michał matczak, mata, 15.02.2022 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Bestsellery Empiku 2021. Mata apeluje o depenalizację marihuany: „Cała Polska jest w niej zakochana”

Apel poparli m.in. Maja Ostaszewska, Artur Rojek, Daria Zawiałow

Damian Brillowski 16 lutego 2022 11:20
michał matczak, mata, 15.02.2022 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Raper Michał „Mata” Matczak został wyróżniony podczas gali Bestsellery Empiku 2021. W trakcie odbierania nagrody, będąc na scenie skomentował swoje zatrzymanie przez policję, do którego doszło ponad dwa tygodnie temu. Mata dosadnie stwierdził, co myśli o marihuanie i zaapelował o jej depenalizację. Apel rapera poparło wiele gwiazd m.in. Maja Ostaszewska, Artur Rojek i Daria Zawiałow. 

Mata apeluje o depenalizację marihuany 

15 lutego 2021 roku odbyła się gala Bestsellery Empiku 2021. Podczas wydarzenia zostały rozdane nagrody tzw. przecinki w wielu kategoriach dotyczących kultury m.in. muzyki, książek czy filmu. Transmisję z gali można było obejrzeć na antenie TVN. Jedną z osób wyróżnionych tego dnia był młody raper Michał Matczak zwany Matą. Zwyciężył on w kategorii „Rap i hip-hop”. W trakcie przemowy odniósł się do zatrzymania go przez policję sprzed dwóch tygodni. Przypomnijmy, że policjanci znaleźli u niego 1,5 grama marihuany. Oto co powiedział Mata ze sceny odbierając nagrodę:  

„Wiele osób uważa, że to była akcja promocyjna, a ja chciałem powiedzieć, że to nie była akcja promocyjna. Po prostu byłem w pracy, ciężki dzień, skończyłem pracę, chcieliśmy pojechać z kolegą pograć w piłkę i trochę się wyluzować. Złapali nas panowie policjanci”, tłumaczył raper. 

Następnie nawiązał do swojej nagrodzonej płyty. 

„Ta płyta podoba się całej Polsce, a ja chciałbym tylko jedną rzecz powiedzieć. Ja uważam, że... marihuana - cała Polska jest w niej zakochana i chciałem ogłosić wszem i wobec, że ja w związku z tą sytuacją i z tym, co zrobiły media, chcę nagłośnić temat marihuany w Polsce i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku”, stwierdził stanowczo muzyk. 

Swoją przemowę zakończył prośbą do fanów, o czynne włączenie się do walki o depenalizację marihuany w Polsce. Również stylizacją nawiązywał do zakazanej używki. Zielony garnitur ozdobił naszyjnikiem w kształcie liścia konopii, z której wyrabia się marihuanę. 

Czytaj także: Album Maty debiutem roku. „Wspierajcie wasze dzieci w spełnianiu ich marzeń”, apeluje jego ojciec

michał matczak, mata, 15.02.2022 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Michał „Mata” Matczak, gala Bestsellery Empiku 2021, 15.02.2022 rok

Gwiazdy wspierają Matę w walce o depenalizację marihuany 

Jak się okazało, przemowa Maty zachęciła pozostałe gwiazdy obecne na gali do wyrażenie swojej opinii w tej sprawie. Wiele z nich poparło apel młodego muzyka, mówiąc wprost, że depenalizacja marihuany w Polsce powinna stać się faktem. Do apelu przyłączyli się m.in. Artur Rojek, Daria Zawialow czy Maja Ostaszewska. 

„Przyłączam się do stanowiska Maty”, powiedział ze sceny Artur Rojek. 

„Też podpiszę tę petycję”, przyznał Vito Bambino.

„Podpisujemy się”, dodała Daria Zawiałow.

„Oczywiście również jestem za depenalizacją marihuany, bo jaki wewnętrznie wolny człowiek nie jest? Powiedzmy sobie to otwarcie i głośno”, oznajmiła Maja Ostaszewka.

Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii? Czy marihuana powinna być legalna w Polsce? 

Czytaj także: Muzyka Maty pomogła Patrykowi wybudzić się ze śpiączki. Raper odwiedził chorego fana

michał matczak, mata, 15.02.2022 rok
Fot. Piętka Mieszko

Michał „Mata” Matczak, gala Bestsellery Empiku 2021, 15.02.2022 rok

gabi drzewiecka, michał matczak, mata, 15.02.2022 rok
Fot. Piętka Mieszko

Gabi Drzewiecka, Michał „Mata” Matczak, gala Bestsellery Empiku 2021, 15.02.2022 rok

TAGI #narkotyki #Mata

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.