Anna Czartoryska, VIVA! maj 2012
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
Z życia gwiazd

Anna Czartoryska-Niemczycka w szczerych słowach o macierzyństwie po 35. roku życia

"Mam dużo dzieci, bo w miarę dobrze to znoszę"

Marta Nawacka 1 kwietnia 2023 10:09
Anna Czartoryska, VIVA! maj 2012
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Jest mamą czwórki dzieci i z powodzeniem łączy pracę zawodową z macierzyństwem. Anna Czartoryska-Niemczycka jest lubianą aktorką teatralną i telewizyjną i jednocześnie spełnia się jako szczęśliwa żona i mama, choć nie zawsze jest to proste. 40-latka bardzo często dzieli się z fanami swoimi przemyśleniami na temat obecnego stylu życia i chętnie odpowiada na ich pytania. Jak sobie radzi z gromadką dzieci oraz jak wygląda macierzyństwo po 35. roku życia?

Artykuł aktualizowany 1.04.24 r. 

Anna Czartoryska-Niemczycka – spełniona aktorka, żona i mama

Choć karierę aktorską zaczęła od występów w Teatrze Współczesnym w Warszawie, to widzom najlepiej jest znana z produkcji takich, jak: „Przystań”, „Na dobre i na złe”, „Miłość nad rozlewiskiem”, „Życie nad rozlewiskiem”, „Cisza nad rozlewiskiem” czy „Pensjonat nad rozlewiskiem”. W życiu prywatnym Anna Czartoryska-Niemczycka również się spełnia. Od 2013 roku jest szczęśliwą żoną Michała Niemczyckiego i wspólnie doczekali się czwórki dzieci: Ksawerego, Janiny, Antoniego oraz Stefana, który urodził się w kwietniu ubiegłego roku. 

„To coś, co wyssałam z mlekiem matki czy babki. Moja babcia miała ośmioro dzieci, a prababcia jedenaścioro. Ja wokół siebie w ogóle mam bardzo dużo takich wielodzietnych rodzin. Wydaje mi się, że ja mam dużo dzieci, bo w miarę dobrze to znoszę. To nie jest tak, że ciąża jest moim ulubionym stanem, ale nigdy nie miałam żadnych komplikacji, zawsze dobrze się czułam. Mam jednak poczucie, że już starczy. […] Ja zawsze planowałam mieć czwórkę, tak się uparłam, że będę miała czwórkę”, wyznała aktorka w podcaście Tak mamy!.

Anna Czartoryska-Niemczycka zaznacza, że bycie mamą to droga pełna wzlotów i upadków. W tej samej rozmowie wspomniała o pewnym wydarzeniu, które bardzo mocno zapadło jej w pamięć z jednego powodu: „Pamiętam, jak odprowadzałam mojego wrzeszczącego trzylatka do żłobka. Zostawiłam go chyba w ogóle w piżamie. Pamiętam, że to od rana był po prostu jakiś koszmar, żeby go tam zawieźć. W końcu niemal oderwałam syna od siebie, przekazałam pani, po czym usiadłam w samochodzie i poczułam ulgę, że oddałam komuś moje dziecko. A potem się popłakałam z wyrzutów sumienia, że czuję tę ulgę”.

Czytaj też: Ojcostwo było dla niego wielkim wyzwaniem, dziś nie wyobraża sobie życia bez dzieci. Takim ojcem jest Kamil Baleja

Anna Czartoryska, VIVA! maj 2012
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Anna Czartoryska-Niemczycka w sesji dla magazynu VIVA!, maj, 2012 rok

Anna Czartoryska-Niemczycka odpowiada na pytania fanów

Aktorka jest aktywna w mediach społecznościowych, jednak cały czas dba o zachowanie prywatności swoich dzieci. Stara się także być w ciągłym kontakcie ze swoimi fanami. Co jakiś czas urządza na swoim Instagramie Q&A, podczas którego odpowiada na zadane jej pytania. Na jej profilu pojawiły się pytania nie tylko humorystyczne, jak np. „Jak wytrzymać z chłopem?”, co Anna Czartoryska-Niemczycka skomentowała słowami: „Napuścić na niego dzieci! A tak serio, to znaleźć takiego, z którym się dogadujesz”, ale także te zupełnie poważne.

Aktorce zadała również pytanie zaniepokojona fanka. „Nie bałaś się ciąży po 35. roku życia? Ja mam prawie 30 i już się martwię...”, napisała kobieta. Anna Czartoryska-Niemczycka nie zostawiła jej bez odpowiedzi: „Ufam, że będzie dobrze i uważam, że nie ma co się martwić na zapas. Wszystkie dzieci urodziłam po 30-stce”, odpowiedziała aktorka. Kobieta podzieliła się także swoim sposobem na to, jak radzi sobie z opieką nad wówczas jeszcze trójką dzieci, odpowiadając na pytanie jednej z obserwatorek, która wyznała, że czasami nie radzi sobie nawet z jedną pociechą. „Mnie to też czasem przerasta... ale mam pomoc: męża, babć, nauczycieli, żłobek, przedszkole, a od niedawna także nianię”, tłumaczy Anna Czartoryska-Niemczycka. 

Więcej na ten temat wyjaśniła w rozmowie z reporterką Jastrząb Post. „W logistykę jest zaangażowana cała nasza rodzina. Robimy to wspólnie z moim mężem, z dziadkami, z nianią. Staramy się tak funkcjonować, żeby potrzeby każdego z nas były zaspokojone i żeby każdy z nas mógł realizować się na swoim polu. Ale też każdy z nas realizując różne projekty i pomysły, stara się myśleć o tym, żeby ten czas, który jest dla wszystkich i dla rodziny też znaleźć”. 

Zobacz także: Dzięki dzieciom jego życie jest „pełniejsze i szczęśliwsze”. Jakim ojcem jest Krzysztof Bosak?

 

Screen Anna Czartoryska-Niemczycka, Instagram
Fot. Anna Czartoryska-Niemczycka Instagram/@annaczartoryska_niemczycka

Screen Anna Czartoryska-Niemczycka, Instagram
Fot. Anna Czartoryska-Niemczycka Instagram/@annaczartoryska_niemczycka

Screen Anna Czartoryska-Niemczycka, Instagram
Fot. Anna Czartoryska-Niemczycka Instagram/@annaczartoryska_niemczycka

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.