka Carrie Symonds wzięli ślub. Jak wyglądała uroczystość?

Ślub premiera Wielkiej Brytanii – szczegóły uroczystości

56-letni Boris Johnson i 33-letnia Carrie Symonds są już małżeństwem. Choć o takich planach polityka plotkowano już od dawna, dopiero dziś ten ważny dla pary krok potwierdziła kancelaria premiera UK. „Premier i pani Symonds pobrali się wczoraj po południu podczas małej ceremonii w katedrze Westminsterskiej. Para będzie świętować wesele z rodziną i przyjaciółmi następnego lata", podano w komunikacie.

O tym, że Boris Johnson planuje się ożenić mieli nie wiedzieć ani pracownicy jego biura ani… goście! Bliscy pary – około 30 osób – zostali zaproszeni do świątyni w ostatniej chwili. Mała liczba osób to oczywiście wynik pandemicznych zasad. 56-latek jest pierwszym od 250 lat szefem brytyjskiego rządu, który wziął ślub w czasie, gdy pełni urząd premiera. Wiele osób zwraca też uwagę, że uroczystość odbyła się w obrządku katolickim – wierze bliskiej pannie młodej, która dla polityka jest już trzecią żoną.

W sieci pojawiły się pierwsze gratulacje dla nowożeńców, a wraz z nimi fotografie ze ślubu. Zobaczcie, jak wyglądali zakochani.

Kim jest Carrie Symonds – żona premiera UK?

Carrie Symonds jest pierwszą partnerką premiera Wielkiej Brytanii, która zamieszkała w przy legendarnym Downing Street jeszcze nie mając z nim ślubu. Para zaczęła bowiem być ze sobą już w 2018 roku. Dziś nie tylko są po ślubie, ale na świecie jest też ich dziecko. Rok temu w kwietniu zakochanym urodził się syn. To piąte dziecko premiera Wielkiej Brytanii.

Zawodowo, 31-latka zajmowała się kiedyś PR-em i komunikacją z mediami w Partii Konserwatywnej. Później pracowała jako ekspert od wizerunku amerykańskiej fundacji Oceana, która ratuje faunę i florę oceanów. Aktualnie ukochana polityka skupia się na wychowaniu synka.

Życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

Boris Johnson, Carrie Symonds, ślub
Fot. Rebecca Fulton / Downing Street via Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.