Festiwal w Sopocie 2018

Beata Kozidrak popłakała się na scenie. Co się wydarzyło?

Wzruszającą przemowa wokalistki zmieniła bieg koncertu...

Rafał Kowalski 17 sierpnia 2018 11:28

Wczorajszy jubileusz 40-lecia działalności zespołu Bajm, który odbył się w ramach Sopot Top of the Top Festival zapamiętamy z kilku powodów. Po pierwsze, świetna zabawa! Beata Kozidrak sprostała oczekiwaniom tłumu, który czekał na jej występ i porwała całą sopocką publiczność! Po drugie, forma wokalistki. Nie ma chyba osoby, która nie zazdrościła wczoraj piosenkarce energii! To, co pozostanie w naszej pamięci to także wzruszający moment 30-minutowego recitalu, w którym Kozidrak oddała ze sceny hołd swojemu zmarłemu 2 miesiące temu bratu...

Beata Kozidrak w Sopocie o bracie

Zaraz po tym, gdy wraz z Andrzejem Pietrasem frontmenka Bajmu odebrała nagrodę za 40 lat działalności artystycznej, wygłosiła przemowę na część swojego brata Jarosława. „Miał tu być mój brat, szykował się do tego koncertu, jak również do tego jubileuszu. Niestety, już go nie ma. Współtwórca, współzałożyciel Bajmu. Mój starszy, cudowny brat, dzięki któremu tak naprawdę zaczęłam śpiewać. Ja najpierw chciałam tańczyć, a on przychodził z gitarą do mnie do pokoju i strasznie mnie męczył, chciał, żebym słuchała nowych płyt, żebym zaczęła śpiewać... ”, mówiła łamiącym głosem Beata Kozidrak nie kryjąc łez wzruszenia.

Chwilę później wokalistka zapowiedziała piosenkę Ta sama chwila i znów zwróciła się do brata. „Gdziekolwiek teraz jesteś Jarek, jak zapomnisz tekstu do tej piosenki, to tutaj masz napisane”, powiedziała wskazując na ogromny tren sukni, na którym napisany został tekst utworu. Autorką pięknego projektu jest Patrycja Kujawa, która do tej pory najczęściej tworzyła dla Dody.

Zachęcamy do zajrzenia do naszej galerii, w której można zobaczyć wspomnianą kreację w pełnej krasie. A jak Wam podobał się jubileusz Bajmu w Sopocie?  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.