kim-jest-agata-wisniewska-z-top-model-2020
Fot. instagram@ agata__wisniewska
O NIEJ SIĘ MÓWI

Agata Wiśniewska o udziale w Top Model: „Zgłosiłam się także po to, żeby coś zmienić w Polsce”

Modelka szczerze o samoakceptacji i reakcji na słowa Marcina Tyszki

Ksenia Krasko 9 września 2020 18:53
kim-jest-agata-wisniewska-z-top-model-2020
Fot. instagram@ agata__wisniewska

Na antenę TVN powrócił Top Model, a jak podkreślają fani, największym atutem show są jego uczestnicy – osoby, które chcą spełnić swoje marzenia, a których historie często poruszają, uczą i motywują. W premierowym odcinku nowej edycji poznaliśmy Agatę Wiśniewską, pierwszą modelkę plus size w programie. Udzieliła ostatnio wywiadu, w którym przyznaje, jak zmieniło się jej życie po castingu i jak odnajduje się w świecie, w którym sylwetka wciąż ma znaczenie.

Agata Wiśniewska z Top Model: kim jest?

26-letnia Agata Wiśniewska ma już za sobą pierwsze kroki w świecie mody. „Moja przygoda zaczęła się od branży ślubnej i trwa do dziś. Jedna modelka plus size poleciła mnie projektantowi sukien ślubnych. I ten projektant się do mnie odezwał, czego się zupełnie nie spodziewałam. Tak zrobiłam swoją pierwszą sesję ślubną i nie spodziewałam się, że aż tak bardzo mi się to spodoba”, mówiła o sobie na antenie TVN.

Jak dodał, do programu przyszła z misją. „Nie chciałabym słuchać, że modelka plus size to nie jest modelka. Uważam, że powinnyśmy pokazywać, że potrzebujemy ciuchów, potrzebujemy wsparcia, potrzebujemy oglądać takie osoby jak my w telewizji i na okładkach gazet, bo takie osoby mijamy przecież na ulicy”.

Podczas castingu Marcin Tyska zasugerował Agacie, że mogłaby schudnąć przynajmniej o dwa rozmiary, co wywołało niepochlebne komentarze. „Myślę, że będzie ci bardzo ciężko w tym zawodzie. Kamera cię lubi, ale czy świat mody?”, pytał w programie. Jednocześnie dziewczyna przeszła do kolejnego etapu show.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Top Model Polska TVN (@topmodelpolskatvn)

Agata Wiśniewska z Top Model o samoakceptacji

Jak zareagowała na słowa Marcina Tyszki? „Szczerze mówiąc, jak powiedział na castingu, że mam schudnąć dwa rozmiary, to nie wiem, czy to nawet do mnie dotarło”, opowiada. „[...] Ciężko jest mi się odnieść do tych słów, bo nie wiem, co pan Marcin miał wtedy w głowie. Może wydaje mu się, że zrucenie wagi jest takie proste. Zresztą nawet jeśli bym zmieniła swój rozmiar, to nadal byłabym modelką plus size”, dodaje.

O wrażeniach po castingu, samoakceptacji i swojej wizji świata porozmawiała z Anetą Olender z Na Temat. Jak wyznała, nie spodziewała się, że wzbudzi aż takie zainteresowanie swoją osobą, ale rozumie, że stała się osobą publiczną. Dlaczego Agata Wiśniewska zdecydowała się na udział w programie Top Model?

Jak sama mówi, jest świadoma tego, że „wyłamuje się z pewnego kanonu”, chociaż dodaje, że nie lubi tego określenia. Przed castingiem słyszała, że to show „dla szczupłych”, że nigdy nie było w nim modelki plus size – i właśnie dlatego postanowiła spróbować. „Michał Piróg pytał mnie, czy nie boję się konkurować z tymi wszystkimi modelkami, które mają typowe wymiary. Odpowiedziałam, że nie, bo konkuruję sama ze sobą. Bałam się tego, co mogę usłyszeć od jurorów i tego, że jednak sporo osób to zobaczy”, tłumaczy.

„Zrobiłam to dla siebie i dla innych dziewczyn w większym rozmiarze. Dotarłam do takiego momentu w swoim życiu, kiedy siebie lubię. [...] Zgłosiłam się do programu także po to, żeby coś zmienić w Polsce”, mówi w wywiadzie z portalem Na Temat. „Często nie jesteśmy oswojeni z takim ciałem, nie są oswojone zwłaszcza młode dziewczyny. Widzą tylko jędrne piersi, szczupłe uda i idealnie płaski brzuch. A tak naprawdę dojrzewamy, nabieramy kształtów, czasami zbyt szybko rośniemy i mamy rozstępy. Dziewczyny się tego wstydzą, a to przecież coś normalnego”, dodaje.

Nie ukrywa, że w przeszłości nie zawsze było kolorowo. „Byłam w dwóch poważnych relacjach i obydwa rozstania bardzo ciężko przeszłam. Miałam depresję, nie mówię o tym głośno, bo jest to już za mną i nie chcę, by było to tematem numer jeden, ale to też istotna kwestia, bo wiem, że są osoby, które się z tym zmagają”, tłumaczy.

„Pojawiają się już nagłówki typu „Modelka plus size przechodziła depresję po rozstaniu”. Widzę też teksty, że modeling to ucieczka do lepszego świata. Depresja nie była jedynie wynikiem ciężkiego rozstania! Związek z kimś innym nie może się udać, jeśli nie jest nam dobrze samymi ze sobą”, podkreśla.

Agata Wiśniewska zwraca też słuszną uwagę, że zbyt „łatwo przychodzi nam ocenianie innych”. „Bardzo mocno pracowałam nad tym, żeby tego nie robić i żeby przestać oczekiwać. Tak naprawdę od nikogo nic mi się nie należy, na wszystko muszę sama zapracować. Każdy i każda z nas musi zadbać o swoje życie”.

Podczas wywiadu z Anetą Olender zaznaczyła też, jak istotna jest kwestia dbania o zdrowie. Jak przyznała, sama zmagała się z problemami z tarczycą, a po porady dietetyczne zgłasza się tylko do specjalistów, ponieważ każdy przypadek jest inny. I podkreśla, że „bzdurą jest ocenianie kogokolwiek po wyglądzie”, ponieważ nie wiemy, przez co tak naprawdę przechodzi konkretna osoba.

„Mam wrażenie, że jestem trochę przedstawicielką plus size, więc nawet jeśli chciałabym odpuścić, to myślę, że wtedy zawiodłabym inne dziewczyny. Gdybym ja odpuściła, to może i one zaczęłyby wątpić. Czuję za nie pewną odpowiedzialność. Nie jestem coachem, jestem modelką, ale lubię coś zmieniać i trochę ruszyłam z misją. Widzę, że za tym moim modelingiem poszło coś więcej. To, co mam do powiedzenia, również się liczy i to też jest dla mnie bardzo ważne”, mówi Agata Wiśniewska.

Trzymamy kciuki za dalsze etapy programu Top Model! 

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-20% na cały asortyment
-20% na cały asortyment
Rabat 20% na cały asortyment m... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
-20% na cały asortyment
Online

Rabat 20% na cały asortyment marki Awesome Cosmetics. Oferta i szczegóły dostępne na awesomecosmetics.eu

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Rabat 25% na zakupy za minimum... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO25
Zobacz
+
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Online

Rabat 25% na zakupy za minimum 499 zł w sklepie internetowym www.karcher.pl. Oferta dotyczy produktów nieprzecenionych z kategorii Home&Garden i nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO25
Zobacz
-30% od AVA
-30% od AVA
AVA- to co najlepsze w naturze... więcej»
Kod rabatowy:AVA30
Zobacz
+
-30% od AVA
Online

AVA- to co najlepsze w naturze połączone z możliwościami współczesnej biotechnologii,  pielęgnacja wszech czasów. Rabat 30% na cały asortyment na ava-kosmetyki.pl. Przy zakupach za min. 150 zł przesyłka gratis. Oferta nie łączy się z innymi promocjami.  

Najniższa cena pianki ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 31,90 zł. 

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 22,33 zł.  

Najniższa cena dezodorantu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 32,90 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 23,03 zł.

Najniższa cena kremu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 44,90 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 32,43 zł.


Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:AVA30
Zobacz
-25% na wszystko
-25% na wszystko
Rabat 25% na całą ofertę MEFEM... więcej»
Kod rabatowy:SZ25
Zobacz
+
-25% na wszystko
Online
Stacjonarnie

Rabat 25% na całą ofertę MEFEMI w cenie regularnej. Promocje na stronie www nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZ25
Zobacz
do -40%
do -40%
Rabat do -40% przy zakupie min... więcej»
Kod rabatowy:YAY
Zobacz
+
do -40%
Online

Rabat do -40% przy zakupie min. 2 sztuk na cały asortyment marki answear.LAB. Oferta dostępna na www.answear.com. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:YAY
Zobacz
Rabat do -30%
Rabat do -30%
Rabat do -30% w sklepach stacj... więcej»
Kod rabatowy:HEGOS2024
Zobacz
+
Rabat do -30%
Online
Stacjonarnie

Rabat do -30% w sklepach stacjonarnych i na www.hegos.eu. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.  

Najniższa cena produktu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 699,99 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 499,99 zł

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:HEGOS2024
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.