Bracia Collins
Fot. East News
O NICH SIĘ MÓWI

Nie wyobrażają sobie życia bez motoryzacji i... pomocy innym! Kim są bracia Collins?

Nie mieli łatwego dzieciństwa...

Ksenia Krasko 9 kwietnia 2020 12:15
Bracia Collins
Fot. East News

Najpierw pokochali ich fani motoryzacji, a teraz podbijają serca całej Polski. Grzegorz i Rafał Chmielewscy, czyli bracia Collins, biorą udział w nowej edycji programu Ameryka Express. Kim są i jak udało im się osiągnąć sukces?

Kim są bracia Collins?

Grzegorz i Rafał Chmielewscy pochodzą z Legnicy. Nie mówią o swoim dzieciństwie, ale w jednym z odcinków programu Ameryka Express przyznali, że nie było łatwo. Wyszło to na jaw, gdy nie rozwiązali jednego z zadań matematycznych. „Nie umiemy matematyki, bo nie chodziliśmy do szkoły. To nie był nasz wybór. Są rodzice, którzy pomagają dzieciom, a są rodzice, którzy się odwracają od dzieci i robią rzeczy nie do pomyślenia. Spaliśmy na ulicy, byłem bity w domu, tata był pijany”, wyznał jeden z braci.

W młodości nie planowali kariery telewizyjnej – Rafał miał być technikiem gastronomii, a Grzegorz elektrykiem. Ze względu na trudności finansowe i rodzinne, w bardzo młodym wieku musieli porzucić naukę. Wyemigrowali do Londynu na początku lat 2000.

Los nie uśmiechnął się do nich od razu. Imali się różnych zajęć – jeden z braci zatrudnił się w restauracji, a drugi na budowie. Jak przyznają na stronie swojej fundacji, od zawsze byli ambitni, dlatego po kilku latach Grzegorz prowadził własną firmę budowlaną w Londynie, a Rafał kilka sklepów komputerowych.

W 2009 roku postanowili spełnić kolejne marzenie i wspólnie założyli firmę, zajmującą się motoryzacją. Jednak prawdziwą popularność zyskali wtedy, gdy wzięli udział w projekcie Fast Furious and Funny na portalu YouTube, w którym ujawnili kulisy swojej pracy. Wtedy też zaczęli udzielać się charytatywnie.

„Sami nie mieliśmy w życiu łatwo, ale dziękujemy Bogu za to gdzie teraz jesteśmy. Myślę, że czas po prostu się za to odwdzięczyć. Po prostu chciałbym zrobić coś dla Polaków. Zając się pomocą innym. Uważam to za nasz obowiązek”, mówili w rozmowie z Super Expressem.

Po kilku latach powstał ich program Odjazdowe Bryki Braci Collins, nadawany przez TVN Turbo. W swoim warsztacie samochodowym w Londynie tuningowali (ulepszali) auta gwiazd. Z ich pomysłów skorzystali już piłkarz Wojciech Szczęsny, aktor Piotr Stramowski, raper Popek, Jerzy Owsiak, piosenkarka Rita Ora, czy aktor Mark Wahlberg.

Jak bracia Collins radzą sobie w roli uczestników Ameryka Express? 

Ameryka Express 2020
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.