Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, VIVA! grudzień 2001
Fot. Jacek Poremba
Z ŻYCIA GWIAZD

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy utknęli w Szwajcarii: „Miały być piękne, marcowe narty...”

Tam para spędza teraz czas. Co robią?

Gabriela Czernecka 27 marca 2020 10:46
Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, VIVA! grudzień 2001
Fot. Jacek Poremba

Pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Jedynie w Polsce odnotowano już szesnaście zgonów oraz ponad tysiąc przypadków zakażenia. Wirus kompletnie odmienił życie i codzienność wielu obywateli, zwłaszcza tych, którzy przebywali za granicą. W wielu krajach odwołano imprezy, wydarzenia kulturalne i sportowe, wprowadzono zakazy podróżowania. Wśród osób, które boleśnie odczuły ten zakaz są m.in. Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy. Para utknęła w Szwajcarii. W rozmowie z Agnieszką Szczepańską dla Fakt24 opowiedział, jak teraz spędzają czas.

Koronawirus: Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy w Szwajcarii

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy znaleźli się w trudnej sytuacji. Para utknęła za granicą. „Zostałem uziemiony w górach w Szwajcarii. Miały być piękne marcowe narty, a mamy autokwarantannę. Wszystkie wydarzenia międzynarodowe – konferencje, spotkania wykłady są zawieszone. Optymistycznie oceniano, że może w połowie maja wróci to do jako takiej normy, ale odwoływane są teraz także czerwcowe wydarzenia”, mówi wprost w rozmowie z Agnieszką Szczepańską dla Fakt24. 

Chociaż Kwaśniewscy poważnie myślą o powrocie do kraju, to przez koronawirusa podróże są aktualnie znacznie utrudnione i sami nie wiedzą jeszcze, kiedy uda im się zorganizować wyjazd. „Myślimy o powrocie ale póki co jest to bardzo trudne komunikacyjnie. Dajemy sobie czas na decyzję do końca marca”, wyznał. Zapytany o to, czy obawia się kłopotów finansowych mówi wprost: „Bankructwa się nie obawiam, ale ten rok niewątpliwie będzie „chudy”. Nikt nie wie, kiedy wrócimy do normalności”.

Były prezydent, podobnie jak Lech Wałęsa, przez koronawirusa zmuszony był odwołać wiele zawodowych zobowiązań. Jak na razie nie martwi się jednak o swoje finanse. Cierpliwie czeka na kolejne komunikaty władz, a w tym czasie spędza każdą chwilę z ukochaną małżonką. Z optymistycznym podejściem do życia Jolanty Kwaśniewskiej z pewnością nie jest to trudne, bo jak mówiła w jednym z wywiadów: „życie jest krótkie, trzeba wykorzystywać każdą szansę, żeby się pocieszyć, sprawić sobie przyjemność”. 

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy,
Fot. Jacek Poremba

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy,
Fot. Jacek Poremba

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.