Miodowe lata, Agnieszka Pilaszewska, Cezary Żak
Fot. AKPA, Mikulski
Z ŻYCIA GWIAZD

Co dziś robi i jak wygląda serialowa Alinka z Miodowych lat?

Aktorka świętuje dziś 57. urodziny

Sabina Zięba 19 marca 2022 13:04
Miodowe lata, Agnieszka Pilaszewska, Cezary Żak
Fot. AKPA, Mikulski

Choć od emisji pierwszego odcinka Miodowych lat minęły już 24 lata, produkcja nadal jest popularna, a jej powtórki oglądają miliony osób. Wiadomo, że Cezary Żak nadal występuje w serialach, na deskach teatrów Capitol oraz 6. piętro, lecz wiele osób zastanawia się co z jego serialową partnerką, Aliną, graną początkowo przez Agnieszkę Pilaszewską. Jak dziś wygląda i co robi?

Alina z „Miodowych lat”, czyli Agnieszka Pilaszewska

Miodowe lata opowiadały o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33 na warszawskiej Woli. Dzięki produkcji popularność zdobyło wielu rewelacyjnych aktorów, m.in. Cezary Żak, Artur Barciś oraz Dorota Chotecka. W małżonkę pierwszego z nich początkowo wcielała się Agnieszka Pilaszewska, którą następnie zastąpiła Katarzyna Żak. 

Potem znalazła się w obsadzie seriali Barwy Szczęścia i Ja wam pokażę, napisała też scenariusz do takich hitów jak Przepis na życie, Sama słodycz czy Ultraviolet. Od 2005 r. aktorkę możemy podziwiać w zespole artystycznym Teatru Współczesnego.

Zobacz też: Artur Barciś i jego żona Beata od lat dają sobie miłość i wsparcie

W 2020 roku Agnieszka Pilaszewska dołączyła do grona polskich aktorek, która wystąpiła w produkcji platformy Netflix, pt. The Eddy. Wcieliła się w matkę Joanny Kulig i dumnie reprezentowała nasz kraj. W mediach społecznościowych wyjawiła wówczas, że było to dla niej wielkie przeżycie.

Zdradziła: „Ten serial to wielka przygoda mojego życia. Począwszy od zdjęć próbnych, czasu spędzonego w Paryżu podczas realizacji, cały czas cieszę się na samo wspomnienie! Joasia Kulig, Alan Poul, Jack Thorne, Amandla Stenberg, Houda Benyamina, Laila Marrakchi, Patrick Spence... Jestem wdzięczna za to spotkanie”.

Agnieszka Pilaszewska, Cezary Żak Miodowe Lata
Fot. Mikulski/AKPA

Agnieszka Pilaszewska i Cezary Żak na planie serialu Miodowe Lata

Agnieszka Pilaszewska, Miodowe Lata
Fot. Mikulski/AKPA

Tak zmieniła się Agnieszka Pilaszewska. Aktorka przeszła metamorfozę

Niestety, w czasach koronawirusa Pilaszewska borykala się z problemem braku pracy. Z tego powodu na swoim Instagramie opublikowała w 2020 roku poruszający wpis, w którym ujawnia, jak sobie z tym radzi.

„Tylko o tym, że w życiu, nigdy, nie zgodzę się na emeryturę. W życiu. Nie znoszę bezczynności, nie znoszę tego uwikłania w normalne życie-tego bezkresu beznadziei w skupieniu na tzw. sprawach domowych. Nie nabiorę się na gadki w stylu: mam czas na wszystko. Lubię nie mieć czasu. Zresztą czas - pojęcie względne! W gwizdanej pandemii zakrzywia się jak stara guma w sztywnych gaciach. Więc, tak. Idę ćwiczyć, budować masę mięśniową. Siła się przyda. Nie mogę się doczekać mojego szczepienia na grypę, czyli października”, pisała.

Potem na Instagramie aktorki pojawił się wpis, w którym wyznała, że czuje się zawodowo bezużyteczna.  ,,No cóż... aktorsko bezużyteczna, w poczuciu nieustannego zagrożenia (zaszczepię się w jakimś... 2027?) zanim zgolę się na łyso i nauczę tańczyć na rurze - zarzucę tę ośnieżoną krainę swoimi mniej lub bardziej udanymi opowieściami. Przykryję Was nimi, dotulę tak, że kolejnej zimy obejdziecie się bez śniegu", dodawała. Mimo trudnej sytuacji aktorka nigdy nie traci poczucia humoru. Stara się zarażać pozytywną energią swoich obserwatorów.

Na szczęście koniec 2021 przyniósł artystce spory sukces. „Gwiazdkowo i choinkowo (prawie) się uśmiecham; dostałam pierwszy prezent! […] Nagrodę SREBRNY BILET, który otrzymał film TO MUSI BYĆ MIŁOŚĆ. 380 tysięcy widzów!!!!! (W tym calutka moja rodzina, of course). Film powstał z mojego scenariusza i cudownych serc Ludzi, którzy się nad nim pochylili i którym jestem wdzięczna najbardziej na świecie", napisała w sieci Agnieszka Pilaszewska, którą można aktualnie oglądać np. w spektaklu Wachlarz.

Agnieszka Pilaszewska prywatnie

Prywatnie Agnieszka Pilaszewska jest też szczęśliwą żoną i mamą. Od niemal 30 lat tworzy szczęśliwy związek z Maciejem Maciejewskim. Para wspólnie doczekała się córki, Kornelii, która poszła w ślady mamy i związała swoją przyszłość z aktorstwem. Ulubienica widzów mieszka i pracuje w Warszawie. Na swoim Instagramie pokazuje wiele chwil z prywatnego życia.

Chcielibyście zobaczyć Agnieszkę Pilaszewską w kolejnej produkcji telewizyjnej? Zobaczcie, jak zmieniła się gwiazda. 

Sprawdź też: Cezary Żak ma sławnego brata! To uwielbiany przez widzów komik i prezenter

Agnieszka Pilaszewska, Kornelia Maciejewska
Fot. AKPA

Agnieszka Pilaszewska z córką, Kornelią Maciejewską

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Pilaszewska (@agnieszkapilaszewska)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.