Ewa Kasprzyk, Viva! 2015
Fot. FOT. BARTEK WIECZOREK/ LAF AM/ VIVA!
O TYM SIĘ MÓWI

Ewa Kasprzyk ostro o prawie kobiet do aborcji: „Dlaczego wtrącają się w to księża?!”

Aktorka wyznała także, że urodziła się tylko dzięki cudowi...

Rafał Kowalski 26 lipca 2018 07:32
Ewa Kasprzyk, Viva! 2015
Fot. FOT. BARTEK WIECZOREK/ LAF AM/ VIVA!

Ewa Kasprzyk przyzwyczaiła nas do tego, że zawsze odważnie mówi co myśli. Nie inaczej było podczas rozmowy z dziennikarzem gazety Wprost, w której w poniedziałkowym wydaniu której ukazał się wywiad z aktorką. Gwiazda spektaklu DalidAmore bez ogródek wyznała, że nie zgadza się na wtrącanie się przedstawicieli Kościoła w rozmowy o prawie do aborcji.

Ewa Kasprzyk o księżach i aborcji

Gwiazda zapytana o swój stosunek do usuwania ciąży opowiedziała, że nieważne jest to czy sama jest w tym temacie za czy przeciw. Zdecydowanie większą wagę aktorka przykłada do tego, by każdy miał wolność w podejmowaniu decyzji i nie musiał ulegać wpływom Kościoła. „Kobieta powinna mieć wybór. Wierzę w kobiety i wierzę w ich mądre wybory. To jest temat poza mną, bo już nie jestem w wieku rozrodczym, ale myślę o przyszłości córki i jej pokolenia. Nie jest dobrze, gdy ktoś decyduje za kobiety. To są piekielnie delikatne sprawy, ale wybór musi mieć kobieta, bo to jej brzuch i jej niepokoje i rozterki. Zastanawiające jest to, dlaczego najbardziej wtrącają się faceci, albo gorzej, księża. Przecież są najmniej zorientowani”, powiedziała Kasprzyk w tygodniku Wprost.

Aktorka wyznała też, że gdyby nie zrządzenie losu to jej samej nie byłoby na świecie. „Moja mama miała już dwójkę dzieci, gdy dowiedziała się o trzeciej ciąży, czyli o mnie. Zastanawiała się, czy mnie urodzić, ale zobaczyła wypadek tramwajowy, w którym zginęło dziecko. Odebrała to jako znak. I tylko dzięki temu ja żyję”, wyjawiła Kasprzyk.

Cieszymy się, że kolejna gwiazda wypowiedziała się w trudnym i kontrowersyjnym temacie jakim jest aborcja. Być może dzięki temu, inne kobiety też nabiorą odwagi, by zabrać głos w tej ważnej społecznej dyskusji.  

Ewa Kasprzyk
Fot. eastnews

Ewa Kasprzyk, biust Ewy Kasprzyk, Ewa Kasprzyk o diecie, Ewa Kasprzyk o sylwetce i biuście
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…