Anna Głogowska
Fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Zniknęła z mediów i Tańca z gwiazdami... Co dziś robi Anna Głogowska?

Kilka dni temu pisała, że jest najszczęśliwsza na świecie

Rafał Kowalski 2 listopada 2021 16:45
Anna Głogowska
Fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News

Przez program Taniec z gwiazdami przewinęło się już kilkudziesięciu tancerzy, ale wielu widzów wciąż z największym sentymentem wspomina Annę Głogowską. Trenerka aż dziewięć razy uczyła osoby znane kroków najpopularniejszych gatunków tanecznych. Później do roku 2015 prowadziła też show. Co dziś robi?

Anna Głogowska – początki w mediach

Urodzona w Krakowie Anna Głogowska miała 13 lat, gdy zaczęła trenować taniec. Dołączyła wtedy grupy tancerzy towarzyskich w Osiedlowym Domu Kultury w Kamionku. Minęło kilka lat, a blondwłosa nastolatka zaczęła osiągać pierwsze sukcesy.

W 2005 roku trafiła do show TVN Taniec z gwiazdami. Format kontynuowany potem w Polsacie doczekał się wielu edycji. Partnerami ekranowymi Anny Głogowskiej byli między innymi: Witold Paszt, Robert Rozmus, Łukasz Zagrobelny, Steve Allen, Piotr Zelt, Piotr Szwedes i Robert Korzeniowski. Poza panami jeszcze dwóch inny artystów zasługuje na specjalnie miejsce w tej wyliczance.

Pierwszy to Kacper Kuszewski, z którym Anna Głogowska wygrała w 2011 roku program. „Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że mi w głębi serca aż tak bardzo na tym zależało. Udowodniłam sobie, że jestem w stanie doprowadzić którąś z gwiazd do samego końca i wywalczyć z nią ten finał, nie przepaść na przykład jako druga, ale właśnie dojść do finału i otrzymać tę Kryształową Kulę. To naprawdę wyjątkowe trofeum", opowiadała potem Tygodnikowi Opoczyńskiemu.

Anna Głogowska, Piotr Gąsowski 2005
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Drugim mężczyzną, którego spotkała w Tańcu z gwiazdami i który stał się dla niej ważny, był Piotr Gąsowski. Podczas treningów do programu artyści zbliżyli się do siebie. Wkrótce połączył ich nie tylko związek, ale i narodziny córki. Dzień porodu Julii nie był jednak dla Anny Głogowskiej najszczęśliwszy na świecie.

Wszystko przez ojca dziecka. „Piotr wpadł do szpitala o 22, jadąc gdzieś, zajrzał po drodze zobaczyć małą. Wszystko we mnie wybuchło. Byłam jeszcze słaba po cesarce i 23-godzinnym porodzie. Byłam taka zmęczona, że nie miałam siły na jakąś kontrolę, gierki. Szczerze więc wylałam z siebie wszystko, co czułam, jak mi było źle, jak ciężko. I że jestem taka niepewna, co będzie, nie wiem, czy on chce być z nami, czy nie. Czy nas kocha. Że muszę wiedzieć, jak dziecko się będzie nazywało: Głogowska czy Gąsowska”, opowiadała nam tancerka, która wkrótce nauczyła się radzić sobie ze wszystkim w pojedynkę. „Postanowiłam, że muszę wziąć się w garść i poradzić sobie sama. […] Powiedziałam sobie, że na przekór wszystkiemu muszę być zdrowa, uśmiechnięta, wyspana, zacisnąć zęby”, czytaliśmy w VIVIE!.

Gwiazda zajmowała się córką i wróciła na parkiet Tańca z gwiazdami. Brała też udział w wielu pokazach tanecznych i imprezach – wszystko to udawało się jej godzić z macierzyństwem. Prowadziła również w roku 2013 Got to Dance. Tylko taniec. Anna Głogowska dawała też szansę związkowi z Piotrem Gąsowskim. Rodzicom Julii układało się jednak jedynie do 2016 roku.

Anna Głogowska, 2013
Fot. TRICOLORS/East News

Nie minął rok, a tancerka została uwikłana w sprawę tzw. dilera gwiazd. Ania Głogowska nie raz składała zeznania, w których tłumaczyła, że wcale nie kupowała od Cezarego P. zakazanych substancji. „Smutne jest to, że prokuratura nie ma na mnie pomysłu i zamiast łapać przestępców, męczy mnie, chociaż nic nie zrobiłam […] Poddałam się badaniom, które dowiodły, że nie jestem uzależniona od żadnych substancji", opowiadała ulubienica publiczności w Twoim Imperium.

Na szczęście ze wszystkich trudnych chwil tancerka wychodziła z uśmiechem i dobrą energią. Dziś skupia się na własnym rozwoju i byciu przyjaciółką swojej córki.

Zobacz też: Piotr Gąsowski z córką nie zostali wpuszczeni na pokład samolotu! Poruszające nagranie

Czym zajmuje się dziś Ania Głogowska?

Wszystkie sprawy w życiu tancerki powoli się ułożyły. Gwiazda ma dobry kontakt z byłym partnerem. Wraz z Piotrem Gąsowskim i córką wyjechali kilka razy na wspólne wakacje. Para zawsze mówi o sobie z czułością w wywiadach.

Anna Głogowska nie może też narzekać na brak pracy. Mimo podziękowania jej kilka lat temu za prowadzenie Tańca z gwiazdami, tancerka wciąż związana jest ze swoją pasją. Od czasu do czasu występuje w programie Jaka to melodia, chce też wziąć udział w projekcie syna Piotra Gąsowskiego o Franku Sinatrze.

Artystka została też ambasadorką akcji Zaproś dudka do ogródka i Fundacji Kulturalne dzieci.

Ostatnie dni Ania Głogowska wypoczywała i pracowała jako instruktor tańca na Zanzibarze. W postach na Instagramie wyznała, że to najszczęśliwszy czas w jej życiu. Życzymy, by nic się nie zmieniało. 

Sprawdź też: Piotr Gąsowski zabrał głos w sprawie pandemii. Uważa, że aktorzy powinni być szczepieni w pierwszej kolejności

Ania Głogowska, 2021

Anna Głogowska, 2021
Fot. VIPHOTO/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.