Anna Dereszowska, VIVA! listopad 2021, 22/2021
Fot. Marlena Bielińska
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Dereszowska zdradziła płeć i imię dziecka

Rodzice nadali dziecku królewskie imię

Damian Brillowski 29 listopada 2021 20:59
Anna Dereszowska, VIVA! listopad 2021, 22/2021
Fot. Marlena Bielińska

Anna Dereszowska długo ukrywała przed fanami informację o płci swojego dziecka. W internecie co prawda pojawiały się głosy, jakiej płci może być noworodek, ale oficjalnie nikt tego nie potwierdził. Do czasu… Aktorka niepostrzeżenie opublikowała na swoim profilu na Instagramie filmik, w którym zdradziła, czy na świat przyszła dziewczynka, czy może jednak chłopiec. Dodatkowo wyjawiła, jak nazwała swoje trzecie dziecko. Trzeba przyznać, że wspólnie z partnerem Danielem Duniakiem nadali dziecku wyjątkowe imię. 

Anna Dereszowska ujawniła płeć i imię dziecka

14 listopada 2021 roku Anna Dereszowska powitała na świecie swoje trzecie dziecko. Z tej okazji opublikowała na swoim profilu na Instagramie fotografię noworodka, którą podpisała „Witaj świecie”. W ten sposób poinformowała swoich odbiorców o powiększeniu się jej rodziny. Do tej pory aktorka była mamą dwójki dzieci 13-letniej Leny i 6-letniego Maksymiliana. Teraz do tej szczęśliwej familii dołączyło kolejne dziecko. 

Odkąd niemowlę pojawiło się na świecie dumna mama dzieli się ze swoimi fanami kolejnymi zdjęciami i filmikami dotyczącymi maluszka. Ostatnio opublikowała wideo, na którym świadomie bądź nie, ujawniła płeć oraz imię trzeciego dziecka. Na filmiku można było dostrzec, jak gwiazda bawi się ze swoim starszym synem Maxem w ich posiadłości na Mazurach. Oboje skorzystali z zimowej pogody i zaczęli rzucać się śnieżkami. Gdy chłopiec jedną z nich trafił w okno domu, artystka zaczęła dopytywać: "A kto tam jest? Tata, który ciągle coś ogarnia, a kto śpi w wózku? Aleksik? Aleksik śpi". W ten oto sposób zdradziła, że jej trzecia pociecha to chłopiec, któremu rodzice nadali imię Aleksander.

Czytaj także: Trzecia ciąża Anny Dereszowskiej była inna, niż poprzednie: „Nie ukrywam, że byłam zaskoczona…”

Co oznacza imię Aleksander? 

Anna Dereszowska i jej partner Daniel Duniak z jednej strony chcieli, aby imię dla dziecka było tradycyjne, ale z drugiej strony nie chcieli, aby imię było zbyt popularne. Rodzicom zależało też na tym, aby imię pasowało do nazwiska Duniak. W końcu padło na Aleksander. Co w praktyce oznacza to imię? Jak można przeczytać w „Księdze imion”: „Aleksander to imię pochodzenia greckiego od słowa aleksandros, czyli alekso (bronię się, odpieram atak) i andros (mężczyzna, mąż). Imię to oznacza: obrońca ludzi, troszczący się o mężów lub odpierający wrogów. W Polsce pojawiło się już w XII wieku”.

Aleksandra cechuje wytrwałość i zdyscyplinowanie. Jest silny, niezależny, ciekawy świata. To wymarzone cechy w realizacji ambitnych celów jakie wytycza sobie Aleksander. Jest dobrym organizatorem i dobrze sprawdza się na stanowiskach kierowniczych. Osiągane sukcesy dodają Aleksandrowi motywacji do działania. Chociaż lubi mieć zawsze rację, jest realistą i potrafi pójść na kompromis. Poczucie humoru, wszechstronne zainteresowania i elokwencja sprawiają, że jest lubiany w gronie znajomych. Natomiast bywa powściągliwy w uczuciach. 

Najbardziej znanymi imiennikami są: Aleksander Wielki (król Macedonii), Aleksander Bardini (reżyser, aktor), Aleksander Graham Bell (wynalazca telefonu), Aleksander Fredro (komediopisarz), Aleksander Zelwerowicz (aktor), Aleksander Puszkin (poeta) czy Aleksander Kwaśniewski (były prezydent Polski).  

Czytaj także: „Bywam zmęczona”… Anna Dereszowska o trudach późnego macierzyństwa i piciu alkoholu w ciąży

Anna Dereszowska, VIVA! listopad 2021, 22/2021
Fot. Marlena Bielińska

Anna Dereszowska, VIVA! listopad 2021 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.