Agnieszka Woźniak-Starak, VIVA! nr. 20/2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE Photo
O TYM SIĘ MÓWI

„Kraj, w którym strach zachodzić w ciążę”. Agnieszka Woźniak-Starak wspiera kobiety po wyroku TK

Dziennikarka kilka lat temu straciła ciążę

Ksenia Krasko 26 października 2020 08:52
Agnieszka Woźniak-Starak, VIVA! nr. 20/2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE Photo

W czwartek Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. W praktyce ta decyzja oznacza niemal całkowity zakaz aborcji w Polsce. Kontrowersyjna decyzja budzi negatywne emocje, których nie ukrywają tysiące osób, protestujących w całym kraju. Wyrok TK krytykują również gwiazdy, a jedną z nich jest Agnieszka Woźniak-Starak.

Agnieszka Woźniak-Starak wsparła kobiety po wyroku TK

Dziennikarka newonce.radio i TVN publicznie wsparła Strajk Kobiet, publikując na swoim Instagramie słynną już grafikę autorstwa Marty Frej. „Polska – kraj, w którym strach zachodzić w ciążę”, czytamy krótki, ale bardzo wymowny opis pod postem Agnieszki Woźniak-Starak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Polska - kraj, w którym strach zachodzić w ciążę. @martafrej #piekłokobiet

Post udostępniony przez Agnieszka Woźniak-Starak (@aga_wozniak_starak)

W komentarzach znaleźć można zarówno podziękowania za wsparcie walczących kobiet, jak i słowa krytyki. Niestety, pojawiają się również skandaliczne wypowiedzi, w których internauci zarzucają dziennikarce, że sama nie ma dzieci i nie powinna się wypowiadać. Agnieszka Woźniak-Starak stara się ze spokojem reagować na hejt, ponieważ już kilka lat temu odważnie opowiedziała o tym, co ją spotkało.

W 2016 roku porozmawiała z magazynem Pani. Podczas szczerego wywiadu padło pytanie o dzieci. „Nie mówiłam o tym nigdy. Robię to po raz pierwszy, ale parę lat temu poroniłam w szóstym tygodniu. Nie planowaliśmy z moim byłym mężem tej ciąży, ale bardzo się oboje cieszyliśmy i bardzo oboje przeżyliśmy to co się później zdarzyło. I może to właśnie był początek końca mojego małżeństwa”, wyznała.

„Potwornie to przeżywałam. [...] Poszłam kiedyś na medialną konferencję i usłyszałam o sobie najgorszą rzecz, jaką tylko można sobie wyobrazić. Zrobiło mi się słabo, bo przed znajomymi nigdy nie ukrywałam, że byłam w ciąży. Nagle jedna z koleżanek mówi, że po sali chodzi dziennikarz, który rozpowiada, że parę lat temu byłam w ciąży i miałam skrobankę. Dorwałam go. Ale wiesz co? Nie usunęłabym ciąży, mimo, że uważam, że to kobiety powinny mieć w tej sprawie prawo decyzji”, dodała na łamach miesięcznika Pani.

Jak informuje portal Fakt, dziennikarka swoje niezadowolenie z wyroku TK wyraziła również w inny sposób. Po sobotnim wydaniu programu Dzień Dobry TVN, Agnieszka Woźniak-Starak pozowała fotoreporterom z uniesioną ręką, na której widoczny był znak czerwonej błyskawicy, symbol Strajku Kobiet. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Woźniak-Starak (@aga_wozniak_starak)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.