Aleksandr Domogarow, Bohun
Fot. mat. prasowe
Z ŻYCIA GWIAZD

Z uwagą dobiera role i uwielbia samotność. Jak potoczyło się życie Aleksandra Domogarowa?

Filmowy Bohun obchodzi dziś 57. urodziny

Ksenia Krasko 12 lipca 2020 09:05
Aleksandr Domogarow, Bohun
Fot. mat. prasowe

Aleksandr Domogarow, doskonale znany polskim widzom z roli Bohuna z filmu Ogniem i mieczem, jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych i najbardziej skrytych aktorów Rosji. Niedługo będzie świętował 40-lecie pracy zawodowej, ale coraz rzadziej pojawia się na dużych i małych ekranach. Jego życie jest tematem wielu plotek, których nigdy nie komentuje. Dziś obchodzi 57. urodziny.

Aleksandr Domogarow filmy

Urodził się 12 lipca 1963 roku w Moskwie. Jego ociec, Jurij Lwowicz, kierował teatrem muzycznym dla dzieci, a matka Natalia Pietrowna zajmowała się wychowaniem synów (Domogarow ma starszego brata Andrieja). W 1980 roku ukończył szkołę muzyczną i ogólnokształcącą, po czym kontynuował naukę w szkole teatralnej.

Na początku lat 90. grał jedynie role epizodyczne. Wszystko się zmieniło po serialu telewizyjnym Pani de Monsoreau z 1997 roku – krytycy docenili talent młodego aktora, a fanki jego urodę. Natychmiast stał się jedną z najpopularniejszych gwiazd rosyjskiego przemysłu filmowego.

W 1999 roku zagrał w filmie Ogniem i mieczem w reżyserii Jerzego Hoffmana. Filmowy Bohun podbił serca Polek, często wygrywając „rywalizację” z filmowym Skrzetuskim, czyli Michałem Żebrowskim.

Po latach wziął udział w kilku innych polskich produkcjach, w tym w filmie 1920 Bitwa Warszawska Hoffmana, w serialach Fala zbrodni i Krew z krwi, a także w spektaklu Andrzeja Wajdy Noc czerwcowa.

Aleksandr Domogarow jako Bohun w filmie „Ogniem i mieczem”

Aleksandr Domogarow, Bohun
Fot. mat. prasowe

Aleksandr Domogarow i Izabela Trojanowska, 1999 rok

Aleksandr Domogarow, Izabela Trojanowska, 1999
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Żony i dzieci Aleksandra Domogarowa

Pierwszą żoną Domogarowa była Natalia Sagoyan, którą poznał w dzieciństwie. Ich związek nie trwał długo, ale w 1985 roku powitali na świecie syna. Niestety, w 2008 roku doszło do tragedii. Tego czerwcowego dnia padało, drogi były śliskie – jeden z kierowców stracił panowane nad autem i wjechał na chodnik, poważnie raniąc kilka osób, w tym Dmitrija Domogarowa. 23-latek zmarł na stole operacyjnym.

Drugą żonę, Irinę Gunenkovą, poznał w teatrze. Urodziła mu syna Aleksandra. Domogarow Junior dziś ma 31 lat, zagrał w kilkunastu filmach. Często przyznawał, że jest zmęczony ciągłym porównywaniem ze swoim słynnym ojcem, dlatego ukończył kierunek reżyserski i stanął po drugiej stronie kamery. Filmowy Bohun w nielicznych wywiadach przyznaje, że ma świetny kontakt zarówno z synem, jak i byłą żoną.

Trzecie małżeństwo aktora, z Natalią Gromushkiną, trwało cztery lata. Przyczyną ich rozstania była jego relacja z Mariną Aleksandrową, znaną z roli w filmie Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem w reżyserii Jerzego Hoffmana. Związek ten rozpadł się w 2007 roku.

Chociaż prasa co jakiś czas rozpisuje się o nowych romansach Domogarowa, on nie ujawnia żadnych szczegółów swojego życia. Nie komentuje również plotek na swój temat, a tych nie brakuje – pisano, że aktor cierpi na alkoholizm, że przeszedł kilka operacji plastycznych, że ma problemy ze słuchem, że doznał udaru...

Aleksandr Domogarow podkreślił kiedyś, że ​​nie dąży do odosobnienia, ale uwielbia samotność. Rzadko pojawia się na dużych i małych ekranach, ponieważ od dawna z uwagą dobiera w czym gra. Być może dlatego każda jego nowa rola wzbudza ogromne zainteresowanie fanów. W 2019 roku, ku ich uciesze, powrócił w kilku filmach i serialach. 

Aleksandr Domogarow, 2019 rok

Aleksandr Domogarow, Bohun, 2019
Fot. mat. prasowe

TAGI #biografia #film

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.