Aleksandr Domogarow, Bohun
Fot. mat. prasowe
Z ŻYCIA GWIAZD

Z uwagą dobiera role i ceni sobie samotność. Jak potoczyło się życie Aleksandra Domogarowa?

Jak dziś wygląda filmowy Bohun? Aktor skończył 59 lat

Ksenia Krasko 12 lipca 2022 13:08
Aleksandr Domogarow, Bohun
Fot. mat. prasowe

Aleksandr Domogarow, doskonale znany polskim widzom z roli Bohuna w filmie „Ogniem i mieczem”, jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych i najbardziej skrytych aktorów Rosji. Niedawno świętował 40-lecie pracy zawodowej, i chociaż w ostatnim czasie rzadziej pojawia się na dużych i małych ekranach, potrafi zaskoczyć fanów nowymi rolami. O jego życiu prywatnym często piszą rosyjskie portale, ale on sam nie komentuje żadnych plotek na swój temat. Aktor obchodził niedawno swoje 59. urodziny!

Aleksandr Domogarow - kariera

Urodził się 12 lipca 1963 roku w Moskwie. Jego ociec, Jurij Lwowicz, kierował teatrem muzycznym dla dzieci, a matka Natalia Pietrowna zajmowała się wychowaniem synów (Domogarow ma starszego brata Andrieja). W 1980 roku ukończył szkołę muzyczną i ogólnokształcącą, po czym kontynuował naukę w szkole teatralnej. Na początku lat 90. otrzymywał małe role epizodyczne. Wszystko zmieniło się po serialu telewizyjnym „Pani de Monsoreau” z 1997 roku – krytycy docenili talent młodego aktora, a fanki jego urodę. Natychmiast stał się jedną z najpopularniejszych gwiazd rosyjskiego przemysłu filmowego.

W 1999 roku Domogarow zagrał w filmie „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana. Filmowy Bohun podbił serca Polek, często wygrywając „rywalizację” z filmowym Skrzetuskim, czyli Michałem Żebrowskim.

W późniejszych latach wziął udział w kilku innych polskich produkcjach – w filmie1920 Bitwa Warszawska” Hoffmana, w serialach „Fala zbrodni” i „Krew z krwi”, a także w spektaklu Andrzeja Wajdy „Noc czerwcowa”.

Zobacz też: Gazety pisały o nim, że może mieć każdą kobietę. Rola „Tulipana” okazała się dla Jana Monczki przekleństwem

Aleksandr Domogarow jako Bohun w filmie „Ogniem i mieczem”

Aleksandr Domogarow, Bohun
Fot. mat. prasowe

Aleksandr Domogarow i Izabela Trojanowska, 1999 rok

Aleksandr Domogarow, Izabela Trojanowska, 1999
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Żony i dzieci Aleksandra Domogarowa

Pierwszą żoną Aleksandra Domogarowa była Natalia Sagoyan, którą poznał w dzieciństwie. Ich związek nie trwał długo, ale w 1985 roku powitali na świecie syna. Niestety, w 2008 roku doszło do tragedii. Tego czerwcowego dnia padało, drogi były śliskie – jeden z kierowców stracił panowane nad autem i wjechał na chodnik, poważnie raniąc kilka osób, w tym Dmitrija Domogarowa. 23-latek zmarł na stole operacyjnym.

Zobacz też: Są razem od 12 lat, nigdy nie zdecydowali się na ślub. Oto historia miłości Ilony Łepkowskiej i Czesława Bieleckiego

Drugą żonę, Irinę Gunenkovą, poznał w teatrze. Urodziła mu syna Aleksandra. Domogarow Junior ma 32 lata, zagrał w kilkunastu filmach. W rozmowach z mediami nie ukrywał, że jest zmęczony porównywaniem go do słynnego ojca, dlatego skończył kierunek reżyserski i stanął po drugiej stronie kamery. Filmowy Bohun w nielicznych wywiadach przyznaje, że ma świetny kontakt zarówno z synem, jak i byłą żoną.

Trzecie małżeństwo aktora, z Natalią Gromushkiną, trwało cztery lata. Przyczyną ich rozstania była jego relacja z Mariną Aleksandrową, znaną z roli w filmie „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” (reż. Jerzy Hoffman). Związek ten rozpadł się w 2007 roku.

W grudniu 2020 roku informowano, że czwartą żoną Domogarowa została tancerką Tatiana Stiepanowa, kiedy na jednym z festiwali filmowych fotografowie zauważyli, że para ma obrączki. Aktor nie odpowiedział wtedy na bezpośrednie pytania dziennikarzy, ale nie zdementował plotki. Jednak w jednym z niedawnych wywiadów zapowiedział, że ślub dopiero przed nim, i podkreślił, że imię wybranki pozostanie tajemnicą.

Aktor właściwie nigdy nie komentuje doniesień na swój temat, a trzeba przyznać, że media regularnie piszą o jego życiu i zdrowiu. Sugerowano już, że cierpi na alkoholizm, że przeszedł kilka operacji plastycznych, że ma problemy ze słuchem, że doznał udaru...

Aleksandr Domogarow stwierdził kiedyś, że ​​„nie dąży do odosobnienia, ale uwielbia samotność”. Od dawna z uwagą dobiera w czym gra, dlatego każda jego nowa rola wzbudza ogromne zainteresowanie fanów. Ku ich uciesze, ostatnio powrócił nie tylko do teatru, ale i częściej pojawia się na dużych i małych ekranach.  

Sprawdź również: Halina Kunicka i Lucjan Kydryński: łączyła ich miłość ponad wszystko

Aleksandr Domogarow, lipiec 2021 roku

Aleksandr Domogarow, 2020 rok

Aleksandr Domogarow z synem

Aleksandr Domogarow, 2019 rok

Aleksandr Domogarow, Bohun, 2019
Fot. mat. prasowe

TAGI #biografia #film

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.