Aleksandr Domogarow, Bohun
Fot. mat. prasowe
Z ŻYCIA GWIAZD

Z uwagą dobiera role i uwielbia samotność. Jak potoczyło się życie Aleksandra Domogarowa?

Jak dziś wygląda filmowy Bohun?

Ksenia Krasko 13 lipca 2021 16:05
Aleksandr Domogarow, Bohun
Fot. mat. prasowe

Aleksandr Domogarow, doskonale znany polskim widzom z roli Bohuna w filmie „Ogniem i mieczem”, jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych i najbardziej skrytych aktorów Rosji. Wkrótce będzie świętował 40-lecie pracy zawodowej, i chociaż w ostatnim czasie rzadziej pojawia się na dużych i małych ekranach, potrafi zaskoczyć fanów nowymi rolami. O jego życiu prywatnym często piszą rosyjskie portale, ale on sam nie komentuje żadnych plotek na swój temat. Czym zajmuje się 58-letni dziś aktor?

Aleksandr Domogarow - kariera

Urodził się 12 lipca 1963 roku w Moskwie. Jego ociec, Jurij Lwowicz, kierował teatrem muzycznym dla dzieci, a matka Natalia Pietrowna zajmowała się wychowaniem synów (Domogarow ma starszego brata Andrieja). W 1980 roku ukończył szkołę muzyczną i ogólnokształcącą, po czym kontynuował naukę w szkole teatralnej. Na początku lat 90. otrzymywał małe role epizodyczne. Wszystko zmieniło się po serialu telewizyjnym „Pani de Monsoreau” z 1997 roku – krytycy docenili talent młodego aktora, a fanki jego urodę. Natychmiast stał się jedną z najpopularniejszych gwiazd rosyjskiego przemysłu filmowego.

W 1999 roku Domogarow zagrał w filmie „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana. Filmowy Bohun podbił serca Polek, często wygrywając „rywalizację” z filmowym Skrzetuskim, czyli Michałem Żebrowskim.

W późniejszych latach wziął udział w kilku innych polskich produkcjach – w filmie1920 Bitwa Warszawska” Hoffmana, w serialach „Fala zbrodni” i „Krew z krwi”, a także w spektaklu Andrzeja Wajdy „Noc czerwcowa”.

Zobacz też: Jerzy Hoffman: „Przeszedłem dość surową szkołę życia. Miałem zawsze duszę fightera”

Aleksandr Domogarow jako Bohun w filmie „Ogniem i mieczem”

Aleksandr Domogarow, Bohun
Fot. mat. prasowe

Aleksandr Domogarow i Izabela Trojanowska, 1999 rok

Aleksandr Domogarow, Izabela Trojanowska, 1999
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Żony i dzieci Aleksandra Domogarowa

Pierwszą żoną Aleksandra Domogarowa była Natalia Sagoyan, którą poznał w dzieciństwie. Ich związek nie trwał długo, ale w 1985 roku powitali na świecie syna. Niestety, w 2008 roku doszło do tragedii. Tego czerwcowego dnia padało, drogi były śliskie – jeden z kierowców stracił panowane nad autem i wjechał na chodnik, poważnie raniąc kilka osób, w tym Dmitrija Domogarowa. 23-latek zmarł na stole operacyjnym.

Zobacz też: Wielką karierę przyćmiły osobiste tragedie... Jak wygląda dziś życie Barbary Brylskiej?

Drugą żonę, Irinę Gunenkovą, poznał w teatrze. Urodziła mu syna Aleksandra. Domogarow Junior ma 32 lata, zagrał w kilkunastu filmach. W rozmowach z mediami nie ukrywał, że jest zmęczony porównywaniem go do słynnego ojca, dlatego skończył kierunek reżyserski i stanął po drugiej stronie kamery. Filmowy Bohun w nielicznych wywiadach przyznaje, że ma świetny kontakt zarówno z synem, jak i byłą żoną.

Trzecie małżeństwo aktora, z Natalią Gromushkiną, trwało cztery lata. Przyczyną ich rozstania była jego relacja z Mariną Aleksandrową, znaną z roli w filmie „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” (reż. Jerzy Hoffman). Związek ten rozpadł się w 2007 roku.

W grudniu zeszłego roku informowano, że czwartą żoną Domogarowa została tancerką Tatiana Stiepanowa, kiedy na jednym z festiwali filmowych fotografowie zauważyli, że para ma obrączki. Aktor nie odpowiedział wtedy na bezpośrednie pytania dziennikarzy, ale nie zdementował plotki. Jednak w jednym z niedawnych wywiadów zapowiedział, że ślub dopiero przed nim, i podkreślił, że imię wybranki pozostanie tajemnicą.

Aktor właściwie nigdy nie komentuje doniesień na swój temat, a trzeba przyznać, że media regularnie piszą o jego życiu i zdrowiu. Sugerowano już, że cierpi na alkoholizm, że przeszedł kilka operacji plastycznych, że ma problemy ze słuchem, że doznał udaru...

Aleksandr Domogarow stwierdził kiedyś, że ​​„nie dąży do odosobnienia, ale uwielbia samotność”. Od dawna z uwagą dobiera w czym gra, dlatego każda jego nowa rola wzbudza ogromne zainteresowanie fanów. Ku ich uciesze, ostatnio powrócił nie tylko do teatru, ale i częściej pojawia się na dużych i małych ekranach. 

Aleksandr Domogarow, lipiec 2021 roku

Aleksandr Domogarow, 2020 rok

Aleksandr Domogarow z synem

Aleksandr Domogarow, 2019 rok

Aleksandr Domogarow, Bohun, 2019
Fot. mat. prasowe

TAGI #biografia #film

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.