Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki: historia miłości
Fot. Mateusz Jagielski/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki: nikt nie dawał im szans, ale zwyciężyła miłość

W 2022 roku znów zostali rodzicami!

Ksenia Krasko 3 sierpnia 2023 15:16
Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki: historia miłości
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Mimo że przez jakiś czas ukrywali to, co ich łączy, z pewnym momencie dali za wygraną. A wówczas rozpętała się burza, media oszalały na ich punkcie. Mimo że wydawali się parą idealną, nie brakowało sceptyków, którzy nie wróżyli im długiej, wspólnej przyszłości. Anna Czartoryska i Michał Niemczycki – który obchodzi dziś urodziny – nic sobie z tego nie robili. Jedni im kibicowali, inni przypuszczali, że to relacja „z rozsądku”, a jeszcze inni złośliwie twierdzili, że to wszystko na pokaz i rozstaną się prędzej niż później. Oni udowodnili jednak, że najlepszą obroną w takich przypadkach jest milczenie i dziś są szczęśliwym małżeństwem z czwórką dzieci. Oto ich piękna historia...

Artykuł aktualizowany 01.04.24 r.

Anna Czartoryska i Michał Niemczycki. Jak się poznali?

Anna Czartoryska (z rodu Czartoryskich) i Michał Niemczycki (spadkobierca rodziny Niemczyckich) poznali się w 2011 roku, kiedy przedstawiono ich sobie na balu z okazji 10. rocznicy ślubu księżnej Dominiki Kulczyk-Lubomirskiej i księcia Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego. Annie towarzyszyła mama Ewa Komorowska, a Michałowi rodzice – Katarzyna Frank-Niemczycka i Zbigniew Niemczycki. Podobno zamienili ze sobą zaledwie kilka zdań, kiedy stało się jasne, że mają się ku sobie. Ten wieczór spędzili razem, świetnie się bawiąc w swoim towarzystwie.

Mieli, i wciąż mają, ze sobą wiele wspólnego, szczególnie w kwestii sztuki. Michał Niemczycki studiował w szkole filmowej w Los Angeles i marzył o tworzeniu filmów. Anna Czartoryska już wtedy spełniała się zawodowo. Po latach ma na koncie role w tak popularnych produkcjach, jak Szpilki na giewoncie, Dom nad rozlewiskiem (i kontynuacje serialu), Komisarz Alex, Facet (nie)potrzebny od zaraz czy Usta Usta. Oprócz małych i dużych ekranów, grała w warszawskich teatrach – m.in. Dramatycznym, Kamienicy i Capitolu.

Wiedziałam, że na tym się nie skończy”, stwierdziła kilka lat później Katarzyna Frank-Niemczycka w rozmowie z magazynem Party. Wkrótce potem Michał Niemczycki zaprosił bliskich do Teatru Roma na monodram Morfina, w którym Anna Czartoryska zagrała żonę pisarza Michaiła Bułhakowa. Po spektaklu zorganizował rodzinne spotkanie. „Ania ma ogromny talent i urodę, a taka mieszanka gwarantuje jej sukces. Monolog to bardzo ciężki rodzaj spektaklu, a jej się udało”, mówiła potem Katarzyna Frank-Niemczycka.

Także mama aktorki szybko zaakceptowała jej miłość. „Bardzo lubię Michała i ufam mu. Dawno nie widziałam Ani tak promiennej i szczęśliwej”, mówiła Ewa Komorowska w rozmowie z Party.

ZOBACZ TEŻ: Wielogodzinne rozmowy i terapia małżeńska. Akop Szostak i Sylwia Szostak długo walczyli o związek, rozstali się w zgodzie

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki, Voda Naturalna - licytacja butelek, 03.04.2012 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki, Voda Naturalna - licytacja butelek, 03.04.2012 rok

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki: historia miłości
Fot. VIPHOTO/East News

Anna Czartoryska i Michał Niemczycki, 2013 rok

Ślub Anny Czartoryskiej i Michała Niemczyckiego

Pierwsze oficjalne wyjście zaliczyli rok później, kiedy pojawili się razem na premierze filmu Big Love. Nie szczędzili sobie czułości przed obiektywami i nie ukrywali, że są bardzo szczęśliwi. Mimo wszystko, plotki jedynie przybrały na sile. Media rozpisywały się, że Anna Czartoryska ma złamane serce po rozstaniu z Piotrem Adamczykiem. Szybko pojawiły się opinie, że związała się z młodym biznesmenem na złość jemu...

Jak okazało się po kilku miesiącach, te doniesienia nie były prawdziwe. Ujawniono, że para planuje ślub, który natychmiast określono „ślubem roku”. Media próbowały ustalić wszystkie szczegóły – jaką sukienkę wybierze panna młoda, kogo zakochani wybiorą na świadków, gdzie odbędzie się wesele, kto znajdzie się na liście gości... Wbrew oczekiwaniom, Anna i Michał zdecydowali się na skromną ceremonię za granicą, z dala od plotek i kolorowej prasy. Pobrali się 11 lat temu, pierwszego kwietnia 2013 roku, w Prima Aprilis.

ZOBACZ TEŻ: Unikają blasku fleszy, tym razem zrobili wyjątek. Antonina Turnau i Marek Kondrat wywołali wielkie poruszenie

Dziś Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki są rodzicami czwórki dzieci. W lipcu 2014 roku para powitała na świecie synka Ksawerego, na początku stycznia 2016 roku aktorka urodziła córkę Janinę. Z kolei kolejny syn — Antoni — w maju skończył cztery latka, a dwa lata temu okresie wielkanocnym na świat przyszedł czwarty potomek pary! „W te Święta największym (choć maleńkim) darem dla nas jest nasz synek, Stefan. Oboje czujemy się dobrze i jesteśmy już w domu ku wielkiej radości Taty i starszego rodzeństwa” - pisała w 2022 roku świeżo upieczona mama pod uroczym zdjęciem z maleństwem.

Anna Czartoryska-Niemczycka, bo tylko ona prowadzi publiczne profile na portalach społecznościowych (jej mąż ma profil prywatny), stosunkowo rzadko pokazuje pociechy na zdjęciach. „Rodzicielstwo jest najtrudniejszą, ale też najcudowniejszą rzeczą, z jaką przyszło mi się w życiu zmierzyć”, mówiła w jednym z wywiadów. Przyznała, że stara się być wyluzowaną mamą, ale ma zasady, które należy respektować. Poza tym obowiązków wychowawczych nie wykonuje sama...

W logistykę jest zaangażowana cała nasza rodzina. Robimy to wspólnie z moim mężem, z dziadkami, z nianią. Staramy się tak funkcjonować, żeby potrzeby każdego z nas były zaspokojone i żeby każdy z nas mógł realizować się na swoim polu. Ale też każdy z nas realizując różne projekty i pomysły stara się myśleć o tym, żeby ten czas, który jest dla wszystkich i dla rodziny też znaleźć”, wyznała swego czasu w komentarzu dla Jastrząb Post. 

Zobacz również: Ojcostwo było dla niego wielkim wyzwaniem, dziś nie wyobraża sobie życia bez dzieci. Takim ojcem jest Kamil Baleja

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki mają 4 dzieci. Na zdjęciu w 2018 roku

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki: historia miłości
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Tu rok 2022

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki o mediach i związku

Konsekwentnie unikają zainteresowania mediów i nie mówią o życiu prywatnym. Michał Niemczycki uważa zresztą, że nadmierna popularność może negatywnie odbić się na biznesach, którymi się zajmuje. „Media plotkarskie z naszego życia prywatnego stworzyły własną historię, którą rozwijają i podkręcają według swoich potrzeb. Przestałem na to zwracać uwagę. Nie udzielam wywiadów na temat życia prywatnego, zabieram publicznie głos jedynie w sprawach, które dotyczą moich firm lub służą celom charytatywnym. Myślę, że ludzie i firmy, z którymi prowadzę interesy, doceniają i szanują takie podejście”, tłumaczył kilka lat temu w wywiadzie dla Własnego biznesu.

Pierwszego kwietnia zeszłego roku para świętowała dziesiątą rocznicę ślubu. Zakochani nieustannie udowadniają, że w przypadku prawdziwej miłości żadne plotki nie mają znaczenia... Z okazji urodzin męża Anna Czartoryska zamieściła czułe zdjęcie z nim w sieci. Pozują razem na plaży o zachodzie Słońca. „niech ten zachód żegna nas w Twoje urodziny przez kolejne 100 lat ❤️”, podpisała je aktorka.

Z kolei z okazji 11. rocznicy ślubu, para opublikowała zdjęcia w strojach ślubnych, których nigdy wcześniej nie pokazywali. Wyglądali naprawdę zjawiskowo! 

Parze życzymy wszystkiego, co najwspanialsze i najpiękniejsze! 

Źródło: Party, Plejada, Super Express

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki na zdjęciu w 2018 roku

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki: historia miłości
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki, Bal Sylwestrowy w Nosalowym Dworze w Zakopanem, 31.12.2018 rok

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki, Bal Sylwestrowy w Nosalowym Dworze w Zakopanem, 31.12.2018 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki, pokaz Tomasza Ossolińskiego, 24.07.2021 rok

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki, pokaz Tomasza Ossolińskiego, 24.07.2021 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

[Tekst opublikowany na Viva Historie 02.04.2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.