Aleksandra Woźniak
Fot. EAST NEWS
Z ŻYCIA GWIAZD

Aleksandra Woźniak, gwiazda 13 posterunku, zmieniła zawód. Zerwała z aktorstwem!

46-letnia ulubienica widzów podjęła się ciekawych studiów...

Rafał Kowalski 20 stycznia 2021 07:57
Aleksandra Woźniak
Fot. EAST NEWS

Widzowie pokochali ją za rolę szalonej Kasi w 13 posterunku, ale Aleksandra Woźniak dziś nie stawia już aktorstwa na pierwszym miejscu. Od 2012 roku aktorka mieszka na Pomorzu, gdzie wyprowadziła się wraz z mężem. 46-latka nie ukrywa, że najważniejsza jest dla niej rodzina, a aktorstwo było tylko fascynującą przygodą. Okazało się też, że prawdziwą pasją gwiazdy jest psychologia...

Aleksandra Woźniak - Kasia z „13 posterunku”. Jak żyje dziś?

Na ekranach zadebiutowała w wieku 17 lat, w Teatrze Telewizji pt. Moje Drzewko Pomarańczowe. Później zagrała w kilku filmach, jak Pożegnanie z Marią, Samowolka, Dzień wielkiej ryby, czy Droga do raju. Widzom najlepiej znana jest jednak z roli uroczej policjantki Kasi. Serial 13 posterunek przyniósł jej największą popularność.

W późniejszych latach aktorka angażowała się w inne projekty, głównie serialowe, ale nie udało jej się pozbyć wizerunku ekranowej Kasi. W wywiadzie z portalem Plejada Aleksandra Woźniak przyznała, że były partner również mial wpływ na fakt, że w jej życiu zawodowym pojawiły się trudności.

„Po roku zdjęć do 13 posterunku związałam się z reżyserem serialu, Maciejem Ślesickim. Uczucie, które nas łączyło, było autentyczne, ale młoda aktorka i starszy od niej, doświadczony reżyser to idealny zestaw, by wcisnąć je w stereotyp”, mówiła Plejadzie.

„Najgorsze nastąpiło, gdy po kilku latach zakończyłam ten związek. Otrzymałam łatkę dziewczyny, która dla kariery związała się z reżyserem, wykorzystała go i porzuciła. Nikt nie wnikał w to, że w trakcie trwania naszego związku nigdzie nie zagrałam, bo Maciek oczekiwał ode mnie wyłączności. Byłam jak w złotej klatce”, wyznała gorzko.

Aleksandra Woźniak, Cezary Pazura, Agnieszka Włodarczyk, Maciej Ślesicki, „13 posterunek”

Serial 13 Posterunek, Aleksandra Woźniak, Cezary Pazura, Maciej Ślesicki
Fot. PAP

Dziś Aleksandra Woźniak jest w szczęśliwym związku ze swoim trzecim mężem i wychowuje wraz z nim nastoletnie córki. Rodzina zawsze była dla niej najważniejsza, dlatego aktorstwo zeszło na dugi plan, gdy w 2004 roku aktorka została mamą bliźniaczek, Anny i Julii. „Moim najważniejszym dorobkiem w życiu są moje córki, a macierzyństwo to moja najważniejsza rola”, tłumaczyła w rozmowie z portalem Onet.

„Dla mnie zawsze najważniejsza była rodzina. Odkąd zostałam mamą, macierzyństwo stało się rolą mojego życia, którą traktuję priorytetowo. Mogę mniej grać i mieć mniej pieniędzy, ale nigdy nie zaniedbam córek. Miały mnie zawsze bardzo dużo, byłam w każdej ważnej chwili w ich życiu”, mówiła portalowi aleseriale.pl.

Aleksandra Woźniak została psychoterapeutką

Aktorka postanowiła rozwijać się w zupełnie innym kierunku i ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Wcześniej, gdy odbywała praktyki na oddziale psychiatrycznym prosiła, by nie mówić pacjentom, że jest aktorką. Nosiła nawet dla niepoznaki okulary. Okazało się jednak, że rozpoznawalność może być w tym zawodzie atutem.

„Niektórzy pacjenci mają wrażenie, że jestem ich dobrą znajomą. To sprawia, że łatwiej jest im się przede mną otworzyć. Wtedy też zrozumiałam, że dotychczasowa kariera aktorska nie musi być przeszkodą, a nawet może być zasobem w pracy psychoterapeuty”, wyznała w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim.

46-latka zajmuje się też rozwojem spółki Humanica, którą artystka założyła wraz z przyjaciółką Zofią Zawadzką. Panie prowadzą dla innych kobiet warsztaty, które mają je rozwijać i odkrywać takie pokłady osobowości, które pozwalają spełniać marzenia.

Czy Aleksandra Woźniak na dobre zrezygnowała z grania? „Jeśli otrzymam jakąś ciekawą rolę, być może ją przyjmę. Ale nie chcę podejmować już stałych zobowiązań, mogących kolidować z psychologią, bo to ona jest moją największą pasją”, zaznaczyła aktorka w Dzienniku Bałtyckim.

Trzymamy kciuki za nową drogę ulubienicy widzów. 

Szanowni Państwo, informuję, że przestałam wykonywać zawód aktorki. Kilka lat temu odkryłam w sobie dużo większą pasję,...

Opublikowany przez Aleksandra Woźniak Środa, 13 maja 2020

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?