Aleksandr Domogarow, Bohun
Fot. mat. prasowe
Z ŻYCIA GWIAZD

Z uwagą dobiera role i ceni sobie samotność. Jak potoczyło się życie Aleksandra Domogarowa?

Swoją karierę skupia wokół teatru. Dziś obchodzi urodziny

Ksenia Krasko 12 lipca 2023 11:05
Aleksandr Domogarow, Bohun
Fot. mat. prasowe

Aleksandr Domogarow, doskonale znany polskim widzom z roli Bohuna w filmie „Ogniem i mieczem”, jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych i najbardziej skrytych aktorów Rosji. Niedawno świętował 40-lecie pracy zawodowej, i chociaż w ostatnim czasie rzadziej pojawia się na dużych i małych ekranach, potrafi zaskoczyć fanów nowymi rolami. O jego życiu prywatnym często piszą rosyjskie portale, ale on sam nie komentuje żadnych plotek na swój temat...

Aktor kończy właśnie 60 lat! Jak potoczyła się jego kariera i losy? Ma za sobą kilka małżeństw oraz osobistą tragedię...

Aleksandr Domogarow: droga do kariery, największe role

Urodził się 12 lipca 1963 roku w Moskwie. Jego ociec, Jurij Lwowicz, kierował teatrem muzycznym dla dzieci, a matka Natalia Pietrowna zajmowała się wychowaniem synów (Domogarow ma starszego brata Andrieja). W 1980 roku ukończył szkołę muzyczną i ogólnokształcącą, po czym kontynuował naukę w szkole teatralnej. Na początku lat 90. otrzymywał małe role epizodyczne. Wszystko zmieniło się po serialu telewizyjnym „Pani de Monsoreau” z 1997 roku – krytycy docenili talent młodego aktora, a fanki jego urodę. Natychmiast stał się jedną z najpopularniejszych gwiazd rosyjskiego przemysłu filmowego.

CZYTAJ TAKŻE: Zostawił ją i matkę, kiedy miała 10 dni. Mówiła do niego „Pan”, za ojca uważając innego mężczyznę

W 1999 roku Domogarow zagrał w filmie „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana. Filmowy Bohun podbił serca Polek, często wygrywając „rywalizację” z filmowym Skrzetuskim, czyli Michałem Żebrowskim.

W późniejszych latach wziął udział w kilku innych polskich produkcjach – w filmie1920 Bitwa Warszawska” Hoffmana, w serialach „Fala zbrodni” i „Krew z krwi”, a także w spektaklu Andrzeja Wajdy „Noc czerwcowa”.

Aleksandr Domogarow jako Bohun w filmie „Ogniem i mieczem”

Aleksandr Domogarow, Bohun
Fot. mat. prasowe

Aleksandr Domogarow i Izabela Trojanowska, 1999 rok

Aleksandr Domogarow, Izabela Trojanowska, 1999
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Aleksandr Domogarow — życie prywatne, małżeństwa, dzieci

Pierwszą żoną Aleksandra Domogarowa była Natalia Sagoyan, którą poznał w dzieciństwie. Ich związek nie trwał długo, ale w 1985 roku powitali na świecie syna. Niestety, w 2008 roku doszło do tragedii. Tego czerwcowego dnia padało, drogi były śliskie – jeden z kierowców stracił panowanie nad autem i wjechał na chodnik, poważnie raniąc kilka osób, w tym Dmitrija Domogarowa. 23-latek zmarł na stole operacyjnym.

Drugą żonę, Irinę Gunenkovą, poznał w teatrze. Urodziła mu syna Aleksandra. Domogarow Junior ma 34 lata, zagrał w kilkunastu filmach. W rozmowach z mediami nie ukrywał, że jest zmęczony porównywaniem go do słynnego ojca, dlatego skończył kierunek reżyserski i stanął po drugiej stronie kamery. Filmowy Bohun w nielicznych wywiadach przyznaje, że ma świetny kontakt zarówno z synem, jak i byłą żoną.

Trzecie małżeństwo aktora, z Natalią Gromushkiną, trwało cztery lata. Przyczyną ich rozstania była jego relacja z Mariną Aleksandrową, znaną z roli w filmie „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” (reż. Jerzy Hoffman). Związek ten rozpadł się w 2007 roku.

W grudniu 2020 roku informowano, że czwartą żoną Domogarowa została tancerką Tatiana Stiepanowa, kiedy na jednym z festiwali filmowych fotografowie zauważyli, że para ma obrączki. Aktor nie odpowiedział wtedy na bezpośrednie pytania dziennikarzy, ale nie zdementował plotki. Jednak w jednym z wywiadów zapowiedział, że ślub dopiero przed nim i podkreślił, że imię wybranki pozostanie tajemnicą.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Na początku go odrzucała i traktowała chłodno. Magdalena Kumorek i Piotr Dziubek rozstali się w tajemnicy

Aktor właściwie nigdy nie komentuje doniesień na swój temat, a trzeba przyznać, że media regularnie piszą o jego życiu i zdrowiu. Sugerowano już, że cierpi na alkoholizm, że przeszedł kilka operacji plastycznych, że ma problemy ze słuchem, że doznał udaru... Do czasu był aktywny na Instagramie, lecz jakiś czas temu na dobre opuścił platformę społecznościową, gdyż ta została zakazana w Rosji.

Aleksandr Domogarow stwierdził kiedyś, że ​​„nie dąży do odosobnienia, ale uwielbia samotność”. Od dawna z uwagą dobiera, w czym gra, dlatego każda jego nowa rola wzbudza ogromne zainteresowanie fanów. Dziś aktor pojawia się przede wszystkim na deskach rosyjskich teatrów. Wcielał się m.in. w rolę Ryszarda III.  

Aleksandr Domogarow, marzec 2022 r.

Aleksandr Domogarow, luty 2022 r.

Aleksandr Domogarow, lipiec 2021 roku

Aleksandr Domogarow, 2020 rok

Aleksandr Domogarow z synem

Aleksandr Domogarow, 2019 rok

Aleksandr Domogarow, Bohun, 2019
Fot. mat. prasowe

TAGI #biografia #film

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.