Ewa Kasprzyk, Viva! 2015
Fot. FOT. BARTEK WIECZOREK/ LAF AM/ VIVA!
O TYM SIĘ MÓWI

Ewa Kasprzyk ostro o prawie kobiet do aborcji: „Dlaczego wtrącają się w to księża?!”

Aktorka wyznała także, że urodziła się tylko dzięki cudowi...

Rafał Kowalski 26 lipca 2018 07:32
Ewa Kasprzyk, Viva! 2015
Fot. FOT. BARTEK WIECZOREK/ LAF AM/ VIVA!

Ewa Kasprzyk przyzwyczaiła nas do tego, że zawsze odważnie mówi co myśli. Nie inaczej było podczas rozmowy z dziennikarzem gazety Wprost, w której w poniedziałkowym wydaniu której ukazał się wywiad z aktorką. Gwiazda spektaklu DalidAmore bez ogródek wyznała, że nie zgadza się na wtrącanie się przedstawicieli Kościoła w rozmowy o prawie do aborcji.

Ewa Kasprzyk o księżach i aborcji

Gwiazda zapytana o swój stosunek do usuwania ciąży opowiedziała, że nieważne jest to czy sama jest w tym temacie za czy przeciw. Zdecydowanie większą wagę aktorka przykłada do tego, by każdy miał wolność w podejmowaniu decyzji i nie musiał ulegać wpływom Kościoła. „Kobieta powinna mieć wybór. Wierzę w kobiety i wierzę w ich mądre wybory. To jest temat poza mną, bo już nie jestem w wieku rozrodczym, ale myślę o przyszłości córki i jej pokolenia. Nie jest dobrze, gdy ktoś decyduje za kobiety. To są piekielnie delikatne sprawy, ale wybór musi mieć kobieta, bo to jej brzuch i jej niepokoje i rozterki. Zastanawiające jest to, dlaczego najbardziej wtrącają się faceci, albo gorzej, księża. Przecież są najmniej zorientowani”, powiedziała Kasprzyk w tygodniku Wprost.

Aktorka wyznała też, że gdyby nie zrządzenie losu to jej samej nie byłoby na świecie. „Moja mama miała już dwójkę dzieci, gdy dowiedziała się o trzeciej ciąży, czyli o mnie. Zastanawiała się, czy mnie urodzić, ale zobaczyła wypadek tramwajowy, w którym zginęło dziecko. Odebrała to jako znak. I tylko dzięki temu ja żyję”, wyjawiła Kasprzyk.

Cieszymy się, że kolejna gwiazda wypowiedziała się w trudnym i kontrowersyjnym temacie jakim jest aborcja. Być może dzięki temu, inne kobiety też nabiorą odwagi, by zabrać głos w tej ważnej społecznej dyskusji.  

Ewa Kasprzyk
Fot. eastnews

Ewa Kasprzyk, biust Ewy Kasprzyk, Ewa Kasprzyk o diecie, Ewa Kasprzyk o sylwetce i biuście
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?