EN_00249866_0022 Apoloniusz Tajner z żoną Aleksandrą Tajner w Sopocie, czerwiec 2006
Fot. Piotr WYGODA/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Rozstali się po 40 latach wspólnego życia. Historia Aleksandry i Apoloniusza Tajnerów

Jak wyglądały początki ich relacji?

Olga Figaszewska 17 kwietnia 2023 17:45
EN_00249866_0022 Apoloniusz Tajner z żoną Aleksandrą Tajner w Sopocie, czerwiec 2006
Fot. Piotr WYGODA/East News

Całe swoje życie był związany ze sportem. Najpierw jako zawodnik kombinacji norweskiej, a następnie jako trener skoczków narciarskich i działacz. Media co jakiś czas rozpisują się na temat byłego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego a obecnego wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Apoloniusz Tajner dwukrotnie stawał na ślubnym kobiercu. W 2019 roku poślubił Izabelę Podolec, z którą doczekał się synka Leopolda. Wcześniej przez wiele lat był związany z Aleksandrą Tajner. Jednak ich małżeństwo nie przetrwało. Jak wyglądała ich historia miłości?

Apoloniusz i Aleksandra Tajner – historia miłości

To była młodzieńcza miłość. Aleksandra i Apoloniusz Tajner poznali się w szkole. Oboje uczęszczali do Technikum Mechanicznego w Ustroniu. Zakochani  byli pewni, że chcą dalej kroczyć przez życie u swojego boku. Przysięgę małżeńską składali sobie w 1974 roku.

Zakochani wspólnie doczekali się dwójki dzieci: Dominiki i Tomisława. Syn związał swoją przyszłość ze sportem. Podobni jak ojciec był zawodnikiem kombinacji norweskiej, skoczkiem narciarskim i trenuje nowych zawodników. Są też dumnymi dziadkami. 

Jak podają media, małżonkowie w latach dziewięćdziesiątych prowadzili razem sklep z odzieżą i obuwiem. Na próżno szukać w sieci wywiadów, w których uchylaliby rąbka tajemnicy na temat życia prywatnego. Niestety, ich relacja nie przetrwała. W 2014 roku Aleksandra i Apoloniusz Tajner rozwiedli się po blisko 40 latach. Oboje zaczęli układać swoje życie na nowo.

Czytaj też: Poznali się w pociągu, musieli zmierzyć się z hejtem. Oto historia miłości Apoloniusza Tajnera i jego żony

Apoloniusz Tajner z żoną Aleksandrą Tajner, Izabella Małysz, Adam Małysz, Wiktory 2001
Fot. Prończyk/AKPA

Izabela Małysz, Adam Małysz, Apoloniusz Tajner z żoną Aleksandrą Tajner, Wiktory 2001

Apoloniusz Tajner, Aleksandra Tajner,
Fot. Rafal Maciaga / Forum

Apoloniusz Tajner, Aleksandra Tajner, "Superfund" Polo Nations Trophy Polska-Niemcy, Warszawa, 11.06.2006

Aleksandra i Apoloniusz Tajner budują życie na nowo

Były trener polskich skoczków związał się z nową partnerką Izabelą Podolec. Parę dzieli 36 lat, a połączyła miłość. Duża różnica wieku nie była dla nich przeszkoda, by stworzyć szczęśliwy związek.  „To nie jest tak, że wszystko jest idealne. A teraz, czy ja widzę różnicę wieku? Myślę, że nie. Wiadomo, w każdym związku są kłótnie, ale one nie są spowodowane różnicą wieku. Ja też tego nie odczuwam. Poza tym, u nas jest specyficzna sytuacja, ponieważ poznałam Apoloniusza, jak miałam 21 lat. Jesteśmy siedem lat razem. Więc on w jakiś sposób mnie ukształtował. Więc było trochę łatwiej”, opowiadała Izabela Tajner w rozmowie z Dzień Dobry TVN w  2018 roku.

Para pobrała się w maju 2019 roku, a pięć miesięcy później powitali na świecie synka, Leopolda Apoloniusza Tajnera. W jednym z ostatnich wywiadów były prezes Polskiego Związku Narciarskiego opowiadał o dojrzałym ojcostwie. „Mentalnie mnie odmłodziło. Nie mam czasu na odpoczynek […] W tym wcześniejszym ojcostwie nie miałem czasu. Byłem trenerem, byłem cały czas za granicą. W tych latach 80. byłem jeszcze bardzo zaangażowany, granice były zamknięte, to wszystko zajmowało więcej czasu. Teraz jest kompletnie inaczej. I myślę, że ten mały szkrab bardzo na tym zyskuje”, tłumaczył w 2023 roku w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Czytaj też: Mąż Barbary Brylskiej zostawił ją dla Ewy Sałackiej. Wrócił po dwóch latach 

Izabela Tajner, Apoloniusz Tajner, 27 października 2019
Fot. AKPA

Izabela Tajner, Apoloniusz Tajner, 27 października 2019

Niedawno został wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. „Były trener Adama Małysza ma w planach wspieranie młodych sportowców oraz promocję sportu wśród młodzieży. Nie ma lepszego miejsca, by porwać dziś młodych ludzi i pokazać im, jak piękną przygodą może być sport”, pisała na Instagramie dumna Dominika Tajner.

O życiu Aleksandry Tajner wiadomo niewiele. Co jakiś możemy podziwiać jej zdjęcia na profilu córki. „Piękny, słoneczny pierwszy weekend października. Piękna pogoda, cieplutko i prawdziwy urok wyjazdu córki z mamą! Kocham Cię Mami”, pisała Dominika Tajner pod jedną ze wspólnych fotografii z mamą w 2021 roku. Obie panie łączy wyjątkowa więź!

Całej rodzinie życzymy wszystkiego, co najlepsze!  

Czytaj też: Mąż Kasi Skrzyneckiej stanowczo odpiera zarzuty o retuszowanie zdjęć. Mocne słowa

Aleksandra Tajner, mama Dominiki Tajner
Fot. Screen za jastrząbpost.pl

Aleksandra Tajner, 2019 rok 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?