Anna Czartoryska, VIVA! maj 2012
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Mogłaby opływać w luksusy, prowadzi skromne życie i rozsądnie podchodzi do kwestii finansów

Dla Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej najważniejsza jest rodzina i wartości, które przekazuje dzieciom

Olga Figaszewska 3 stycznia 2024 17:01
Anna Czartoryska, VIVA! maj 2012
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Serca widzów podbiła rolami w serialach Usta usta, Dom nad rozlewiskiem, Szpilki na Giewoncie, teatrze, a także talentem wokalnym. Fani z zainteresowaniem śledzą losy Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej i podziwiają jej podejście do wielu kwestii. Artysta stworzyła ciepły i kochający dom z Michałem Niemczyckim, z którym doczekała się czworga cudownych dzieci. Choć wiodą komfortowe życie, nie oznacza, że pławią się w luksusie i rozsądnie podchodzą do kwestii finansów.

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki prowadzą normalne życie

W  jej żyłach płynie błętkina krew. Zainteresowanie fanów wzbudza fakt, że aktorka  to potomkini  Izabeli i Adama Kazimierza Czartoryskich. Jest córką śpiewaczki operowej Ewy Komorowskiej i dyplomaty Stanisława Czartoryskiego. Anna Czartoryska-Niemczycka ze względu na pracę taty mieszkała poza granicami Polski - najpierw w Holandii, a następnie w Norwegii. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Nie tylko występuje przed kamerą, teatr stał się jej drugim domem. Aktorka zachwyca także talentem wokalnym. Anna Czartoryska-Niemczycka współpracowała z Teatrem Dramatycznym, Capitolem, Kamienicą, Teatrem Roma, Współczesnym. 

Szczęście odnalazła u boku Michała Niemczyckiego, syna Katarzyny Frank-Niemczyckiej i Zbigniewa Niemczyckiego. Para poznała się na balu u Dominiki Kulczyk, a przedstawili ich sobie rodzice. „Michał ma wyjątkowe poczucie humoru, potrafi z pełną powagą wchodzić na szczyty abstrakcji […] Przegadaliśmy cały wieczór. Szybko poczułam, że łączy nas wyjątkowa więź”, mówiła jakiś czas temu Anna Czartoryska-Niemczycka w rozmowie z PANI. A jej przyszły mąż tak wspominał dzień, który zmienił ich życie. „Ten bal, na którym się spotkaliśmy, był imprezą, na które rzadko chodzę. Natomiast nie wierzę w przypadki, więc już teraz wiem, dlaczego tam się znalazłem”, opowiadał biznesmen.  W 2013 roku zakochani stanęli na ślubnym kobiercu, a już za kilka miesięcy będą świętować 11. rocznicę małżeństwa. Wspólnie doczekali się czwórki dzieci: Ksawerego, Janeczkę, Antka i Stefana. 

Czytaj też: Monika Miller i jej ukochany świętują rocznicę związku w Paryżu. Para opublikowała romantyczne nagrania

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki
Fot. Kurnikowski/AKPA

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki, Gala Akademii Dobrego Stylu Klubu Integracji Europejskiej, 22 października 2018

Anna Czartoryska-Niemczycka o podejściu do pieniędzy

Media co jakiś czas przyglądają się majątkowi rodziny Niemczyckich. Teściowie aktorki stworzyli prawdziwe biznesowe imperium i od lat plasują się w czołówce najbogatszych Polaków. Tymczasem Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki wiodą zwyczajne rodzinne życie. Na pierwszym miejscu stawiają wychowanie pociech. Przekazują im najważniejsze wartości i uczą czerpania radości z najmniejszych rzeczy. Zakochani skupiają się na tym, jaką przyszłość budują razem.

Anna Czartoryska-Niemczycka jakiś czas temu podzieliła się z obserwatorkami tym, co uważa za luksus i wyznała, jaki ma stosunek do pieniędzy. „Pieniądze są ważne na tyle, żebym nie musiała się martwić o rachunki i mogła zapewnić wykształcenie i ewentualnie opiekę medyczną moim dzieciom. A luksus to dla mnie możliwość wyspania się, podrzucenia dzieci dziadkom na weekend, pieszy dystans do szkoły bez stania w korkach i to, że nie muszę sama odkurzać”, odpowiedziała na pytanie jednej z fanek. Artystka żyje skromnie i perfekcyjnie zarządza  budżetem.

Sprawdź też: Anna Czartoryska-Niemczycka zachwyca figurą. Sekret jej diety jest nieoczywisty

Anna Czartoryska-Niemczycka o ekologii 

Aktorka jest także znana ze swojego podejścia do ekologii i troski o planetę. Przez rok nie kupowała nowych ubrań. „To było moje postanowienie, zdaje się, że na 2020 rok, więc to już było jakiś czas temu, tak, wtedy rzeczywiście przez cały rok kupiłam sobie tylko skarpetki”, opowiadała w rozmowie z Co za tydzień.  Wyrwała się z konsumpcyjnego stylu życia, dokonuje świadomych wyborów i zachęca innych do nadawania ubraniom drugiego życia. Sama od lat korzysta z tej praktyki. Chętnie zagląda do szafy mamy oraz swojej teściowej w poszukiwaniu modowych perełek, a niektóre elementy w jej garderobie królują od dawna. Gdy tylko pojawia się na czerwonym dywanie, skupia na sobie całą uwagę. Na jedną z imprez wybrała się w sukience, którą otrzymała od mamy jeszcze w liceum. „Najchętniej grzebię w szafie mamy albo teściowej. Uwielbiam ubrania z historią, im bardziej się za czymś kryje opowieść, tym lepiej się w tym czuję. Buty, które mam na sobie, mają 15 lat”, zwierzała się w rozmowie z Co za tydzień. Nie dotyczy to tylko ubrań. Zanim kupi zabawki dla dzieci czy kolejne rzeczy do domu zastanawia się, czy naprawdę są jej potrzebne.

Anna Czartoryska-Niemczyka zdaje sobie też sprawę, że podczas zakupów każdy z nas jest narażony na pokusy. „Zaczęłam zmagać się ze strasznym bałaganem, który panował u mnie w domu, i próbowałam go jakoś uporządkować. Wtedy zdałam sobie z tego sprawę, że po prostu muszę mieć mniej, muszę mniej kupować i zacząć podejmować wybory bardziej świadomie. […] Życie w ten sposób wymaga wyrzeczeń. Jesteśmy bowiem narażeni na wiele pokus, przede wszystkim na działanie reklam, marketingu, ciągle pojawiają się nowe produkty i wydaje nam się, że ich potrzebujemy”, opowiadała w rozmowie z Iloną Adamską dla Imperium Kobiet.

Rodzina Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej i Michała Niemczyckiego prowadzi normalne życie. Najważniejszy jest dla nich czas spędzony z dziećmi i przekazanie im najważniejszych wartości. Jakiś czas temu przeprowadzili się do nowego domu. Ponieważ mieszkają blisko szkoły, dzieci chodzą na lekcje pieszo, co oznacza, że małżonkowie nie muszą ich zawozić samochodem, a to także ma pozytywny wpływ na środowisko. Artystka przekazuje swoją wiedzę na temat ekologii pociechom i cieszy się, że mają coraz większą wiedzę o ochronie środowiska.

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki doskonale się uzupełniają i rozumieją, wspierają w pasjach, dzielą się obowiązkami. Gdy na świecie pojawiły się dzieci, aktorka częściej rezygnowała z zawodowych wyzwań. Dziś oboje starają się zachować równowagę, by każde z nich mogło realizować swoje pasje i spełniać się w pracy. Dopiero niedawno zdecydowali się skorzystać z pomocy niani. Wcześniej, przez długi czas radzili sobie sami i mogli liczyć na nieocenione wsparcie dziadków. „Nie patrzymy zbyt daleko w przyszłość, przed nami jeszcze wiele lat wychowywania dzieci. To nasz wspólny cel”, mówił Michał Niemczycki w rozmowie z PANI.

Źródło: Twój Styl, Plotek, Onet, Jastrząb Post, Imperium Kobiet  

Sprawdź też: Tomasz Kot odrzucił propozycję z Hollywood. Aktor wyjaśnia, dlaczego nie zrobi kariery za oceanem

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.